Skocz do zawartości

Fiesta mk6 - ogólnie przedzakupowo.


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać :)

 

Jak w temacie - co możecie podpowiedzieć osobie rozważającej zakup tytułowego bolidu?

Interesuje mnie odmiana benzynowa z końcowych lat produkcji (2006-2008). Kilka już oglądałem, każda - jak to używana - miała "coś".

Na co zwracać szczególną uwagę? Jest może jakiś silnik, który lepiej omijać szerokim łukiem?

 

Pozdrawiam - romano11 :papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijać szerokim łukiem silniki 1.3 8V, bo ciężkie, przestarzałe, a palą tyle samo co 1.4, ale mają mniej mocy.

Omijać szerokim łukiem silniki wysokoprężne, bo awaryjne są.

Silniki 1.25 75KM, 1.4 80KM, 1.6 100KM, 2.0 150KM są godne polecenia.  Te pierwsze cechuje to że różnią się jedynie wielkością wnętrza, cały osprzęt jest taki sam.

Co do dynamiki, to ja kupiłem wersję 1.6, która w mieście pali 8-9 litrów, ale poza miastem 6-8 litrów. 

Silnik 2.0 jest szybki, dużo pali niestety i jak dla mnie minusem jest ze jest tylko w wersji trzydrzwiowej.

 

Wersje poliftingowe 2006-2008 są najlepszym wyborem, ten przeliftingowe mogą rdzewieć. Fiesta ma 12 lat gwarancji na blachy, więc jeszcze ona może trwać.

Moja z 2007 roku, sprowadzona z Niemiec na raize tego problemu nie ma wogóle

Im bogatsza wersja, tym lepsza. Co jaka wersja miała, to zrobiłem taką tabelkę na podstawie katalogu:

http://a9a.pl/ssc/wyposazenie.jpg

 

Z czym mówisz wiedzieć jeśli chodzi o samo auto?

Sprawdz kiedy był robiony rozrząd. Powinno być to przy (i co) 160-170 tys km. 

Olej 5W30, jak jest zalany np  typu W40, to to auto wiecej pali i gorzej pracuje.

wsteczny bieg lubi "wyskakiwać".

tuleje wahaczy, łożyska, łączniki stabilizatorów mogą być do wymiany na dzień dobry

 

sprawdź mocowania nadkoli, grilla, czy wszystko się trzyma, tam plastiki lubią się łamać

warto podjechać na SKP i sprawdzic stan amortyzatorów/hamulców i auto od spodu, jak tam jest z wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "wykład" :)  i już widzę, że łatwo nie będzie, bo chyba jakieś 90% oferowanych egzemplarzy ma silnik właśnie 1.3 :hmm: 

Będzie tym gorzej, że istotnym czynnikiem jest... kolor :hehe: (bolid ma być ujeżdżany przez płeć piękną, a wiadomo, jak to z nimi jest odnośnie kolorów...).

Co do plastików - to właśnie miałem wrażenie, że grill wypadnie, kiedy zamykałem maskę... :panic::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "wykład" :)  i już widzę, że łatwo nie będzie, bo chyba jakieś 90% oferowanych egzemplarzy ma silnik właśnie 1.3 :hmm:

... :panic::]

 

Z jakiś powodów Fiesta na rynek Polski była sprzedawana TYLKO z silnikami  1.3 oraz 1.25 oraz 1.4 TDI

Wszyskie inne to auta sprowadzane. Także w Polsce nie było wersji Trend i Ghia, ST, tylko Fiesta i Ambiente

i różne dealerskie odmiany Silver X, Gold X, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja na klimatyzację automatyczną. Jak już szukasz, porozglądaj sie na fotelami podgrzewanymi. 

Na zimę jak znalazł (włączniki są z boku foteli, nie na konsoli).

 

A swoją drogą, to chyba tylko u Forda taki brak logiki jest możliwy:

podgrzewane lusterka często były sprzedawane razem z podgrzewaną przednią szybą, 

ale właczenie podgrzewania lusterek działa tylko wtedy gdy jest włączone ogrzewanie... tylnej szyby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, to chyba tylko u Forda taki brak logiki jest możliwy:

podgrzewane lusterka często były sprzedawane razem z podgrzewaną przednią szybą, 

ale właczenie podgrzewania lusterek działa tylko wtedy gdy jest włączone ogrzewanie... tylnej szyby :D

 

A nie było przypadkiem tak, że jeśli masz podgrzewane lusterka i normalną przednią szybę to podgrzewanie lusterek włącza się wraz z włączeniem podgrzewania tylnej szyby, a w przypadku posiadania podgrzewanej przedniej szyby podgrzewanie lusterek włącza się wraz z nią? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było przypadkiem tak, że jeśli masz podgrzewane lusterka i normalną przednią szybę to podgrzewanie lusterek włącza się wraz z włączeniem podgrzewania tylnej szyby, a w przypadku posiadania podgrzewanej przedniej szyby podgrzewanie lusterek włącza się wraz z nią? :hmm:

 

E... nie, w foce, którą miałem lusterka były podpięte pod włącznik tylnej szyby. A przednią też miałem grzaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.