Skocz do zawartości

Podziel się opinią jeśli posiadasz lub miałeś okazję jeździć nowym Fiatem Tipo


Pafnucy

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, iwik napisał:

Czy mi się wydaje, czy zmienili deskę rozdzielczą w 5D i kombi na taką brzydką jak w sedanie?

https://img39.otomoto.pl/images_otomotopl/844332373_6_1080x720_fiat-tipo-hatchback-14-120km-fabryczny-lpg-wersja-pop-promocja-2017-.jpg

czy to kwestia poziomu wyposażenia?

 

Kwestia wyposazenia w najwiekszy dostepny ekran nawigacji (7 cali chyba). U mnie i w UK w ogole jest ta ladniejsza deska niedostepna. Chociaz i tak ta brzydka na zywo wyglada lepiej niz na zdjeciach ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iwik wersja wyposażeniowa bida wersja, może tak to wygląda bez 7" ekranu, albo ktoś dał fotkę z sedana. Nie pasuje mi też ta "chromowana" sedanowa linia przycisków :hmm: w SW i HB z tego co kojarzę są czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=161956]iwik[/mention] wersja wyposażeniowa bida wersja, może tak to wygląda bez 7" ekranu, albo ktoś dał fotkę z sedana. Nie pasuje mi też ta "chromowana" sedanowa linia przycisków :hmm: w SW i HB z tego co kojarzę są czarne

Być może POP z manualną klimą ma taką deskę. Na początku też myślałem ze ktoś wkleił zdjęcie sedana, ale dużo jest takich ogłoszeń. I na którymś była fota kombi robiona przez bagażnik, na którym właśnie widać też dechę tego typu.
Mnie najbardziej rozwala ten suwak od nawiewu z lat 90tych... całą resztę bym nawet przebolał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, iwik napisał:

Obieg wewn.

W lanosie taki miałem :hehe:

 

Nie wiem do końca o co chodzi, ale faktycznie widzę, że są dwie wersje Tipo z klimą manualną. Jedna ma suwak, druga guzik. Ciekaw jestem z czym ma to związek :hmm:.

 

Edit: Moze jednak ten z suwakiem nie ma klimy? 

 

Edit2: Nie, oba mają klimę. Nie rozumiem skąd ta różnica w takim razie.

 

test-fiat-tipo-stiinta-tehnica-107.jpg

 

YzY3NTY0MGRiZWVhZmVkZjE5M2NmN2ZjODMyMmI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Swiko napisał:

 

Nie wiem do końca o co chodzi, ale faktycznie widzę, że są dwie wersje Tipo z klimą manualną. Jedna ma suwak, druga guzik. Ciekaw jestem z czym ma to związek :hmm:.

 

 

 

 

 

Pojechali po taniości.

Stilo ze zwykła klimą a nawet bez klimy miało przycisk a nie suwak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deski w POP i EASY jest taka sama jak w sedanie :oki: W EASY dochodzi dodatkowo radio z 5" dotykowym ekranem a Lounge ma radio z 7" ekranem wbudowanym w formie tabletu. Co do deski z suwakiem i bez w obu przypadkach występuje klimatyzacja manualna, natomiast przyciski są w HB i SW a suwak występuje w sedanie. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/3/2017 o 21:19, szastan napisał:

Ten bez suwaka to Anglik może stąd roznica emoji848.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Smiesznym jest to, ze w UK nie ma w ogole sedana ;-). W IRL go mamy, a najnizsza wersja wyposazenia dostepna u mnie to Easy (sedan, hatch i kombi). Deska jest taka sama we wszystkich modelach u mnie i nie ma suwaka :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, szastan napisał:

@sebaso logicznie to faktycznie nie, ale nie trafiłem w clou ;] 

Imo trafiłeś w 100% w clou ;] bo jak widać tylko angole we wszystkich wersjach nie mają suwaka, a u nas tylko te lepsze na to zasługują :phi: .

Dziwna ta polityka Fiata, akurat do RHD to jeszcze rozumiem że jest jeden rodzaj deski, ale robienie dwóch rodzajów sterowania zamknięcia obiegu w zależności od poziomu wyposażenia już nie tym bardziej że w RHD jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze jedną ciekawostkę podrzucę, chromowe listwy pod oknami, grillem i wokół halogenów przednich występują w Sedan w wersji wyposażeniowej Lounge w standardzie, w HB i SW trzeba do nich dopłacić cennikowo w sumie 1300 PLN :dziekidzieki:

 

;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 07/04/2017 o 00:11, BartoSMK napisał:

Czujnik zmierzchu i deszczu dostępny w sedanie od wersji Easy w standardzie w HB i SW nawet w Lounge nie ma ;]

Zawsze mnie zastanawia po co w samochodzie czujnik deszczu/zmierzchu. :hmm:

Jeśli ktoś nie widzi zmierzchu i deszczu i potrzebuje do tego czujniki, nie powinien prowadzić samochodu. To już nie wygoda, to po prostu lenistwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gilbert3 napisał:

Zawsze mnie zastanawia po co w samochodzie czujnik deszczu/zmierzchu. :hmm:

Jeśli ktoś nie widzi zmierzchu i deszczu i potrzebuje do tego czujniki, nie powinien prowadzić samochodu. To już nie wygoda, to po prostu lenistwo. 

Przesadzasz, czujnik deszczu jest b. fajny bo nie musisz szukać odpowiedniego ustawienia wycieraczek tylko wszystko samo się robi, a idąc tym samym tropem to można powiedzieć, że automatyczne skrzynie są dla debili którzy nie potrafią opanować sprzęgło i biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gilbert3 napisał:

Jeśli ktoś nie widzi zmierzchu i deszczu i potrzebuje do tego czujniki, nie powinien prowadzić samochodu. To już nie wygoda, to po prostu lenistwo.

:dziekidzieki: będę miał i na złość używał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2017-4-24 o 12:26, szastan napisał:

:dziekidzieki: będę miał i na złość używał!

Z mojego doświadczenia czujniki deszczu nie działają tak jak powinny w żadnym aucie, którego miałem okazję używać. Podziel się czy w Tipo jest tak samo czy lepiej. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 19:32, gilbert3 napisał:

Z mojego doświadczenia czujniki deszczu nie działają tak jak powinny w żadnym aucie, którego miałem okazję używać.

Więc spróbuj jak działa w Avensis, ja sobie chwalę, np wczoraj jazda autostradą podczas deszczu, auta, które mnie wyprzedziły powodowały nagle ścianę wody na szybie i automat natychmiast ją usuwał a bez tego wynalazku musiałbym za każdym razem przełączać wycieraczki na szybsze obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎05‎/‎05‎/‎2017 o 20:52, wawo napisał:

a tak a propos, czy porownywał ktoś Tipo 95KM versus Rapid 90KM/110 KM?

 

 

A co Ty chcesz porownywac? Wolnossace 1,4 z 1,2T? ;]

Przeciez w odczuciach z jazdy to jest przepasc na korzysc Skody.

Te 1,2 TSI jezdza naprawde zaskakujaco sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 19:32, gilbert3 napisał:

Z mojego doświadczenia czujniki deszczu nie działają tak jak powinny w żadnym aucie, którego miałem okazję używać. Podziel się czy w Tipo jest tak samo czy lepiej. :oki:

 

w testowym egzemplarzu działały sprawnie, ale nie omieszkam się podzielić po dłuższej jeździe. Pewnie jeszcze z 2 tygodnie :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szastan napisał:

w testowym egzemplarzu działały sprawnie, ale nie omieszkam się podzielić po dłuższej jeździe. Pewnie jeszcze z 2 tygodnie :oki: 

W Giuliettcie działają dobrze, albo średnio, w zależności od deszczu. Przy sporym deszczu jest ok, przy mzawkach jest gorzej, bo częściej muszę poganiać ręcznie niż automat zadziała.

W dodatku czasem automat rusza wycieraczkami choć nie trzeba i rozmazuje np te kilka kropel po szybie.

Generalnie ciągle mam w automacie, więc chyba mogę dać temu 4- 

Czekam na info jak będą w Tipo działac, bo też będziemy zamawiać do firmy i też będzie czujnik deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎08 o 09:52, Maciej__ napisał:

 

A co Ty chcesz porownywac? Wolnossace 1,4 z 1,2T? ;]

Przeciez w odczuciach z jazdy to jest przepasc na korzysc Skody.

Te 1,2 TSI jezdza naprawde zaskakujaco sprawnie.

 

Są inne aspekty, wyciszenie, ergonomia, prowadzenie, spalanie. To, co piszesz jest prawie oczywiste, róznica między 1,4T 140 KM ()Astra J) a mniej niż 95 KM w Tipo jest nadprzepaścią ;]

Ile pali LPG 95 KM w ruchu autostradowym (110-140 Km/h)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 10:56, wojtu1989 napisał:

Co myślicie o klimatyzacji w 1.4?

Co prawda odkąd go mam nie było pogody żeby testować ale wydaje mi się że strasznie słabo chłodzi.

 

W moim Grande Punto z tym silnikiem, klima chodzi dość sprawnie. Tyle że u mnie jest klimatronik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Majkiel napisał:

 

W moim Grande Punto z tym silnikiem, klima chodzi dość sprawnie. Tyle że u mnie jest klimatronik.

 

U mnie chłodzi bardzo słabo, do tego po odpaleniu i podczas jazdy  z nawiewów wydobywają się dziwne odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtu1989 napisał:

U mnie chłodzi bardzo słabo, do tego po odpaleniu i podczas jazdy  z nawiewów wydobywają się dziwne odgłosy.

 

No to czas na wizytę w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o klimatyzacji w 1.4?
Co prawda odkąd go mam nie było pogody żeby testować ale wydaje mi się że strasznie słabo chłodzi.

Kupiłeś? jaka wersja jaki silnik?
a co do klimy...kilka razy użyłem i jest ok. i nic sie słychać dziwnego.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić spostrzeżeniem odnośnie czujnika temp. zewn.
jak auto stoi zwłaszcza do słońca to przeklamuje sporo w górę. jak sie ruszy to spada i pokazuje faktyczną temp. jednak to umiejscowienie w lusterku jest słabe. czy w innych autach z tak umiejscowionym czujnikiem jest tak samo?

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2017 o 16:26, BOGUS napisał:


Kupiłeś? jaka wersja jaki silnik?
a co do klimy...kilka razy użyłem i jest ok. i nic sie słychać dziwnego.
 

 

Kupiłem POP 1,4 tylko trochę doposażony, przejechałem już z 1500 km 

O taki :

 

IMG_20170415_133736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BOGUS napisał:


gratki. Ładny. po za alu i chrom klamkami coś jeszcze?

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
 

 

Kierownica i gałka pokryte skórą ze sterowaniem, tempomat, czujniki parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj we Fiacie i odbyłem jazdę próbną wersją 1.4 t-jet, tyłka co prawda silnik nie urywa, ale ta dynamika powiedzmy, że akceptowalna. Bardzo na plus wyciszenie samochodu (np w porównaniu do Rapida), na minus tylko twardy plastik na bokach drzwi. Niestety burza oraz zbliżająca się godzina zamknięcia salonu pokrzyżowały mój plan przejechania się wersją bieda 1.4/95. Niestety jest duży kontrast pomiędzy wersjami wyposażenia, po przejażdżce wersją Lounge nie wiem czy zamówić Pop. Niestety nie było mowy o żadnych rabatach poza tymi, które oferują na stronie fiat.pl. Nie będąc członkiem żadnej z uprzywilejowanych grup zawodowych sprzedawca nie chciał gadać o żadnych rabatach. Czy to normalne czy może powinienem go bardziej przycisnąć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szastan 85k za Tipo 8] no nie, jeśli to auto miałoby tyle kosztować, to poszedłbym po Astrę.

Niby zeszli o 3500 od ceny na stronie fiata, ale na tej samej stronie są te same rabaty. Więc de facto nic nie zeszli, tylko standardowy rabat taki jak na stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.