Skocz do zawartości

[H] Uszczelnienie miski olejowej Z14XEP


slawek_j

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lekki wyciek spod miski olejowej. Przy okazji wymiany oleju chciałbym to poprawić. W związku z tym mam pytanie - jak w silniku Z14XEP (Astra h) jest uszczelniona miska olejowa? Jest tam uszczelka, czy tylko silikon (a może i to i to)? Jeżeli jest uszczelka, to jakiej firmy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest płynna. Wystarczy np. Reinzosil.

Dzięki za odpowiedź. Też mi się wydawało, że tylko płynna uszczelka, ale w epc widać normalną uszczelkę (nr katalogowy 6 52 616) :nie_wiem:Tutaj np. można kupić uszczelkę firmy ELRING (nr katalogowy 127.760). W sklepach Opla też występuje.

Edytowane przez slawek_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie! 8] Mama ma z 2006 i uszczelka jest, nr kat 6 52 616, na dodatek metalowo-gumowa.

 

Ale cena jest bardzo dobra jak za oem, więc brać bez zastanowienia:

http://www.opel-e-sklep.pl/uszczelka-miski-olejowej-silniki-benzynowe-p-1272.html

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uszczelka od 2006r. Można sprawdzić po VINie.

Dzięki za informację. VIN: W0L0AHL4872011688, wrzesień 2006, więc pewnie jest? Czy oprócz uszczelki daje się także pastę uszczelniającą, bo w epc jest także wykazana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest. Silikon daje się - po kropelce - w miejscach gdzie brak jest ciągłości płaszczyzny przylegania uszczelki: w miejscu styku kadłuba z pompą oleju i ostatniego łożyska wału. Zobaczysz, albo wyczujesz paznokciem.

Dzięki. NA Ciebie zawsze można liczyć :) (oczywiście na analyzer64 też).

Edytowane przez slawek_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest. Silikon daje się - po kropelce - w miejscach gdzie brak jest ciągłości płaszczyzny przylegania uszczelki: w miejscu styku kadłuba z pompą oleju i ostatniego łożyska wału. Zobaczysz, albo wyczujesz paznokciem.

Jeszcze jedno pytanie. Brać koniecznie uszczelkę od opla, czy może być REINZ. Mogę ją mieć za połowę ceny OEM (37 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał OEM, generalnie widzę różnicę między aftermarketem a oryginałem. W Citroenie uszczelki pokryw zaworów zmieniałem 2 razy, raz Corteco później Reinz, za każdym razem się pociło, dopiero po zakupie oem jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął Reinza :P.

Ja pewnie też zaryzykuję, bo mogę ją mieć nie dość, że taniej, to jeszcze blisko siebie. A oryginalna poci mi się już dość znacznie (choć samochód nie zostawia śladów na podłożu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uszczelka wymieniona. Sama wymiana to pestka przy odkręcaniu wydechu od katalizatora (niestety trzeba to zrobić, bo wydech przebiega pod miska i tej nie ma jak zdjąć). Z tych trzech nakrętek praktycznie nic nie zostało. Musiałem je rozcinać przecinakiem. Zdziwiło mnie to, że zamiast nakrętek M8 były na szpilki "nakręcone" sprężynki z drutu (redukcja) i dopiero na to przykręcone nakrętki (pewnie M10). Czy to rozwiązanie stosowane przez Opla? W EPC są podane nakrętki M8, bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie komus juz gwinty sie zerwaly i ktos wkladki cos ala helicoli zalozyl.

Raczej nie, bo gwint na szpilkach był w bardzo dobrym stanie. Chyba łatwiej byłoby wziąć nowe nakrętki m8, niż bawić się w sprężynki i większe nakrętki. Wygląda to tak, jakby oplowi zabrakło nakrętek m8 i zastosował "przejściówki" by założyć większe nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.