Skocz do zawartości

Romet ADV 125


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Już wcześniej pisałem - lubię to, co mi się podoba. Przykładowo szukam Forestera maks 2007 nie ze względu na cenę, a po prostu MY'08 mi się cholernie nie podoba - nawet jeśli właśnie dzięki temu modelowi Subaru znacznie skoczyła sprzedaż, bo lud lubi duże SUVy.

 

ale nadal mam (i wyglada na to ze nie tylko ja) mam wrazenie ze nie szukasz motocykla (wygodnego) do jazdy tylko takiego na ktorym bedziesz sie dobrze prezentowal ;) 

 

 

przejdz sie po salonach  z 'chinczykami' i poprzysiadaj sie oraz popros o porobienie sobie fotek ;) sam ocenisz na ktorym typie motocykla prezentujesz sie najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nadal mam (i wyglada na to ze nie tylko ja) mam wrazenie ze nie szukasz motocykla (wygodnego) do jazdy tylko takiego na ktorym bedziesz sie dobrze prezentowal ;)

Ale ja nie przecze, ze tak jest - tylko nie interesuje mnie, czy ktos tak orzeknie, a czy ja tak stwierdze. Jakby wyglad nie byl istotny, to wzialbym skuter :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie przecze, ze tak jest - tylko nie interesuje mnie, czy ktos tak orzeknie, a czy ja tak stwierdze. Jakby wyglad nie byl istotny, to wzialbym skuter :)

 

no to nie masz innej opcji jak przejechac sie po salonach i komisach i poprzysiadac sie do motocykli a potem poogladac fotki z roznych ujec i ocenic na czym prezentujesz sie wystarczajaco godnie  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie masz innej opcji jak przejechac sie po salonach i komisach i poprzysiadac sie do motocykli a potem poogladac fotki z roznych ujec i ocenic na czym prezentujesz sie wystarczajaco godnie ;]

Tru. Mam juz pare takich fotek, ale niestety "obiektyw" telefonu znieksztalca geometrie i ciezko ocenic. Dlatego patrze bardziej, gdzie sa kolana itd. - jak nogi zaslaniaja bak, to wiedz, ze cos sie dzieje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci forki SG i SH na rynek US i Kanade w 2008 szyly rownolegle...

no przeciez wiem - na zakladke. Nie wiem, czy w US bylo to dluzej, ale w Europie juz tylko pare miesiecy byla wyprzedaz modelu z 2007 w 2008.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cafe mi sie podoba - zawsze mi sie cafe racery podobały. Pewnie bedzie jednak malutki, jak wszystkie te chinczyki :(

Trochę inne moto niż do tej pory rozpatrywałeś, ale zobacz sobie Aprilię Classic 125. Jeżeli komuś nie przeszkadza dwusów i pełnoletniość jednośladu, to na prawdę polecam. Od zakupu wymieniłem łańcuch + zęby, opony. Na ulicy wzbudza zainteresowanie, ludziska zdziwione, że to 125 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne moto niż do tej pory rozpatrywałeś, ale zobacz sobie Aprilię Classic 125. Jeżeli komuś nie przeszkadza dwusów i pełnoletniość jednośladu, to na prawdę polecam. Od zakupu wymieniłem łańcuch + zęby, opony. Na ulicy wzbudza zainteresowanie, ludziska zdziwione, że to 125 ;]

I lejesz miksol do tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie masz innej opcji jak przejechac sie po salonach i komisach i poprzysiadac sie do motocykli a potem poogladac fotki z roznych ujec i ocenic na czym prezentujesz sie wystarczajaco godnie ;]

Nie ma nigdzie tego Cafe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na junaka m16?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też nie ma. Facet w firmowym salonie twierdzi, że wszystkie trzy (M11, Cafe i M16) są na zamówienie, bo schodzą na pniu i trzeba 2-3 miesiące czekać. Mówił też, że od stycznia 2-3k drożej wszystkie modele, bo wchodzi obowiązek ABS i wtrysku paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie ma. Facet w firmowym salonie twierdzi, że wszystkie trzy (M11, Cafe i M16) są na zamówienie, bo schodzą na pniu i trzeba 2-3 miesiące czekać. Mówił też, że od stycznia 2-3k drożej wszystkie modele, bo wchodzi obowiązek ABS i wtrysku paliwa.

 

normalnie szok i niedowierzanie ;) jak kiedys sie interesowalem to M16 i reszty stalo po kilka sztuk w kazdym jednym salonie... niezle sie dzieje ;)

 

 

PS. a nie bylo zadnego? czy tylko 125cc, bo M16 jest tez w wersji 320cc (350cc?) i te chyba nie schodza az tak dobrze, a od tego 125cc rozni sie minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie szok i niedowierzanie ;) jak kiedys sie interesowalem to M16 i reszty stalo po kilka sztuk w kazdym jednym salonie... niezle sie dzieje ;)

PS. a nie bylo zadnego? czy tylko 125cc, bo M16 jest tez w wersji 320cc (350cc?) i te chyba nie schodza az tak dobrze, a od tego 125cc rozni sie minimalnie.

żadnego. Ponoć wpływ też ma koniec sezonu - kurde jak w obuwniczym - już zimowy sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego. Ponoć wpływ też ma koniec sezonu - kurde jak w obuwniczym - już zimowy sezon.

 

no to lipa... pozostaje ci szukac na olx/allegro/otomoto i przysiadac sie do czyjego sprzetu ;) 

 

mozesz tez sprobowac po (dedykowanych) lokalnych forach motocyklowych popytac czy ktos w okolicy nie dalby ci sie przymierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet RXC.

Tylko nie wiem dlaczego pytasz o moto dla 190 skoro masz <180.

Dla faktycznie wysokiego człowieka rynek 125 jest tragiczny, prawie wszystko jest za małe.

Aha, co do Benyco, serwis gwarancyjny masz tylko w miejscu (konkretnie sklepie) gdzie kupiłeś moto. Dla mnie to jest dyskwalifikacja i śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Olleo

Interesowałem się takimi sprzętami jak Ty i muszę potwierdzić, że Varadero nie ma konkurencji :skromny:

Na Shadow też IMHO nie wygląda się jak na psie (ja mam 180 a widziałem na tym wyższego i było :oki: ) - bardzo wygodna, lekka i zwinna, tańsza od Viaderka.

Najbardziej podoba mi się Yamaha MT 125, ale cena to jakiś kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z proporcjami kierowca/motocykl przy Twoich rozmiarach?

 

Przy zakupie kierowałem się jak największym rozstawem osi. 1515 mm to całkiem sporo. Jakby miał z 1560 albo i z 1600 mm byłoby jeszcze lepiej ale nie mam powodów do narzekania. Wygodnie się na nim siedzi. Proporcje? Ideałem byłby Hoss Boss przy moim wzroście. Niemniej jednak po dodaniu bocznych sakw oraz centralnego kufra motocykl jest wizualnie większy, więc i ten problem odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Czas na ostateczną decyzję, bo do rana mam dać znać. Pacjent to Honda Varadero 125, 2003, stan niezły, nic nie trzeba robić, cena ok. 5k zł.

I pytanie kluczowe - czy kupnem i użytkowaniem nie sprawię, że wychowam dzieciaki na dawców organów????

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Olleo napisał:

Czas na ostateczną decyzję, bo do rana mam dać znać. Pacjent to Honda Varadero 125, 2003, stan niezły, nic nie trzeba robić, cena ok. 5k zł.

I pytanie kluczowe - czy kupnem i użytkowaniem nie sprawię, że wychowam dzieciaki na dawców organów????

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Spoko, żona wypierze im mózgi. :]:ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiaderko już u mnie i nawet zrobiłem parę kółek dookoła komina. Muszę sobie kupić kask, kurtkę i inne, zanim wyjadę poza swój kwadrat.

A propos - widziałem na żywo aquillę (czy jak jej tam) z 2013 roku - nieźle bydlę.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olleo napisał:

No i wiaderko już u mnie i nawet zrobiłem parę kółek dookoła komina. Muszę sobie kupić kask, kurtkę i inne, zanim wyjadę poza swój kwadrat.

A propos - widziałem na żywo aquillę (czy jak jej tam) z 2013 roku - nieźle bydlę.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Bedzie Pan zadowolony:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie Pan zadowolony:ok:

Już jestem zadowolony - obym się tylko nie zabił, ani nie okaleczył.

A propos - od liczby, rodzajów, funkcji i jakości kasków już mnie głowa boli. Co kupić? Raczej budżetowo - powyżej 500zł to już dla mnie za dużo. Zależy mi na tym, żeby się nie ugotować na światłach i w korkach, ale i by funkcjonalnie się sprawdzał.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 21:43, Olleo napisał:

A propos - widziałem na żywo aquillę (czy jak jej tam) z 2013 roku - nieźle bydlę.


 

 

Chyba najcięższy w klasie 125. Coś 170 kg z płynami, wygodny i nie wygląda na 125 :). Zaś Varadero też zacny ale cenią się sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sysio_SC napisał:

 

Chyba najcięższy w klasie 125. Coś 170 kg z płynami, wygodny i nie wygląda na 125 :). Zaś Varadero też zacny ale cenią się sporo.

 

Junak M16 125 waży 180 kg :)

http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocykle125/44/Junak-M16-125-CM--.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sysio_SC napisał:

 

Chyba najcięższy w klasie 125. Coś 170 kg z płynami, wygodny i nie wygląda na 125 :). Zaś Varadero też zacny ale cenią się sporo.

 

51 minut temu, Kordek napisał:

 

 

Wszystko fajnie gdy maszyna ma tylko wyglądać, ale pamiętajmy że to tylko 125 ccm - tu akurat szukałbym czegoś możliwie lekkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RussianRider napisał:

 

 

 

Wszystko fajnie gdy maszyna ma tylko wyglądać, ale pamiętajmy że to tylko 125 ccm - tu akurat szukałbym czegoś możliwie lekkiego.

 

Zgadza się tylko 125 i jak na Swoją masę i całe 11 KW to zbiera się żwawo i silnik V2 pracuje bardzo przyjemnie i jest bardzo elastyczny, nie trzeba majtać biegami co chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6 wrzesień 2016 o 22:25, Olleo napisał:

Tak patrzę na ten wyrób i fajnie nawet wygląda, tylko tylne koło jakieś takie małe. Da się (i ma sens) wymienić na większe lub chociaż większą oponę?

Jak ten motorek wygląda z dużym kierującym, powiedzmy niechudym 190cm wzrostu?

Straszny ulep ten romet.

Ni to enduto, cos dla listonosza, moze wojskowego czy lesnika.

Nawalili stelazy  wg zasady im wiecej tym lepiej?

Przy wysokik jezdzcu te malenstwa moga wygladac ...dziwnie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fanlan napisał:

Straszny ulep ten romet.

Ni to enduto, cos dla listonosza, moze wojskowego czy lesnika.

Nawalili stelazy  wg zasady im wiecej tym lepiej?

Przy wysokik jezdzcu te malenstwa moga wygladac ...dziwnie:)

 

I wyglądają dziwnie. Koniec końcem wziąłem Varadero. Teraz powoli szukam sobie do niego gmole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 31.05.2017 o 10:10, Olleo napisał:

I wyglądają dziwnie. Koniec końcem wziąłem Varadero. Teraz powoli szukam sobie do niego gmole.

gmole ponoc RMG czy jakos tak robi sprawdzone... nie czekaj to chyba stez zpod kufry  mial byc...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.