Skocz do zawartości

Picowanie wnętrza.


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest temat o lakierze to proponuję wymieniać się spostrzeżeniami na temat specyfików do wnętrza.

 

Wcześniej myłem wnętrze pędzelkiem APC w rozcieńczeniu 1:10, potem przetarcie wilgotną mikrofibrą i na koniec dressing - akurat skusiłem się na 303 Aerospace Protectant, ale nie przypadł mi do gustu. Miał być antystatyczny a w efekcie ciągnął kurz, przynajmniej u mnie, bo wiadomo - na każdym plastiku może być inaczej. Obecnie zamówiłem Unique Hestia, sądząc po zdjęciach na innym forum całkiem fajnie wygląda i ładnie pachnie.

 

A Wy czego używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest temat o lakierze to proponuję wymieniać się spostrzeżeniami na temat specyfików do wnętrza.

 

Wcześniej myłem wnętrze pędzelkiem APC w rozcieńczeniu 1:10, potem przetarcie wilgotną mikrofibrą i na koniec dressing - akurat skusiłem się na 303 Aerospace Protectant, ale nie przypadł mi do gustu. Miał być antystatyczny a w efekcie ciągnął kurz, przynajmniej u mnie, bo wiadomo - na każdym plastiku może być inaczej. Obecnie zamówiłem Unique Hestia, sądząc po zdjęciach na innym forum całkiem fajnie wygląda i ładnie pachnie.

 

A Wy czego używacie?

 

Shiny garage aplle dresing, ale wydaję mi się za bardzo swiecący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej Poorboys Natural Look ale na twardych plastikach np. panel sterowania szybami po deszczu były jasne kropki. Teraz Shiny Garage interior sathin dressing. Efekt podobny a po dzisiejszym deszczu kropek brak. Szyby też Shiny. APC to Nielsen Cyclone 1:10.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@analyzer64

 

do mycia APC w nieco mocniejszym steżeniu niż Ty+ pędzelki z Casto ( za całe 9.99 złotych ) i miękka szczotka do butów ;] ,przecieranie wilgotną mikrofibą, a potem wycieranie do sucha. Na koniec Car Pro Perl :oki: ( osobiście mogę polecić, nawet mocno wypłowiałe od słońca plastiki zupełnie inaczej wygladają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe zacieki miałem po 303 AP, dodatkowo za mocno nabłyszczał, u mnie są twarde plastiki na całej desce, dlatego nie będę już go stosował. NL też trochę za bardzo nabłyszczał z tego co widziałem na zdjęciach innych. Z porównania Gtechniq C6, Hestia, NL, najlepiej wypadał Gtechniq, ale Hestia też wiele się nie różniła a jest dużo tańsza. Dam znać, pewnie po weekendzie jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Poorboys Natural Look ale na twardych plastikach np. panel sterowania szybami po deszczu były jasne kropki.

 

zgadza się, tez to zauważyłem.

do odświeżenia wyglądu używam teraz natural shine protectant od megsa.

wcześniej miałem ten mega błyszczący supreme shine.

co marka to marka.

trochę kosztuje, ale wiem za co płacę.

 

APC nie używam, wystarczy woda z płynem do naczyń.

moim zdaniem działa tak samo na plastikach wewnątrz a kosztuje .. nic (tak czy siak każdy z nas chyba w domu posiada płyn do garów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem i nabylem apc i polecana tu hestie. Do tego jakies cos do tapicerkiz. Przyznam ze taki zestaw robi robote. Dressing mega odswiezyl plastiki ale ma minimalny tylko polysk. Po apc plastiki byly takie jakby matowe. Plyn do tapicerki zebral nawet czekoladowe mleko sojowe. WOW. Zupelnie inaczej to teraz wyglada. Teraz jeszcze powtorka w drugim i pojdzie jeszcze tam gliptone na fotele i bedzie elegancko

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

APC nie używam, wystarczy woda z płynem do naczyń.

moim zdaniem działa tak samo na plastikach wewnątrz a kosztuje .. nic (tak czy siak każdy z nas chyba w domu posiada płyn do garów).

jak dobrze policzysz koszt płynu, a zakup koncentratu APC to nie do końca Twoje twierdzenie ma rację bytu :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.