Skocz do zawartości

Fabryczne instalacje LPG od Skody


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Po przekroczeniu zakresu obrotów. Do 2,5 sam gaz, później dolewa benzyny a od bodajże 3,5 k rpm sama benzyna.

 

Ale jest to czym spowodowane?Tym, że TSI tego wymagają, czy tym, że Skoda tak sobie wymyśliła?Albo inaczej, interesują mnie 2 zagadnienia:

1. Czy da się to ograniczenie zdjąć w sterowniku/kompie LPG?

2. Czy ma to wpływ na zużycie silnika?(oczywiście mowa o jakimś dużo szybszym zużyciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to czym spowodowane?Tym, że TSI tego wymagają, czy tym, że Skoda tak sobie wymyśliła?Albo inaczej, interesują mnie 2 zagadnienia:

1. Czy da się to ograniczenie zdjąć w sterowniku/kompie LPG?

2. Czy ma to wpływ na zużycie silnika?(oczywiście mowa o jakimś dużo szybszym zużyciu).

 

Ale o jakiej instalce fabrycznej jest mowa? ZTCW to takie instalki były tylko w MPI, do TSI nic nie wkładali jako fabryczna opcja.

Instalka MPI to Landi Renzo, tylko nie wiem czy sterownik jest jakiś OEM czy standardowa centralka - najlepiej zadzwoń do importera Landi i się dowiedz, jak standard to na pewno można wyłączyć dotrysk.

 

Ad2 - To jest wprowadzone właśnie po to żeby ochronić silnik jak jakiś niewyżyty PH wpadnie swoją Octavią 1.6MPI na autobahn i będzie naparzał 5h z butem w podłodze. Jak dolejesz benzyny to AFR idzie w dół a co za tym idzie spada temperatura w komorze spalania.

 

EDIT - widze że teraz jest to w 1.2 i 1.4TSI - tam musi być lana benzyna żeby chronić wtryskiwacze i ja bym tego nie wyłączał.

Edytowane przez Piotrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma Fabię II 1.4 mpi, instalacja fabryczna, ale jest to zwykłe Landi Renzo. W kompie ma ustawione dotryski benzyny jak dobrze pamiętam 10% powyżej 4500 rpm. Podczas jazdy autostradą do 150km/h nie bieże benzyny, przy 160 przekracza 4,5 krpm i po 300 km takiej jazdy widać ubytek kilku litrów benzyny. To jest zabezpieczenie przed wypaleniem zaworów podczas długotrwałej jazdy autostradą. Można to wyłaczyć w kompie od gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma Fabię II 1.4 mpi, instalacja fabryczna, ale jest to zwykłe Landi Renzo. W kompie ma ustawione dotryski benzyny jak dobrze pamiętam 10% powyżej 4500 rpm. Podczas jazdy autostradą do 150km/h nie bieże benzyny, przy 160 przekracza 4,5 krpm i po 300 km takiej jazdy widać ubytek kilku litrów benzyny. To jest zabezpieczenie przed wypaleniem zaworów podczas długotrwałej jazdy autostradą. Można to wyłaczyć w kompie od gazu.

Ja mam 140 tysi na brc24 i żadnych dotrysków, żadnych szkód. Uważam, ze to bez sensu zupełnie te dotryski.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

skoda to zlo a skoda +gaz arcy zlo ;]  

 

ale bzdury piszesz. 

w mojej octavii mam fabryczne landi renzo. w tej chwili 199 tys, bez zadnych dotrysków i wszystko w najlepszym porządku. znam pare innych osób ze skodami i tez sobie chwalą

wszystko zależy jaki silnik miałes. może akurat z tych problematycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140 tysi na brc24 i żadnych dotrysków, żadnych szkód. Uważam, ze to bez sensu zupełnie te dotryski.

Bardzo możliwe, że bez sensu w Twoim przypadku. Fabia żony przejechała 142 kkm w 4 lata głównie po autostradach i często ze wskazówką obrotomierza przed odcinką. Może niepotrzebne te dotryski, ale na pewno nie zaszkodziły, a te parę zł na benzynę nie zbawi, bo i tak gazu pali śmiesznie mało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy rzut kamieniem od obwodnicy Trójmiasta, żona jeździ do pracy S6, a co jakiś czas ma wyjazd a to Wrocław, a to Wawa, Katowice. Gdzie się z domu nie ruszy, to dwupasmówka Panie.

 

W takim razie komfort podróży ma świetny przy " wskazówką obrotomierza przed odcinką".  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 lata głównie po autostradach i często ze wskazówką obrotomierza przed odcinką. 

trzeba jej powiedzieć żeby wrzuciła 2 kę jak na pierwszym biegu "pałuje" auto    :swinka:

 

co do skody z "fabrycznym" LPG to zmartwię kilka osób bo skoda nie ma nic takiego - jak już to ma dedykowaną instalację LPG dokładaną przez lepiej już gorzej wyszkolonych pracowników w aso. 

dodatkowo ostatnio czytałem że firma landi renzo sprzedaje swoje dedykowane instalacje z zablokowanym komputerem i poza aso nie można się podłączyć z taką instalacją. 

Edytowane przez piotr1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jej powiedzieć żeby wrzuciła 2 kę jak na pierwszym biegu "pałuje" auto    :swinka:

 

co do skody z "fabrycznym" LPG to zmartwię kilka osób bo skoda nie ma nic takiego - jak już to ma dedykowaną instalację LPG dokładaną przez lepiej już gorzej wyszkolonych pracowników w aso. 

dodatkowo ostatnio czytałem że firma landi renzo sprzedaje swoje dedykowane instalacje z zablokowanym komputerem i poza aso nie można się podłączyć z taką instalacją. 

No podobno tak jest. Co do tych instalacji to jakaś tragedia. Oni to montują gdzieś w aso czy innej szopie i nawet nie zatankują gazu, żeby sprawdzić czy instalacja jest szczelna, nie mówiąc o sprawdzeniu jak jeździ. Szwagier kupował octavię z 1.6 i przy pierwszym tankowaniu i odpaleniu pod maską gaz lał się strumieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej ilosci km, komfort jest malo wazny. A ze malo pali, to jest pewnie bardzo istotne

 

Wrecz przeciwnie, omfort to podstawa jak sie robi sporo kilomterow :ok:

Gdybym mial robic 3-4kkm miesiecznie Fabia, to bym sobie chyba w leb strzelil ;l

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało to, jak mija Cię przy 140-160 km/h na autostradzie taka Fabia czy inna Corsa z ozn. z tyłu HTP lub 1.0 16V jak się kierownikowi tego pudełka jedzie z taką prędkością. Ale jak wiadomo niektórym to i niewygodne, uwierające buty nie przeszkadzają.

Edytowane przez rostex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało to, jak mija Cię przy 140-160 km/h na autostradzie taka Fabia czy inna Corsa z ozn. z tyłu HTP lub 1.0 16V jak się kierownikowi tego pudełka jedzie z taką prędkością. Ale jak wiadomo niektórym to i niewygodne, uwierające buty nie przeszkadzają.

 

tak jak tobie przy 200 km/h, masz banana i nie zwracasz na nic uwagi byle trzymać się drogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakiej instalce fabrycznej jest mowa? ZTCW to takie instalki były tylko w MPI, do TSI nic nie wkładali jako fabryczna opcja.

Instalka MPI to Landi Renzo, tylko nie wiem czy sterownik jest jakiś OEM czy standardowa centralka - najlepiej zadzwoń do importera Landi i się dowiedz, jak standard to na pewno można wyłączyć dotrysk.

 

Ad2 - To jest wprowadzone właśnie po to żeby ochronić silnik jak jakiś niewyżyty PH wpadnie swoją Octavią 1.6MPI na autobahn i będzie naparzał 5h z butem w podłodze. Jak dolejesz benzyny to AFR idzie w dół a co za tym idzie spada temperatura w komorze spalania.

 

EDIT - widze że teraz jest to w 1.2 i 1.4TSI - tam musi być lana benzyna żeby chronić wtryskiwacze i ja bym tego nie wyłączał.

 

Kolega z pracy kupił Octavię 2 1.4TSI z "fabryczną" instalacją.

Ona tak na prawdę była w ASO zakładana, a nie w fabryce.

Było to jakoś dobre 3 lata temu, więc nie takie "teraz" ;)

 

Nie wiem przy jakich obrotach lało benzynę, ale mówił, że benzynę zużywa razem z gazem.

Jazda mu wychodziła i tak taniej niż jego poprzednia Octa 1.9TDI 90KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych instalacji to jakaś tragedia. Oni to montują gdzieś w aso czy innej szopie i nawet nie zatankują gazu, 

 

w żadnych szopach nie montują, tylko normalnie w aso. i montują to bardzo dobrze. mają bardzo dokładną rozpiskę, co i gdzie przeciąc, przykręcic, rozwiercic.

natomiast dużo gorzej jest pozniej z serwisem, bo na tym to juz sie faktycznie nie znają.

a gaz zatankowac muszą, bo inaczej komp nawet autoadaptacji nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrecz przeciwnie, omfort to podstawa jak sie robi sporo kilomterow :ok:

 

co kto woli. ja tam wole, zeby mało paliło od komfortu.

2 tys miesięcznie robie na rowerze, więc do jakiego auta bym nie wsiadł, to komfort jest i tak lepszy niż na najlepszym nawet rowerze

moja babcia kiedyś mawiała: lepiej byle jak jechac, niż dobrze isc  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało to, jak mija Cię przy 140-160 km/h na autostradzie taka Fabia czy inna Corsa z ozn. z tyłu HTP lub 1.0 16V jak się kierownikowi tego pudełka jedzie z taką prędkością. Ale jak wiadomo niektórym to i niewygodne, uwierające buty nie przeszkadzają.

Akurat jej Fabią jedzie się dobrze autostradą, ma opcjonalne, większe koła, przez co nie lata po pasie, jak te na standardowych 14", a hałas przy 160 jest bardzo zbliżony do hałasu w BMW przy 180, więc tragedii nie ma. Jechałem nią w ubiegłym m-cu do Wrocławia i przy wysokich prędkosciach spokojnie żona z córką mogły spać. Wiesz, jak jedziesz autem na jakieś zebranie i potem masz wracać do domu np 4-6 godzin, to chciałbyś tą godzinę zaoszczędzić, żeby normalnie zjeść kolację, wziąć prysznic, wyspać i pojechać rano na 7 do pracy. Jadąc autostradą można godzinę zyskać, albo podróżować komfortowo podziwiajac parawany na przemian z łąkami.

Edytowane przez kaczorek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało to, jak mija Cię przy 140-160 km/h na autostradzie taka Fabia czy inna Corsa z ozn. z tyłu HTP lub 1.0 16V jak się kierownikowi tego pudełka jedzie z taką prędkością. Ale jak wiadomo niektórym to i niewygodne, uwierające buty nie przeszkadzają.

A wyczaj taka fabie htp jadaca > 200kmph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyczaj taka fabie htp jadaca > 200kmph

Dawno temu (1998?) jechalem Octavia 190 na autobahnie, calkiem zwawo (ca. 220km/h) lyknely mnie 3 czerwone Lupo. Mialy kolejno nastepujace po sobie numery rejestracyjne z Wolfsburga a na klapie SDI.

Pytanie co tam pod maska siedzialo w rzeczywistosci i czy to sobie testerzy VW jaj nie robili z normalnych ludzi dajac naklejki SDI na Lupo z mocnym silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jej powiedzieć żeby wrzuciła 2 kę jak na pierwszym biegu "pałuje" auto    :swinka:

 

co do skody z "fabrycznym" LPG to zmartwię kilka osób bo skoda nie ma nic takiego - jak już to ma dedykowaną instalację LPG dokładaną przez lepiej już gorzej wyszkolonych pracowników w aso. 

dodatkowo ostatnio czytałem że firma landi renzo sprzedaje swoje dedykowane instalacje z zablokowanym komputerem i poza aso nie można się podłączyć z taką instalacją. 

Jak opisujesz skoda nie ma fabrycznego lpg . Ja akurat zrezygnowałem z Landi w ASO i u rzemieslnika zamówiłem BRC tyle ze z dotryskiem noPb . Dużo taniej i fachowo założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@t_kucyk lupo gti z silnikiem 125 KM ma V max 205, więc albo było z górki albo źle prędkość oszacowałeś albo mieli silnik z rakiety ;]

Kto ich tam wie, moze jakies muly testowe. Kolejne numery z Wolfsburga, wszystkie czerwone i jadace sznurkiem - za duzo zbiegow okolicznosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.