Skocz do zawartości

Nowe pierścienie 1.1 spi, ale....


iommipony

Rekomendowane odpowiedzi

Popadam w mały dylemat, a mianowicie czy wymieniając pierścienie tłokowe oddać blok do honowania?. Jedni mówią że tak a inni że nie. Pierścionki nie kosztują dużo to tyle je zmienić nie problem a uszczelniacze na 100% wylecą na nowe. no nie ukrywając rano dymka puści jak i przy przegazówkach też. Oleju też nie znika jakoś dużo bo ok 1- 1,5 na 1000 km w zależności jak mu pocisnę. Dlaczego nie dużo? Gdyż poprzedni silnik spijał 2l z hakiem  na 100 km  ;]  (serducho po przekładce, poprzedni został zagotowany i dmuchło upg + jego nadmiarowy apetyty na ciecz oleistą. Aktualny jest ze złomu a spalanie oleju unormowało się gdy pocisłem cieniasem kilka razy więc prawdopodobnie zastały się pierścionki.) W planach rodzi się turbo więc poleci cała czapa z  1.2 mpi to tyle dostęp do garów będzie. Co sądzicie o tym? Co prawda pograsowałem po forum i wiele nie znalazłem a google też piszą jak chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tematu jak honowanie "home made" odradzam, pooglądajcie you.tube lub odwiedźcie zakład obróbki silników, wtedy będziecie wiedzieć że to bez sensu.

Po pierwsze to pomiary, zamiast honownicy średnicówka -  http://allegro.pl/srednicowka-zegarowa-18-35-x-0-01mm-czujnik-f-vat-i5325690304.html?reco_id=5bcfe11a-679f-11e6-a812-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9  

 

Lub oddanie bloku do pomiarów i specjaliści powiedzą jaki jest stan i wymiar, wtedy podejmujemy decyzję co dalej.

A teraz to takie klepanie baby pod dupie po omacku :->  tylko sie nie obrażajcie. 

No i jeszcze jedna rzecz którą wpoił mi pewien kierowca wyścigów górskich : " jak masz coś robić byle jak, to lepiej w ogóle tego nie rób!''

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tematu jak honowanie "home made" odradzam, pooglądajcie you.tube lub odwiedźcie zakład obróbki silników, wtedy będziecie wiedzieć że to bez sensu.

Po pierwsze to pomiary, zamiast honownicy średnicówka -  http://allegro.pl/srednicowka-zegarowa-18-35-x-0-01mm-czujnik-f-vat-i5325690304.html?reco_id=5bcfe11a-679f-11e6-a812-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9  

 

Lub oddanie bloku do pomiarów i specjaliści powiedzą jaki jest stan i wymiar, wtedy podejmujemy decyzję co dalej.

A teraz to takie klepanie baby pod dupie po omacku :->  tylko sie nie obrażajcie. 

No i jeszcze jedna rzecz którą wpoił mi pewien kierowca wyścigów górskich : " jak masz coś robić byle jak, to lepiej w ogóle tego nie rób!''

Pozdrawiam.

Po cześci sie z toba zgodze bo faktycznie tym " sprzętem" to raczej słabo widze zeby zrobic to dobrze . Tak jak piszesz wymiarów nigdy nie załapiesz i mozna wiecej bałaganu narobic jak pożytku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.