Skocz do zawartości

Chciałbym sobie umyć silnik


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

 

Pytanie brzmi czego najlepiej i najmniej inwazyjnie użyć?

 - pędzel plus ropka/benzynka

 - myjka parowa

 - jakaś chemia do silników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłoń elementy elektryczne, możesz nawet klemę plusową zdjąć i owinąć szczelnie folią.

Z budżetowych rzeczy możesz kupić sobie K2 Akra, Tenzi Truck w rozcieńczeniu 1:5, ewentualnie jest teraz jakiś nowy preparat ADBL Green'ngine, który też się stosuje w rozcieńczeniu od 1:1 do 1:10 w komorze silnika. APC też możesz umyć np. SG Red Devil jest dosyć mocny (1:10 powinno wystarczyć, ale jak będzie słabo to możesz dolać trochę tej chemii do roztworu). Wspomóż się długim pędzelkiem w trudno dostępnych miejscach, żebrowane elementy plastikowe jak np. pokrywy bezpieczników, obudowy filtra powietrza czy gumowe harmonijki też przeleć pędzelkiem, bo w tych miejscach zawsze zostaje kurz, co po osuszeniu średnio wygląda. 

 

Na koniec plastikowe i gumowe elementy możesz potraktować np. 303 Aerospace Protectant albo CP Perl. Tego rodzaju chemii jest akurat sporo :ok:;)

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne APC ale po porównaniu widać, że K2 ma inny skład.

 

K2 Akra:

3ef2b1810ba44f09a51b3803bdd741e4.png

 

Nielsen Cyclone:

7d6526f1146e407f9f8f796feb641dc2.png

 

Na szybko szukałem składu jakiegoś APC i ze znalezieniem msds Nielsena nie było problemu. Znaleźć skład K2 Akra było już łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak, K2 Arka naniesiona rozpylaczem z butelki do mycia szyb, pędzelek jazda po wszystkim, odczekać 10 minut, znowu K2 mocno popsikać, czekam 15 minut i najważniejsze, czyli spłukiwanie, za pierwszym razem to też z butelki z rozpylaczem, ale efekt prawie żaden, dopiero jak wezmę wąż ogrodowy i dużo wody pod ciśnieniem to jest efekt.

Myślę, że najlepszy byłby jakbyś na bezdotyku pojechał, ale ja się boję tego, narazie mi wystarcza, komora bardzo czysta, tak lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@karax

 

jak masz możliwość to skorzystaj z parowej- widziałem efekt gdzie była myta komora w dostawczym vito który od wyjazdu z salonu nigdy nie miał mytej komory silnika, sam silnik jako że był na wierzchu też był myjką parową potraktowany, przebieg auta bliżej nieokreślony ;l . Nie sądzę, żeby ropowanie pędzlem czy chemia tak doczyściła, a trochę się już naczyściłem. Najlepsze jest to że nie zostają żadne osady na aluminiowych elementach an litrami wodę lać do płukania :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie

Pytanie brzmi czego najlepiej i najmniej inwazyjnie użyć?

- pędzel plus ropka/benzynka

- myjka parowa

- jakaś chemia do silników

Apc Nielsena, pędzelki, woda w spryskiwaczu, microfibry, dressing do plastików u mnie akurat Tenzi.634d9cf8b257db20f70ae8bf0588f11c.jpg

0ca4cbbc3aa976c04600f3d1833905e7.jpg835cec34ea08390bab6877df191f312e.jpg

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomek8130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie

 

Pytanie brzmi czego najlepiej i najmniej inwazyjnie użyć?

 - pędzel plus ropka/benzynka

 - myjka parowa

 - jakaś chemia do silników

 

 

 

Jedziesz wieczorkiem na myjnię bezdotykową, gdzieś blisko żeby nei rozgrzac sobie za bardzo silnika, myjesz silnik pianą aktywną, spłukujesz wodą, tadam ;]

 

Cale życie myję tak silniki we wszystkich autach kilka razy do roku i nie bylo żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz wieczorkiem na myjnię bezdotykową, gdzieś blisko żeby nei rozgrzac sobie za bardzo silnika, myjesz silnik pianą aktywną, spłukujesz wodą, tadam ;]

 

Na większości myjni jest chyba zakaz mycia silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.