Skocz do zawartości

Odpowietrzniki zbiornika paliwa sc 1.1 spi


MARIO704

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki nietypowy problem.Czasem podczas jazdy i otwarciu okna czuć wahą w środku.Przy tankowaniu często wybija pistolet a w baku połowa..Pewnie odpowietrzniki się zatkały .Da radę to przeczyścić bez ściągania zbiornika ?

To nie odpowietrzniki. Czuć benzynę bo pewnie :

- zbiornik zaczyna przeżerać rdza na łączeniu połówek.

- gdzieś źle zapięta wtyczka

- przerdzewiał przewód paliwowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taka sytuacje i to nie były odpowietrzniki tylko ten cieńszy przewód paliwowy który idzie od wlewu do góry zbiornika tam przy pompie sie zagiał .  Jak chciałem nala c do pełna to trawało to z 15 min bo cały czas pistolet odbijał . Co do cieknacej wahy tez ostatnio to przerabiałem i problemem była uszczelka pod odpowietrznikiem która nie wiem jakim cudem znikła (pekła wypadła nie wiem) wtedy na zakretach i jak nalałem do pełna paliwo ciekło z pod odpowietrznika wiec najpierw sprawdz gdzie ewentualnie leci paliwo i czy nic se nie zagieło . Żeby miec dojście niestety zbiornik trzeba odkrecac ale wyciagac nie musisz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spod korka ci nie chlapie. Ja mam tak że korek niby trzyma, a jednak gdzieś delikatnie spod niego benzyna ucieka jak się auto giebnie podczas jazdy po winklach i w środku czuć. Połapałem się dopiero po 5 miesiącach gdyż nic nie było nigdzie widać, a zapach benzyny był szczególnie odczuwany jak była większa połowa wachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio nie wiem jaki cudem spadł waz od powrotu....waliło przeokropnie :skromny: jeżeli wali z nawiewów to bym szukał w komorze.....odpal auto niech ktoś przekazuje a ty szukaj ( może masz gdzieś dziurkę  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj z kanału ew. wycieki, które robią purchle na prawie każdej farbie. Co do odpowietrzenia jeżeli nie możesz go zatankować bo wybija to 90% patent z odpowietrznikami baku-czyli nie leci nie zaczął palić więcej trzeba zdjąść bak wić się tym wynalazkiem.

Żeby bene zobaczyć czy się sączy to tylko na postoju, tak to nie uświadczysz za szybko paruje.

Sam jak to kiedyś kupiłem to gumy:-) przy odpowietrznikach stwardniały i tam opary śmierdziały, ale dało się bez problemu max zatankować, tylko tu już waliło i sączyło się konkretnie z popękanej górnej części pompy i uszczelką tej pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.