Jump to content
steyr

Yosan 2204 ASQ jaka antena?

Recommended Posts

Cześć,

od ~3 lat używam radia ww. do tego antena Hustler 100 w sumie ok 100kkm przejechane. Ostatnio coraz słabiej słyszę komunikaty w radiu, słyszałem że ta antena nie jest najwyższych lotów. Póki co mi wystarczała, raczej więcej słucham niż nadaje. Jaką antenę polecacie? Nie chciałbym wyższej niż obecna czyli 1 metr. Co są warte te krótkie anteny? pozdrawiam

Skoro więcej słuchasz to jakiś helikal.

One mają większy zasięg w odbiorze niż zwykłe anteny przy tej samej długości.

Edited by ochkarol

A taka jest coś warta : http://allegro.pl/antena-cb-sirio-t3-27-helikalna-orginal-magnes-145-i5008898418.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=169836?Czy lepiej poniżej 1m z długością bata nie schodzić?

Nie wiem jak antena, ale tej podstawy magnesowej nie kupuj. Jest jednorazowa, nie da się w niej wymienić kabla.

A taka jest coś warta : http://allegro.pl/antena-cb-sirio-t3-27-helikalna-orginal-magnes-145-i5008898418.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=169836?Czy lepiej poniżej 1m z długością bata nie schodzić?

Ta antena zbiera dobre recenzje. Ale do kompletu lepsza byłaby też podstawa Sirio.

Poszukaj kompletu u Konektora np. Na stronie jest też odnośnik do ichniego forum. Tam możesz też podpytać.

A taka jest coś warta : http://allegro.pl/an...,1&bi_c=169836?Czylepiej poniżej 1m z długością bata nie schodzić?

swego rodzaju klasyka, ale jest dość gruba i lubi dawać o sobie znać przy wyższych prędkościach. Podstawa, jak wyżej, bardzo słaba.

Z klasycznych Sirio Mini albo 'pełny' Snake 27, Lemm 900 + dobra podstawa.

Pozwolę sobie wrócić do tematu. Auto zaczynam garażować, i żeby nie składac anteny i itp pomyślałem żeby zakupić antenę o dł. 0,63m. Czy taka antena jest coś warta? Zastanawia mnie cena na tej aukcji, te same anteny na innych aukcjach kosztują ~200zł:

http://allegro.pl/antena-cb-sirio-t3-as-mag-125-kabel-6m-i5582575754.html

Jeśli chodzi o magnes, szybciej niż 180km/h sie nie rozpędzam :skromny:

polecam biedronkową - kilka wątków niżej opisywałem

Edited by technix

O ciekawy patent, jak to się sprawuje?

Ja byłem zadowolony. Na płaskim terenie (na A2) spokojnie rozmawiałem z dużym mobilkiem na 5km. On miał metrową antenę. Generalnie w terenie różnym przyjąć trzeba te 2-3 km. Nie zbiera dużo śmieci i jesteś incognito. ;-)

Główny aspekt w moim przypadku to wjazd do garażu, i nie mogę mieć dłuższej anteny niż ~55cm, długość razem z podstawą. Może jakaś antena składana by wchodziła w grę?

Jeśli nie będziesz zapomniał jej złożyć przed wjechaniem do garażu czy parkingu podziemnego to spoko.

Jeśli nie - to Triflex lub podobne.

Po prostu pochyliłbym ją raz tak jak potrzebuje i tak bym jeździł, ewentualnie na dłuższe trasy bym "stawiał" na baczność. Jeśli chodzi o Triflex-a, raz że wiecej roboty jest przy montażu takiej anteny, a dwa że przy ewentualnej sprzedaży auta albo sprzedaje z anteną albo wracam do zwykłej anteny i znów przerabiam instalacje. Co polecacie z takich składanych anten?

Są też magnesówki, takie jak Triflex.

Np. President Virginia.

Główny aspekt w moim przypadku to wjazd do garażu, i nie mogę mieć dłuższej anteny niż ~55cm, długość razem z podstawą. Może jakaś antena składana by wchodziła w grę?

jeżeli tylko garaż jest problemem to nie ma się co bawić bo i tak musisz wysiąść go zamknąć/otworzyć więc przy okazji rozkładasz/składasz antenę. Przerabiam tą procedurę już kilka dobrych lat.

Parkingi podziemne zazwyczaj mają jednak sporo ponad 2m, a nawet jak nie to jest stosowny znak, wtedy szybki stop i złożenie anteny.

Parkingi podziemne są różne i wcale nie jest tak różowo.

A o bramie do garaży "na pilota" słyszałeś? Może kolega ma taką? ;-)

Parkingi podziemne są różne i wcale nie jest tak różowo.
A o bramie do garaży "na pilota" słyszałeś? Może kolega ma taką? ;-)

wszystko się zgadza, ale to nadal jest operacja na 30sek i to z dużym zapasem, więc ani to trudne, ani nie trwa wieków.

Oczywiście ale jak ktoś woli nie robić nic, to czemu nie?

Nie no osobiście by mnie to irytowało takie ściaganie anteny i itp. Zakupiłem President Virginia, w garażu się mieszczę więc główny problem został rozwiązany. Zobaczymy jak będzie działać, podobno jej się nie stroi? Jeśli chodzi o garaże podziemne, raz tylko miałem problem w pewnej galerii w Krk że musiałem bat odkręcać, mowa o starej antenie Hustler 100 :oki:

Ja np. często jeżdżę do E'Leclerca a tam da radę wjechać tylko z anteną wysokości anteny samochodowej. Więc za każdym razem muszę swoją antenę CB ściągać.

Żeby nie wzmacniacz w mojej samochodówce i odbiornik GPS pewnie już dawno by Triflex siedział.

Edited by ochkarol

Nie no osobiście by mnie to irytowało takie ściaganie anteny i itp. Zakupiłem President Virginia, w garażu się mieszczę więc główny problem został rozwiązany. Zobaczymy jak będzie działać, podobno jej się nie stroi? Jeśli chodzi o garaże podziemne, raz tylko miałem problem w pewnej galerii w Krk że musiałem bat odkręcać, mowa o starej antenie Hustler 100 :oki:

nie no ściąganie też by mnie irytowało dlatego pisałem o składaniu, w domyśle na stopie DV, czyli sprawa ogranicza się do przekręcenia motyla x2 i ruchu anteną.

Są też naturalnie anteny na PL z możliwością pochylania, ale DV daje większe możliwości.

Dla mnie już samo wchodzenie z auta przed wjazdem na parking podziemny jest irytujące.

I szczerze żałuję, że dużo rzeźby by u mnie wymagało zamienić antenę samochodową na Triflexa.

Mnie zasięg z takiej anteny satysfakcjonuje.

Dla mnie już samo wchodzenie z auta przed wjazdem na parking podziemny jest irytujące.

jest to jakaś uciążliwość i co do tego nie mam wątpliwości, kwestią pozostaje tylko jak często trzeba to robić. Ja w okolicy mam jeden parking na który nie wjadę z anteną.

Z całej reszty korzystam względnie normalnie, względnie bo na niektórych zawadzam albo przy wjeździe albo o kanały wentylacyjne, ale wystarczy zwolnić żeby nie uderzać mocno i tyle.

Także, jak pisałem, kwestia częstotliwości potrzeby składania anteny.