Skocz do zawartości

Wanna z parawanem ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kto ma i powie jak się spisuje, zabieram się za remont łazienek i nie wiem co robić.

Wymiary wanny mogą być spore bo jest dużo miejsca (za mało na wannę i prysznic).

Ja to bym to wywalił i zrobił wielki prysznic ale moje nastolatki chcą wannę    ;]

Co robić    ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto ma i powie jak się spisuje, zabieram się za remont łazienek i nie wiem co robić.

Wymiary wanny mogą być spore bo jest dużo miejsca (za mało na wannę i prysznic).

Ja to bym to wywalił i zrobił wielki prysznic ale moje nastolatki chcą wannę    ;]

Co robić    ;]

Moja córka będzie coś takiego robić w najbliższym czasie, więc zdam relację, jak to się sprawuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka będzie coś takiego robić w najbliższym czasie, więc zdam relację, jak to się sprawuje ;]

 

Jak znam tych młodych to ja pewnie będę miał to wcześniej zrobione    ;]

Jutro przyjeżdża fachowiec na oględziny, termin zarezerwowany na październik, projekt się robi    ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam tych młodych to ja pewnie będę miał to wcześniej zrobione    ;]

Jutro przyjeżdża fachowiec na oględziny, termin zarezerwowany na październik, projekt się robi    ;]

U moich ekipa już jest ... ale zejdzie im się pewnie jeszcze ze dwa tygodnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tak zrobić, tzn. wannę z parawanem. Ale zamiast tego, mam kabinę 120x80 i głęboki brodzik z siedziskiem naprzeciw drzwi. Nie żałuję.

Parawan nie osłoni tak dobrze jak kabina. Jeśli kiedyś będę miał łazienkę, która na to pozwoli, to zrobię i wannę i kabinę. A najlepiej 2 osobne łazienki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem do wanny parawan szklany aquaform modern 3 http://www.ceneo.pl/1366350  sprawdza się bardzo dobrze, nie przecieka a najważniejsze że można go złożyć na ścianę tzn żadna część jak nie używasz nie zasłania wanny  :ok: Kobitka też zadowolona bo nie łapie zacieków i nie trzeba co drugi dzień wycierać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wannę (170×70cm) z parawanem/szybą szklaną; wanna w kształcie dziurki od klucza i sprawdza się toto znakomicie. Generalnie masz 2 w 1.

Wysłane z mojego SM-J500FN

Szczelne to jest, woda nie wylewa się na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto ma i powie jak się spisuje, zabieram się za remont łazienek i nie wiem co robić.

Wymiary wanny mogą być spore bo jest dużo miejsca (za mało na wannę i prysznic).

Ja to bym to wywalił i zrobił wielki prysznic ale moje nastolatki chcą wannę    ;]

Co robić    ;]

 

Miałem coś takiego w małej łazience. Wanna była narożna i przy ścianie zamontowałem parawan z marketu bud. Szklane były drogie i bardzo ciężkie więc kupiłem plastikowy ale jakiś lepszy i ładny. W sumie sprawował się bez zarzutu 7 lat, po ok 4 latach wyregulowałem jedynie i dokręciłem śruby. Parawan można było złożyc na ścianę i dostęp do wanny był pełny, lub rozłożyć 3 panele, tj ok 1,2-1,4m. Woda skapywała na burtę wanny a potem do środka. Przy dość dużym rozbryzgu (dysze masującew panelu ) deko skapywało na zewn, ale dlatego że nie miałem uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, też wymyślił    :hehe:   Oszuści na wszystko się zgodzą   ;]

 

 

Analogicznie jak z pieskiem. Wszyscy chcą, są deklaracje, kto się nim będzie zajmował, a i tak trzeba dymać rano z kundlem  ;l

Na razie bronię się przed tym "rencami i nogami"  :phi:

 

 

Ten parawan niech będzie składany szklany i będzie ok. Niedługo będę robił drugą łazienkę właśnie z takim patentem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładałem do wanny parawan szklany aquaform modern 3 http://www.ceneo.pl/1366350  sprawdza się bardzo dobrze, nie przecieka a najważniejsze że można go złożyć na ścianę tzn żadna część jak nie używasz nie zasłania wanny  :ok: Kobitka też zadowolona bo nie łapie zacieków i nie trzeba co drugi dzień wycierać 

 

Też to mamy od jakiś 5-6 lat. Jak uważasz to nie masz nic zachlapane i fajnie to spływa ale...... wystarczy ze przy otwieraniu podwinie Ci się uszczelka i już stróżka wody leci (generalnie trzeba sprawdzić czy uszczelka dobrze się ułożyła. Zwróć uwagę też że mimo wszystko część powierzchni masz nieosłonione. Nie wiem jak to robi moja żona ale jak się kąpie to i tak jest pół łazienki zalane (zamiast całej jak nie było osłony). Obecnie jesteśmy przed remontem i kombinujemy jakby tu zrobić aby wszystkim było dobrze i zmieścić i wannę (dla mnie) i prysznic dla :piekna:

Edytowane przez PiQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma i powie jak się spisuje, zabieram się za remont łazienek i nie wiem co robić.

 

Ja ostatnio zainstalowałem ten z obrazka. Radaway (tylko że 5 skrzydłowy).

Na obrazku tego nie widać za dobrze, ale u dołu skrzydeł, oprócz "uszczelek" na poszczególnych szybach, znajduje się przyklejona do wanny listwa. Jej zadaniem jest współpraca ze skrzydełkami uszczelek. I to się sprawdza.

Uszczelnić musiałem jedynie, silikonem, łączenie mocowania do ściany. Nic nie cieknie na zewnątrz.

Parawan zastosowałem w prostokątnej wannie 160x70, gdzie kran mam zamocowany centralnie nad wanną, na krótszym boku. Wybrałem właśnie ten parawan, ze względu na to, że jest w stanie złożyć się na płasko na ścianę z kranem, to znaczy mieści się obok kranu.

Na razie jestem zadowolony, ale korzystam dopiero tydzień, bo tydzień temu skończyłem remont.

 

35880837.jpg

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zestawienie wanna + parawan sprawdza się wyśmienicie.

Wanna 170x75, parawan Aquaform do tego zestaw podtynkowy i deszczownica.

Potrzebuję wanny mam wannę, potrzebuję szybki prysznic nie ma żadnego problemu.

Nie zamieniłbym tego zestawienia na zwykłą kabinę prysznicową :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem do wanny parawan szklany aquaform modern 3 http://www.ceneo.pl/1366350  sprawdza się bardzo dobrze, nie przecieka a najważniejsze że można go złożyć na ścianę tzn żadna część jak nie używasz nie zasłania wanny  :ok: Kobitka też zadowolona bo nie łapie zacieków i nie trzeba co drugi dzień wycierać 

 

U mnie na łamaniu szyb na dole uszczelka się odkształciła po czasie i... może cieknąć w tym miejscu...

Tzn moim zdaniem, jedyna rzecz - montujemy parawan po wewnętrznej stronie wanny, noże nawet już za krawędzią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zainstalowałem ten z obrazka. Radaway (tylko że 5 skrzydłowy).

Na obrazku tego nie widać za dobrze, ale u dołu skrzydeł, oprócz "uszczelek" na poszczególnych szybach, znajduje się przyklejona do wanny listwa. Jej zadaniem jest współpraca ze skrzydełkami uszczelek. I to się sprawdza.

Uszczelnić musiałem jedynie, silikonem, łączenie mocowania do ściany. Nic nie cieknie na zewnątrz.

Parawan zastosowałem w prostokątnej wannie 160x70, gdzie kran mam zamocowany centralnie nad wanną, na krótszym boku. Wybrałem właśnie ten parawan, ze względu na to, że jest w stanie złożyć się na płasko na ścianę z kranem, to znaczy mieści się obok kranu.

Na razie jestem zadowolony, ale korzystam dopiero tydzień, bo tydzień temu skończyłem remont.

 

 

 

mar00ha

 

 

To chyba najlepsze rozwiązanie - uszczelka na wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mamy od jakiś 5-6 lat. Jak uważasz to nie masz nic zachlapane i fajnie to spływa ale...... wystarczy ze przy otwieraniu podwinie Ci się uszczelka i już stróżka wody leci (generalnie trzeba sprawdzić czy uszczelka dobrze się ułożyła. Zwróć uwagę też że mimo wszystko część powierzchni masz nieosłonione. Nie wiem jak to robi moja żona ale jak się kąpie to i tak jest pół łazienki zalane (zamiast całej jak nie było osłony). Obecnie jesteśmy przed remontem i kombinujemy jakby tu zrobić aby wszystkim było dobrze i zmieścić i wannę (dla mnie) i prysznic dla :piekna:

 

A ja mam narożny parawan, taki że jak zamkniesz drzwi to jest dookoła zamknięty. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zestawienie wanna + parawan sprawdza się wyśmienicie.

Wanna 170x75, parawan Aquaform do tego zestaw podtynkowy i deszczownica.

Potrzebuję wanny mam wannę, potrzebuję szybki prysznic nie ma żadnego problemu.

Nie zamieniłbym tego zestawienia na zwykłą kabinę prysznicową :oki:

Jak z szerokością ? 75 wystarczy, żeby się nie ocierać o zimne szkło    ;]

U mnie wejdzie spokojnie 80 więc trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z szerokością ? 75 wystarczy, żeby się nie ocierać o zimne szkło ;]

U mnie wejdzie spokojnie 80 więc trochę więcej.

Bierz szeroko ile fabryka dała, ja mam 70 wannę i dla szczupłej osoby starczy - lepij mieć więcej jak mniej.

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


lepij mieć więcej jak mniej

 

O ile nie planujesz wykorzystywać tej wanny jako wanny.

Ja już miałem wieeeeelką wannę - ćwierć koła, o promieniu ponad 1,5 m. Taka wanna nie nadaje się do napuszczania do niej wody, bo zanimk napuścisz wystarczająco, a możesz lać nawet wrzątek, to woda wystygnie. Używałem tej swojej wielkiej wanny do kąpania dzieci. Już nie chcę nawet wspominać ile przy tym za wodę płaciłem. :facepalm:

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z szerokością ? 75 wystarczy, żeby się nie ocierać o zimne szkło    ;]

U mnie wejdzie spokojnie 80 więc trochę więcej.

 

W zupełności wystarcza 75 cm. Ani razu nie zawadziłem jeszcze łokciem parawan. 

Korzystam tylko z deszczownicy, Żona korzysta częściej ze słuchawki prysznicowej.

Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Nie chcieliśmy szerszej wanny - kiedyś mieliśmy 80 cm (dosyć szeroką i prostokątną) ale zbyt dużo wody się marnowało jak braliśmy normalną kąpiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że przy narożnej wannie jest to możliwe ?

Moja żona zabrała mi łazienkę z prysznicem i to i zostało :(

 

 

 

przy Twojej wannie możesz próbować:

http://www.aquaform.com.pl/index.php/pl/produkty/4,26,49,557,parawan-nawannowy-novum-5

lub

http://www.aquaform.com.pl/index.php/pl/produkty/4,26,50,646,parawan-nawannowy-novum-7

według producenta nadaje się do narożnych wanien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto ma i powie jak się spisuje, zabieram się za remont łazienek i nie wiem co robić.

Wymiary wanny mogą być spore bo jest dużo miejsca (za mało na wannę i prysznic).

Ja to bym to wywalił i zrobił wielki prysznic ale moje nastolatki chcą wannę ;]

Co robić ;]

Mam. Jestem zadowolony. Nie polecałbym jedynie osobom starszym (bo nogi trzeba podnosić wysoko).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.