Skocz do zawartości

Podziel się opinią jeśli posiadasz lub miałeś okazję jeździć nowym Fiatem Tipo


Pafnucy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, iwik napisał:

Domyślam się ze na wersję full

zgadza się

Teraz, iwik napisał:

Ale nie mam DG, dlatego pytam o grupę

DG jest właśnie jedną z grup zawodowych rabatowanych obecnie przez Fiata :) 

inne o jakie zostałem zapytane to służby mundurowe, lekarze, prawnicy, ale tych warunków finansowania nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujekcybul napisał:

85.000 za 1.6?

Nawet z 10k rabatem cena jak dla mnie abstrakcyjna jak za taką wersję silnikową (rozumiem, że automat... ale bez przesady... :facepalm:)

Za te pieniądze (ok. 80k) można wyjechać z salonu astrą V 1.4T (nie wiem czy ma automat w opcji - manual w 70 się zmieści spokojnie) lub golfem z DSG.

Tipo: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-sw-lounge-1-6-110km-firma-gr-zawodowa-72-500-indywidualni-78-750-ID6yEFmX.html#ac35811200

(sedan AT w wersji Lounge jest 10k. tańszy...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szastan napisał:

@iwik podawalem ceny dla kombi

Tak, wiem. Ja też mówię o kombiakach.

Z drugiej strony zastanawia mnie bardzo duża różnica w cenie tipo sedan Lounge AT vs kombi Lounge AT - 10k

IMO przeginają z cenami kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/30/2017 o 09:05, wojtu1989 napisał:

Byłem wczoraj w ASO, tak jak mówili okazało się że praktycznie nie było czynnika.

A uzupełnianie zajęło prawie trzy godziny :( Ale za to teraz chłodzi idealnie.

 

Jak znów zacznie słabiej chłodzić - lub znów będą dziwne odgłosy w czasie pracy klimy to jedź i niech sprawdzają szczelność.

 

Bo potem będą kombinować -> jest gwarancja to niech sprawdzają. Czynnik sam sobie nie ucieka. Możliwe że jest jakaś wada sprężarki i ipuszcza przez uszczelnienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gilbert3 napisał:

Byłem dzisiaj we Fiacie i odbyłem jazdę próbną wersją 1.4 t-jet, tyłka co prawda silnik nie urywa, ale ta dynamika powiedzmy, że akceptowalna. Bardzo na plus wyciszenie samochodu (np w porównaniu do Rapida), na minus tylko twardy plastik na bokach drzwi. Niestety burza oraz zbliżająca się godzina zamknięcia salonu pokrzyżowały mój plan przejechania się wersją bieda 1.4/95. Niestety jest duży kontrast pomiędzy wersjami wyposażenia, po przejażdżce wersją Lounge nie wiem czy zamówić Pop. Niestety nie było mowy o żadnych rabatach poza tymi, które oferują na stronie fiat.pl. Nie będąc członkiem żadnej z uprzywilejowanych grup zawodowych sprzedawca nie chciał gadać o żadnych rabatach. Czy to normalne czy może powinienem go bardziej przycisnąć? 

 

 

Normalne. W styczniu miałem taką samą sytuację. Oferowali tylko co było na stronie Fiata i mieli chyba 2 czy 3 samochody na placu. Korzystniej cenowo prezentował się  C-Elysée więc padło na niego w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gilbert3 napisał:

@Citric C-Elysee tak jak Pug 301 ma jedną podstawową wadę: występuje tylko w wersji sedan, która jest dla mnie wizualnie nie do zaakceptowania. 

 

W moim przypadku było odwrotnie. Brałem pod uwagę tylko sedany. Z tego co opisujesz niechęć do negocjacji w Fiacie jest jednakowa bez względu na nadwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Citric napisał:

 

W moim przypadku było odwrotnie. Brałem pod uwagę tylko sedany. Z tego co opisujesz niechęć do negocjacji w Fiacie jest jednakowa bez względu na nadwozie.

 

Oczywiście, że na Fiacie świat się nie kończy, trzeba będzie zrobić rundkę po salonach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, iwik napisał:

Nawet z 10k rabatem cena jak dla mnie abstrakcyjna jak za taką wersję silnikową (rozumiem, że automat... ale bez przesady... :facepalm:)

Za te pieniądze (ok. 80k) można wyjechać z salonu astrą V 1.4T (nie wiem czy ma automat w opcji - manual w 70 się zmieści spokojnie) lub golfem z DSG.

Tipo: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-sw-lounge-1-6-110km-firma-gr-zawodowa-72-500-indywidualni-78-750-ID6yEFmX.html#ac35811200

(sedan AT w wersji Lounge jest 10k. tańszy...)

 

Dlatego podtrzymuje swoja opinie, ze 1.4 jest idealny mozna miec fajne auto za 50 pare tysiecy. Za cene 85 ide po normalnego kompakta, astre, focusa czy golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cesarz napisał:

 

Jak ci sie spisuje Cytryna? Jakie spalanie w tym silniku?

 

Za krótko mam, żeby ocenić (od końcówki stycznia). Narazie przejechałem 2200 km i średnie mam na poziomie 7,56l benzyny. Minimalne jakie udało się osiągnąć to 6,31 (trasa w większości krajówki+ trochę ekspresówki), a maksymalne to 11,57 (100% miasto ultra krótkie odcinki 2-3 km + odmrażanie szyb przez podgrzewacz przed ruszeniem). Na chwilę obecną najbardziej mnie w nim boli słabe wygłuszenie na trasie, ale jak nie będzie się sypał to będzie mu przebaczone :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dlatego podtrzymuje swoja opinie, ze 1.4 jest idealny mozna miec fajne auto za 50 pare tysiecy. Za cene 85 ide po normalnego kompakta, astre, focusa czy golfa.

Zrobiłem rundę po salonach i stwierdzam, że Tipo jest bardzo rozsądnie wyceniony samochód. Wybierając opcję mniej więcej 1:1 wychodzi zawsze mniej na korzyść fiata.

Wysłane z mojego E6883 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gilbert3 napisał:


Zrobiłem rundę po salonach i stwierdzam, że Tipo jest bardzo rozsądnie wyceniony samochód. Wybierając opcję mniej więcej 1:1 wychodzi zawsze mniej na korzyść fiata.

Wysłane z mojego E6883 przy użyciu Tapatalka
 

Jak to porownujesz? Najtansza astra 1.4T 125KM https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-4-turbo-125km-enjoy-pakiet-biznes-plus-opcje-ID6yVajH.html#db27a87680

Najtanszy fiat https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-1-4-120km-t-jet-wersja-pop-dostepny-od-reki-rocznik-2017-ID6yQCj7.html#dda287ea92 

 

10k roznicy ale i w wyposazeniu roznica.

 

Nie szukalem dokladnie i porownalem na podstawie zdjec. Podobna werja fiata https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-hatchback-lounge-1-4-t-jet-120km-06e35952-program-km-0-ID6yJkMp.html#311d267e95 to juz max 4k roznicy. W Oplu dadza gwarancje za 500zl na 5 lat ile w Fiacie kosztuje?

 

 

Szalu nie ma... ale juz w przypadku najtaszej wersji to swietny wybor w miare dynamiczne nowe auto z klima konkurencja jest 10-15k drozsza. https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-sedan-1-4-16v-95km-nowy-2017-dostepny-od-reki-ID6ySe51.html#72c428d52f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujekcybul oczywiście masz rację, ale różnica - pomimo że maleje, nadal istnieje. Zawsze można by tak dopłacać i dopłacać po kilka tysięcy aż dojdziemy do 100k, bo zawsze znajdziesz coś lepszego w innym. 

A tak nawiasem mówiąc Opel nic nie nauczył się na błędach i do Astry walą cały czas M32, (choć akurat wersja ze Start/Stop ma inną skrzynię). Każdy, kto doświadczył problemów z tą przekładnią raczej do niej już nie wróci. Ponoć to jest już zmodernizowana wersja, ale może jest jak z THP od PSA - niby zmodernizowane, a problemy nadal występują. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2017 o 18:45, Citric napisał:

 

Za krótko mam, żeby ocenić (od końcówki stycznia). Narazie przejechałem 2200 km i średnie mam na poziomie 7,56l benzyny. Minimalne jakie udało się osiągnąć to 6,31 (trasa w większości krajówki+ trochę ekspresówki), a maksymalne to 11,57 (100% miasto ultra krótkie odcinki 2-3 km + odmrażanie szyb przez podgrzewacz przed ruszeniem). Na chwilę obecną najbardziej mnie w nim boli słabe wygłuszenie na trasie, ale jak nie będzie się sypał to będzie mu przebaczone :).

 

Skoro przez pol roku zrobiles 2kkm to raczej za wiele tych tras nie robisz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Skoro przez pol roku zrobiles 2kkm to raczej za wiele tych tras nie robisz ;]

 

Za bardzo upraszczasz. Przez 4,5 miesiąca zrobiłem 2200 km (dzisiaj już na liczniku jest trochę ponad 2900 km). W samym mieście to ok. 500 km (pracuję i mieszkam od jakiegoś czasu w małej miejscowości). Ilościowo to faktycznie tras nie jest dużo, ale za to przeważnie są dosyć długie ok 600 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum opla pisali, ze 500 moze to byla jakas promocja.

To kwestia negocjacji, dealer chętniej obniża cenę flexcare bo połowę ewentualnego rabatu pokrywa Opel. Natomiast jak ugrasz porządny rabat na samochód to dealer do flexcare już Ci ceny nie obniży.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 19:32, gilbert3 napisał:

Z mojego doświadczenia czujniki deszczu nie działają tak jak powinny w żadnym aucie, którego miałem okazję używać. Podziel się czy w Tipo jest tak samo czy lepiej. :oki:

 

tak mi się przypomniało że miałem dać znać. Systemowi mogę dać 4+. Nie 5, bo 2 razy wycieraczki pojechały po prawie suchej szybie, reszta przypadków bez zarzutu, poprawnie przełączają się też z trybu przerywanego i ciągłego wolnego/szybkiego. Technicznie z jednym czujnikiem w szybie nigdy taki system nie będzie miał prawa działać dobrze. Funkcję jak uruchomiłem po wyjechaniu z salonu tak jej nie wyłączam :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.