Jump to content
_jedrek_

zakup nawigacji

Recommended Posts

witam

sprawa jest jako, ze moja nawigacja z biedronki po 10latach uzytkowania odmowila wspolpracy (cos sie stalo z ekranem) nie ważne poprostu przestala dzialac.

Wiec czas zakupic nowa. Jako, ze zatrzymalem sie na etapie zakupu najtanszej nawigacji z mozliwoscia rozblokowania i wgrywania innych map jak to jest teraz?

Nadal tak prosto wgrac do pierwszej lepszej nawigacji automape? Czy teraz ta procedura jest bardziej skomplikowana?

Nie zalezy mi na zadnych wodotryskach ma byc tania do 200zl ma dzialac i chce wgrac tam automape. 

Ktos cos poleci i wytlumaczy jak to teraz jest z nawigacjami?

Ktos cos poleci i wytlumaczy jak to teraz jest z nawigacjami?

Nawigacje jako samodzielne urządzenia odeszły do lamusa. Jak elektryczne maszyny do pisania, czy telefaxy.

Smartfon - i wybierasz pomiędzy Google Maps a całą resztą. Raczej i tak skończysz na GM.

Nawigacje jako samodzielne urządzenia odeszły do lamusa. Jak elektryczne maszyny do pisania, czy telefaxy.

Smartfon - i wybierasz pomiędzy Google Maps a całą resztą. Raczej i tak skończysz na GM.

ma byc tradycyjna nawigacja 

ma byc tradycyjna nawigacja 

Jakieś argumenty ? Czy "bo tak" albo "dziadek tak miał, ojciec tak miał, to i ja tak będę miał i mój syn też" ?

Bo "tradycyjne" nawigacje wymarły, dlatego, że są zwyczajnie gorsze.

Jak chcesz, mam jakąś w podłokietniku - mogę Ci ją dać, bo pewnie przy najbliższym sprzątaniu skończy w śmietniku. W pełni sprawna.

Edited by noras

Jakieś argumenty ? Czy "bo tak" albo "dziadek tak miał, ojciec tak miał, to i ja tak będę miał i mój syn też" ?

Bo "tradycyjne" nawigacje wymarły, dlatego, że są zwyczajnie gorsze.

Jak chcesz, mam jakąś w podłokietniku - mogę Ci ją dać, bo pewnie przy najbliższym sprzątaniu skończy w śmietniku. W pełni sprawna.

to nie jest moj wymysl to jest sprzet od kogos kto ze smartfonem jest na nie i musi miec tradycyjna nawi. Moim zadaniem jest znalezc cos co spelnia oczekiwania wgrac mape i tyle.

Edited by _jedrek_

Ciekawa teoria z tym Google Maps. :-D

A tak na marginesie. Ile razy trzeba Ci napisać, że ktoś chce PNA?

Edited by ochkarol

Rozszyfruj sobie skrót PNA.

Nie wszystkie są na Windowsie.

Edited by ochkarol

Ile razy trzeba Ci napisać, że ktoś chce PNA?

Wiesz, jak ktoś miał przez 10 lat tą samą nawigację, to mógł nie zauważyć, że w międzyczasie świat się zmienił.

Czy komuś, kto by pytał o telefax nie próbowałbyś podrzucić myśli, że teraz już się tego nie używa ?

Smartfona można używać jak dawnej nawigacji - nawet oficjalnie dostępna w google play jest najlepsza nawigacja offline, czyli iGO (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld) - a ma dużo większe możliwości. Można wsadzić kartę virgin freemium i korzystać z funkcji uwzględniania natężenia ruchu, czy użyć yanosika/waze i korzystać z ostrzeżeń innych użytkowników.

Ja wszystko rozumiem. Raz zapytałeś i dostałeś odpowiedź. A Ty dalej swoje.

Porównanie z faksem jest trochę nietrafione. Bo faksu faktycznie już nikt chyba nie używa a klasycznych urządzeń nawigacyjnych i owszem.

Korzystanie z nawigacji w smartfonie też ma swoje minusy.

Szczególnie dla kogoś, kto dużo rozmawia. Permanentnie wywalający się na pierwszy plan dialer może i świętego z równowagi wyprowadzić.

Edited by ochkarol

Szczególnie dla kogoś, kto dużo rozmawia. Permanentnie wywalający się na pierwszy plan dialer może i świętego z równowagi wyprowadzić.

A jaki minus, jak nie używa się danej karty sim do rozmawiania?

Rozszyfruj sobie skrót PNA.

Autor wątku nie pytał o PNA, tylko o tradycyjną nawigację. Więc dopytuję, co miał na myśli. Dla mnie tradycyjna, to TT na Motoroli A925.

Edited by Kaizen

Permanentnie wywalający się na pierwszy plan dialer

A jak on się "wywali na pierwszy plan" jak nikt nie będzie wykonywał, ani odbierał połączeń z tego numeru ?

Można nawet aplikację "telefon" zatrzymać lub odinstalować.

Szukasz nieistniejących wad tego rozwiązania - to, że są dodatkowe możliwości, nie oznacza, że musisz z nich korzystać, ale możesz. Trochę tak jakbyś tłumaczył, że lepiej kupić auto bez klimy, bo można się przeziębić i może się zepsuć.

Edited by noras

Ale żeś się uparł, żeby kupił tego smartfona.

PNA = klasyczne urządzenie nawigacyjne.

Można do tego podpiąć również PDA.

Żeby mi dialer nie zwracał gitary (tak, jak to proponujesz) trzeba kupić drugi sim. Niepotrzebne koszty.

Uparłeś się na tego smartfona, jakby to było zawsze i wszędzie i dla każdego najlepsze rozwiązanie.

Może dla Ciebie tak. Ale nie wciskaj komuś na siłę swoich upodobań.

Może nawet nie wiesz jaka to loteria GPS w smartfonie. Niewiele jest modeli, żeby spokojnie wydać pieniądze i nie bać się, że będzie gubił sygnał i niestabilne trzymał pozycję.

Poza tym koszty. Dobre PNA/PDA kupisz za około 500 zł. Dobrego smartfona już nie.

Na polu namiotowym w Chorwacji 90% samochodów i camperów miało przyklejone nawigacje. Żadne tam smartfony tylko nawi. Zdecydowana większość to różne TomTomy.

I to właśnie polecam.  

trzeba kupić drugi sim. Niepotrzebne koszty.

5 zł. Za to dostajesz 300 MB transferu gratis co miesiąc. Akurat do funkcji online'owych nawigacji.

Może nawet nie wiesz jaka to loteria GPS w smartfonie. Niewiele jest modeli, żeby spokojnie wydać pieniądze i nie bać się, że będzie gubił sygnał i niestabilne trzymał pozycję.

Żadna loteria - bierzesz z snapdragonem i problemu nie ma.

Dobre PNA/PDA kupisz za około 500 zł. Dobrego smartfona już nie.

Bez problemu np. Moto G2 - świetny GPS - 490 zł.

Weź pod uwagę, że ja proponuję kupienie smartfona i używanie go dokładnie jak PNA/PDA, a nie używanie go jako smartfona i nawigacji.

Chociaż sam używam smartfona (tego samego, którego używam do rozmów/sms itp) do nawigacji, pomimo, że PNA kurzy się w podłokietniku - ta, którą zaproponowałem, że koledze sprezentuję.

Żeby mi dialer nie zwracał gitary (tak, jak to proponujesz) trzeba kupić drugi sim. Niepotrzebne koszty.

Nie trzeba. Można udostępnić przez WiFi z telefonu do dzwonienia. A w telefonie do nawigacji nie mieć żadnego. Jak się uprzesz, to i nie trzeba udostępniać - tylko wtedy się traci największą zaletę nawigowania online.

Można też mieć drugą kartę do netu. I to IMO jest lepsze wyjście - telefon do telefonowania, i drugi do nawigacji i internetowania. Czyli w sumie tradycyjnie - inne urządzenie do rozmowania, inne do nawigacji.

Miałem same smartfony że snapdragonem i dopiero pierwszy działa bez zarzutów. HTC Desire 500 działał akceptowalnie.

Także sam snapdragon niczego nie gwarantuje.

Poza tym nawet nie porównujmy stabilności WindowsaCE do Androida. :-D

Jak miałbym mieć osobną nawigację to w życiu nie byłoby to na Androidzie.

Motorola G2 to stary grat już jest a nowe programy nawigacyjne z obsługą OpenGL by ją zajechały.

Zresztą dajmy juz spokój. Chłop chce klasyczną nawigację to jak ktoś nie może mu nic ciekawego polecić to nie ma co się odzywać.

Tak dyskusja przypomina wiele innych w stylu: szukam samochodu z silnikiem benzynowym. 90% odpowiedzi - kup se diesla.

Edited by ochkarol

Motorola G2 to stary grat już jest a nowe programy nawigacyjne z obsługą OpenGL by ją zajechały.

Ciekawe... Google Maps, Automapa, iGo ostatnio testowałem na Galaxy S3 z gorszymi parametrami niż ta Moto, 0 problemów ze stabilnością i płynnością pracy. Więc bzdur nie pisz. Poza tym proste pytanie - jak długo jeszcze będzie wspierany Windows CE? System stary, od ładnych paru lat nie rozwijany, coraz bardziej widać tendencje producentów do przenoszenia się na nowsze platformy.

Ooo, dzięki za link do mojego wątku.

Ja jestem właśnie zwolennikiem tradycyjnej navi z WinCE i Automapy na WinCE. :) Mam opisanego w tym wątku Beckera i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio zwiedziłem całą Rumunię i wszędzie zaprowadziła mnie pod podany dokładny adres. :)

Na polu namiotowym w Chorwacji 90% samochodów i camperów miało przyklejone nawigacje. Żadne tam smartfony tylko nawi. Zdecydowana większość to różne TomTomy.

I to właśnie polecam.

Do wyjazdow zagranicznych to moze i tak.

Ale do jazdy po PL, po miastach - to bez funkcji traffic nawigacja bardzo wiele traci moim skromnym zdaniem.

Gdybym nie mial smartfona to i tak zamiast kupowac "tradycyjna nawigacje" kupilbym uzywanego smartfona, karte freemium od Virgin i uzywal GM albo NaviExperta przykladowo.

I niekoniecznie android, moze byc WP8 / WP10

Edited by wald0

Te traffiki (w zakresie informaji o bieżącym ruchu drogowym) działają w miarę sprawnie tylko w największych aglomeracjach. I to też nie u wszystkich.

Główną zaletą bycia online jest otwieranie i blokowanie na bieżąco odcinków dróg.

Potrafi zaoszczędzić czasu.

Nie mam doświadczeń z innymi aplikacjami z TRAFFIC poza NaviExpert ale tutaj działa to rewelacyjnie.

Owszem, głównie w ogóle to kupiłem ze względu na codzienne godziny jazdy po Warszawie i okolicach.

Czasy przejazdów radykalnie mi się skróciły.

Ale na wyjazdach "w Polskę" także się sprawdza idealnie.

Wtopy są bardzo sporadyczne.

No i wiadomo nic w 100% idealne nie jest, ale też z czasem nauczyłem się "czytać" zachowanie NaviExpert żeby nie zawsze w 100% ślepo wierzyć podpowiedziom.

Bez tego jak bez ręki, zwłaszcza że codziennie przebijam się z prawej na lewą stronę Wisły i odwrotnie.

Sam jestem ciekaw innych rozwiązań. Wadą NaviExperta jest oczywiście fakt, że jest płatny.

Natomiast przykładowo AutoMapa (używałem dawniej) i jej aktualizacje też za darmo nie są. Chyba że piracimy.

Edited by wald0

Do wyjazdow zagranicznych to moze i tak.

Ale do jazdy po PL, po miastach - to bez funkcji traffic nawigacja bardzo wiele traci moim skromnym zdaniem.

ale dlaczego zakładasz że w TomTomie nie ma traffica? Może być realizowany na kilka sposobów - TMC, Bluetooth przez komórkę, karta SIM w nawigacji

Z tego co czytałem to TMC praktycznie w Polsce nie działa.

Inne kombinacje (oprócz karty SIM w PNA) to już kombinacje i zaangażować trzeba w to kilka sprzętów.

Z tego co czytałem to TMC praktycznie w Polsce nie działa.

Inne kombinacje (oprócz karty SIM w PNA) to już kombinacje i zaangażować trzeba w to kilka sprzętów.

TMC działa całkiem dobrze, tylko że u nas jest w wersji Premium czyli płatnej. Na pewno działa w Garminach, Beckerach, i paru innych. W TomTom nie ;)

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

Wg mnie w TomTom trafic działa bardzo dobrze w PL, ale tylko w navi on-line (z sim). Pozostałe po prostu dobrze prowadzą do celu.

Potwierdzam.............a kilometrów robię sporo............

- ta, którą zaproponowałem, że koledze sprezentuję.

Bo jak kolega nie chce to ja proszę .

Chętnie przygarnę, bo GPS, 4G, wifi-hotspot, yanosik +nagrywanie, blutooth (ewentualnie AUX), 2xSIM i łoMatko rozmowa..... u mnie ładowarka USB nie daje rady

A próbowałaś(?) z ładowarką 2A?

Edited by ochkarol

To zrezygnuj tylko z nagrywania wideo a powinno prądu wystarczyć.

To zrezygnuj tylko z nagrywania wideo a powinno prądu wystarczyć.

tak, ale nie zawsze ....

A jaki minus, jak nie używa się danej karty sim do rozmawiania?

Autor wątku nie pytał o PNA, tylko o tradycyjną nawigację. Więc dopytuję, co miał na myśli. Dla mnie tradycyjna, to TT na Motoroli A925.

Tradycyjna to jest mapa na papierze, I bardzo często do nawigacji się przydaje.

Jak na CB słyszę klienta, który pyta czy z Łodzi na Gdańsk to ma się kierować na Konin, to mi ręce opadają :-((