Skocz do zawartości

[Focus MkII] Brak lewego mijania i światła wstecznego


Timonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam od wczoraj problem, otóż nie pali lewe światło mijania i wsteczny. Po przekręceniu przełącznika przekaźnik cyka prawa się zapala. lewa niestety nie. To samo ze światłem wstecznym nie świeci. Pod światło wsteczne miałem podpięte czujniki cofania w ostatnim czasie coś dziwnie się zachowywały w chwili obecnej nie działają. Bezpieczniki sprawdzone, żarówki też. Czy jest możliwość, żeby wywaliło gema ? Jeśli to gem to po którym ciągu liter mam dobrać nowego do obecnej wersji ? Oczywiście zdaje sobie sprawę że może wystąpić brak jakieś funkcji i trzeba będzie do programować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylna wycieraczka działa jak włączysz wsteczny ?? możliwe że włącznik wstecznego zdechł..

 

Działa, działa. Już coś tam zrobiłem i odzyskałem światło lewe i jakieś tam napięcie na lampie cofania. Dlaczego jakieś tam ? Jeśli podłączę pod lampę cofania czujniki cofania to działają jeśli żarówkę to cisza. Światło przednie mijania - żarówka się przepaliła ale tak jakoś dziwnie, na krótko za świeciła a dzisiaj już kaplica nie pali więc nowa żarówka i światła mijania już mam. Nie wiem jeszcze co z tym wstecznym jutro dalej będę grzebał. Zrobiłem test gema i przy włączaniu świateł uzyskałem sygnał dźwiękowy więc tu chyba wszystko ok. 

 

Edyta: światło cofania jest zależne od przedniej lewej lampy :D po wymianie żarówki już coś się dzieje na wtyku lampy tylnej :D

Edytowane przez Timon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś takie tam napięcie na żarówce od wstecznego było właśnie przy uszkodzonym włączniku wstecznego.. no ale wycieraczka tylna na włączonym wstecznym się nie włączała. Dziwna ta Twoja awaria..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś takie tam napięcie na żarówce od wstecznego było właśnie przy uszkodzonym włączniku wstecznego.. no ale wycieraczka tylna na włączonym wstecznym się nie włączała. Dziwna ta Twoja awaria..

 

Wycieraczka na wstecznym działa :) Niestety nie mam pojecia co jest z tym wstecznym ale znalazlem rozwiazanie - przekaznik. Z wtyku wstecznego pociagnalem  dwa kable do sterowania przekaznikiem a napiecie wzialem z gniazda w bagazniku wsteczne działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.