Skocz do zawartości

Pasek 1,8 '92 w benzynie - szarpie zamiast jechać stałą prędkością


Chrisu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziadka (zresztą mam same dziadki ;) ) który ma taką przypadłość, że jak się zagrzeje, to kiedy chciałbym jechać na benzynie (oczywiście auto ma podtlenek LPG założony ;) ) ze stałą prędkością przy powiedzmy 2500 RPM, to auto przyspiesza i jak dojdzie do tych 2500 RPM, to tak jakby ktoś odciął mu zasilanie w benzynę. Jak zwolni tak, że dojdzie mniej więcej do obrotów biegu jałowego, to znów dostaje benzynę i tak do 2500 RPM...

Co mu sfiksowało?

Dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka paliwowa w sumie niedawno wymieniona - przed wymianą było to samo. Przy jeździe na gazie jest OK. IMO gdyby nie wyrabiała pompka, to byłby kłopot żeby wejść na wysokie obroty, a przy przyspieszaniu nie ma problemu by dojść do końca obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na EGR. 

Musiałbyś zobaczyć jak jest sterowany, ja miałem podciśnieniowo, wystarczyło zdjąć wężyk. CHodzi o to, żeby się zamknął, jak się zablokował w otwartym polożeniu to trzeba zaślepic. 

Objaw był podobny - nie dało się utrzymywać stałej prędkości, obroty falowały, nie przyspieszał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Rozwiązaniem problemu był (UWAGA!) uszkodzony przełącznik benzyna/LPG.

Instalka 2 gen, a przełącznik miał 3 stany - benzyna, tryb awaryjny i LPG (automatyczne przełączenie po przekroczeniu 2500 RPM).

Po podpięciu komputera wywalał błąd czujnika przepustnicy. Nim podjąłem decyzję o wymianie, zepsuła się stacyjka LPG (niby przełączał na gaz, ale tego nie robił). Po wymianie stacyjki, skończyły się problemy z jazdą na NoPB i LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.