Skocz do zawartości

silne wibracje Croma


chemmist

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wczoraj wróciłem z wakacji a dziś awaria :) Pojawiają się silne wibracje całego auta podczas przyspieszania przy prędkości ok 70 km/h. Z tego co czytałem to prawdopodobnie przegub wewnętrzny lub półoś. Macie doświadczenia z naprawą/wymianą tych elementów? Robić we fiacie czy u jakiegoś mechaniora? Jakich części użyć? Silnik 1.9 150. Proszę o porady.

Pozdrawiam!

Edytowane przez chemmist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ubiegłym roku bujało autem na boki, naprzemiennie tak jakbym raz prawym, raz lewym kołem na coś wjeżdżał. wewnętrzne przeguby były brudne w smarze. zdjąłem osłony, uzupełniłem smar, założyłem nowe opaski. objawy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ubiegłym roku bujało autem na boki, naprzemiennie tak jakbym raz prawym, raz lewym kołem na coś wjeżdżał. wewnętrzne przeguby były brudne w smarze. zdjąłem osłony, uzupełniłem smar, założyłem nowe opaski. objawy zniknęły.

 

auto już w ASO, zobaczymy co stwierdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO nie będą się z nim bawić. jeśli będzie jakieś podejrzenie, że to mogą być właśnie te przeguby, to całe przeguby wewnętrzne pójdą do wymiany.

 

mam nadzieję, że to będzie jakaś inna błahostka i ASO szybko i poprawnie się z nią rozprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO nie będą się z nim bawić. jeśli będzie jakieś podejrzenie, że to mogą być właśnie te przeguby, to całe przeguby wewnętrzne pójdą do wymiany.

 

mam nadzieję, że to będzie jakaś inna błahostka i ASO szybko i poprawnie się z nią rozprawi

 

dzwonili z ASO, prawa półoś do wymiany, jakiś krzyżak... 1900 zł trochę sporo chyba :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabierz im to auto, kup sam ten krzyżak, chyba że obudowa też uszkodzona to całą półoś z obudową. oddaj to w mirę kumatemu mechanikowi, wyjdzie Cię to taniej.

chyba że masz możliwość auto lekko podnieść, zabezpieczyć, zdjąć koło i wymienić krzyżak. będzie jeszcze taniej.

 

w razie czego mogę pomóc. z czasem u mnie krucho, przy swoim aucie to grzebię tylko nocami po 20. jeśli nie masz miejsca lub narzędzi to jakoś możemy się dogadać.

Edytowane przez maka131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wczoraj wróciłem z wakacji a dziś awaria :) Pojawiają się silne wibracje całego auta podczas przyspieszania przy prędkości ok 70 km/h. Z tego co czytałem to prawdopodobnie przegub wewnętrzny lub półoś. Macie doświadczenia z naprawą/wymianą tych elementów? Robić we fiacie czy u jakiegoś mechaniora? Jakich części użyć? Silnik 1.9 150. Proszę o porady.

Pozdrawiam!

Standardowa usterka w tych autach. Do wymiany krzyżaki półosi + kielichy, ale z tego co pamiętam te drugie stanowią element półosi. Miałem z tym zabawy w swojej Cromie swego czasu. Sama wymiana krzyżaka nie wiele da tu bardziej chodzi o powierzchnię z którą on współpracuje, w kielichu wyrabiają się ,,rowki'' co widać dopiero przy dokładnych oględzinach (oczyszczenie ze smaru itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonili z ASO, prawa półoś do wymiany, jakiś krzyżak... 1900 zł trochę sporo chyba :hmm:

 

trochę drogo - ja za to samo, w swojej byłej Krówce, też prawa półoś i krzyżak, dałem coś około 1100 zł (robione w ASO)

jak się okazało, do wymiany był tylko krzyżak bo półoś (kielich) wg mechaników z ASO była idealna, ale zmieniłem komplet dla świętego spokoju

starą półoś (sprawną) jeszcze mam     :skromny:

Edytowane przez costam000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.