Skocz do zawartości

elektryka 1.4 16v grande punto


kamilek

Rekomendowane odpowiedzi

hej

potrzebuję pomocy osoby która odpalała 1.4 16v na tzw "hybrydzie"

głównie mi zależy na schematach elektrycznych oraz rozkładzie pinów sterownika silnika

ewentualnie proszę pisać uwagi na które elementy warto zwrócić uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema sciagnij sobie elearn fiata stilo z fiat klub polska http://fiatklubpolska.pl/download/plik/115 wszystko co potrzebujesz tam jest ja wszystko znalazlem co potrzebne wlacznie z tym jak podpiac obrotek poniewaz normalnie w stilo idzie po canie do zegarów ale w sterowniku jest pin obrotomierz do ktorego trzeba doprowadzic kabelek we wtyczce i wsio bangla , ale odrazu ci pisze ze potrzeba troche cierpliwosci bo jest co lutowac itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej no to co podałeś to kopalnia wiedzy :)ale mam takie pytanie jak obszedłeś CAN? chyba tylko wewnętrzna modyfikacja sterownika wchodzi w grę?

a gdzie znaleźć ten pin obrotomierza bo szukam i nie mogę znaleźć?

z tego co widzę to wszystkie wygnały zbiera sterownik silnika... ciśnienie oleju temp silnika hmm to  jak to robiłeś rozdzielałeś sygnały(wstawiałeś dodatkową odnogę od przewodu?) i ewentualnie  diode wlutować??

Edytowane przez kamilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja z mojej strony. Żadnych diod tam Panie przypadkiem nie dawaj - czujnik jaki by nie był to nie kierunkowskaz czy inny tego typu pieron. Z odnogą też może być różnie, zależy jaki czujnik i do czego chcesz go podpiąć. Jeżeli czujnik jest rezystancyjny (jak duża część czujników temperatur tego czy owego) i podepniesz go jednocześnie pod ECU, które ma na pokładzie rezystor polaryzujący ten czujnik oraz do jakiegoś dedykowanego zegara, który też taki rezystor posiada to będzie kupa z pomiaru. Ale jeżeli zegar nie ma rezystora a jedynie mierzy napięcie i na jego podstawie podaje wynik to będzie działało. Jeżeli natomiast sam czujnik daje sygnał napięciowy to nie powinno być większego problemu w podpięciu jednocześnie pod jakiś zegar i ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Body podpiete tylko do immo czyli z Body idzie po canie sygnal do sterownika generalnie jest sporo zabawy z kablami ale chodzi bez problemu wsio zycze powodzenia wszystko co potrzebujesz masz w elearn najlepiej szukaj silnika z kompletna wiazka kompem kluczykiem stacyjka Body itd ze stilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.