Skocz do zawartości

nawiew w słupku od kierowcy problem


czakpepe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nawiew w słupku lewym po stronie kierowcy zaczął mi żyć własnym życiem sam się załącza po otwarciu auta sam reguluje moc nawiewu na automacie działa po wyjęciu kluczyków ze stacyjki do uśpienia elektroniki.... Pomoże ktoś?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc sam sobie poradziłem, ale co było i jak to naprawiłem pozostanie dla mnie, znalazłem ciekawy problem w tym modelu C4GP. Dziękuję również za szybką pomoc w zmaganiu się moim z tą usterką... Pozdrawiam. Temat do zamknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@r1sender

 

A usrało się to, że spalił/uszkodził się regulator dmuchawy do tego jest zatkany odpływ wody z parownika klimatyzacji tak mniemam, bo jest sporo wody pod siedzeniem kierowcy jak to rozebrałem wszystko (a z nikąd brać się przecież nie może bo nie pada)... I go teraz poszukuje silniczki nawiewu już znalazłem sam bez łaski bo już walczę z tym od  kilku dni i muszę się posiłkować innymi forami gdzie nasi koledzy od nas pięknie opisują ten temat a u nas zastój totalny i nagle nikt nic nie wie... Jak tu może człowieka nie trafiać...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@r1sender

A usrało się to, że spalił/uszkodził się regulator dmuchawy do tego jest zatkany odpływ wody z parownika klimatyzacji tak mniemam, bo jest sporo wody pod siedzeniem kierowcy jak to rozebrałem wszystko (a z nikąd brać się przecież nie może bo nie pada)... I go teraz poszukuje silniczki nawiewu już znalazłem sam bez łaski bo już walczę z tym od kilku dni i muszę się posiłkować innymi forami gdzie nasi koledzy od nas pięknie opisują ten temat a u nas zastój totalny i nagle nikt nic nie wie... Jak tu może człowieka nie trafiać...

Bo o takich specyficznościach to się na forum "branżowym" marki a wręcz modelu dopytuje.

Gdybym miał z własnego doświadczenia taki przypadek to bym Ci to tu napisał. Niestety mój przez 3 lata nie chciał się spsuć....

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A usrało się to, że spalił/uszkodził się regulator dmuchawy do tego jest zatkany odpływ wody z parownika klimatyzacji tak mniemam, bo jest sporo wody pod siedzeniem kierowcy jak to rozebrałem wszystko (a z nikąd brać się przecież nie może bo nie pada)... I go teraz poszukuje silniczki nawiewu już znalazłem sam bez łaski bo już walczę z tym od kilku dni i muszę się posiłkować innymi forami gdzie nasi koledzy od nas pięknie opisują ten temat a u nas zastój totalny i nagle nikt nic nie wie... Jak tu może człowieka nie trafiać...

To Panie Kolego opisz Pan co się stało bo dziś młodzież oznajmiła mi, że regulacja siły nawiewu nie działa z tyłu po prawej stronie....

Edytowane przez bajzelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Panie Kolego opisz Pan co się stało bo dziś młodzież oznajmiła mi, że regulacja siły nawiewu nie działa z tyłu po prawej stronie....

jaki masz nawiew manualny/pokrętło czy wyświetlacz przyciski? ludziki czarne, przeźroczyste czy brak w drugim rzędzie na wyświetlaczu po twojej stronie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz nawiew manualny/pokrętło czy wyświetlacz przyciski? ludziki czarne, przeźroczyste czy brak w drugim rzędzie na wyświetlaczu po twojej stronie...?

Jeszczem nie widział na żywo auta z panelami z wyświetlaczami dla drugiego rzędu, choć wiem że są i że wówczas jest drugi kompresor :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz nawiew manualny/pokrętło czy wyświetlacz przyciski? ludziki czarne, przeźroczyste czy brak w drugim rzędzie na wyświetlaczu po twojej stronie...?

Z tyłu są pokrętła. Z przodu tak jak ma być, tylne ludziki przezroczyste. Regulacja prawy tył działa, lewy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Panie Kolego opisz Pan co się stało bo dziś młodzież oznajmiła mi, że regulacja siły nawiewu nie działa z tyłu po prawej stronie....

Podświetlenie działa tego regulatora z tyłu? Może być rozpięta uszkodzona kostka w słupku, sam regulator jeśli nie reaguje (uwaga są różne modele regulatorów tych w słupku), może być uszkodzony moduł na silniczku dmuchawy, sam silniczek, lub rozpięte kostki przy silniczku (są dwie), demontaż fotela  kierowcy (jeśli nawiew za twoim siedzeniem nie działa) cię czeka  bo zacząłbym od tego. Nie zazdroszczę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świeci... gdzie ta kostka jest dokładnie? Wiesz może jak się dobrać do słupka?

 musisz zdjąć dolny (czarny) plastik słupka i ukarze ci się kostka od regulatora ( oraz pas z napinaczem (tego nie ruszasz) jest na dwóch spinkach gdzieś tak w połowie tego czarnego plastiku od dołu musisz uważać na zaczepy od góry one są wsuwane w dolną część jasnego plastiku aby nie wyłamać. Nie ruszaj jasnego plastiku bo on jest przykręcony na śrubkach i go wyłamiesz, najpierw musisz zdjąć czarny od dołu i ewentualnie później jak będziesz się chciał dobrać do samego regulatora to musisz zdjąć po czarnym plastiku jasny odkręcając te dwie śruby widoczne od dołu jasnego plastiku później jasny odchylasz i wysuwasz z zaczepów pod podsufitką, ne ma na nim spinek mocujących. Powodzenia :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.