Skocz do zawartości

Karta paliwowa i jednoosobowa działalność?


apb77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeden samochód w leasingu na jednoosobową działalność, chciałbym dostawać zbiorczą fakturę za tankowania na maila, raz w miesiącu.

Możliwe?  Da się tak?

Ktoś praktykuje i mógłby się podzielić wrażeniami?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się

ale....

 

wiekszośc firm żąda wpłate zaliczki (kaucji)  przewidywanego odbioru

 

jak było neste to sie płaciło gotówka a raz w miesiącu (nastepnym) przychodziła faktura.

Zrezygnowałem z Neste bo przysyłałi bardzo pózno, a teraz Neste zrezygnowało z PL

 

ale zapytaj lesingodawcę oni miewaja takie możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak:

 

lukoil - działa na zasadzie prepaid - doładowujesz min. 300 zł i wykorzystujesz. na koniec miesiąca 1 faktura zbiorcza

shell - kredyt - ustalany indywidualnie - min. 1 rok działalności - faktura zbiorcza co 14 dni. zaletą jest to, że kartą euroshell od pewnego czasu można również płacić na stacjach lotos

 

ogólnie polecam, bardzo wygodne rozwiązanie !

 

edit

 

orlen - dla małych firm jest jeszcze karta biznes tank z rabatem 4 grosze. Płacisz standardowo, gotówką lub karta kredytową. Dajesz przy płatności kartę biznes tank - nalicza Ci się rabat, a transakcja trafia na fakturę zbiorczą, którą końcem miesiąca możesz odebrać. Ale uwaga - działa to tylko na jednej stacji - tej, na której założyłeś kartę (np. najbliżej firmy). Na innych jest wyłącznie naliczany rabat, a fakturę musisz od razu wziąć i rozliczyć pojedynczo

Edytowane przez karmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i BARDZO polecam Orlen Mikroflota.

żadnych przedplat czy indywidualnych limitów.

Na start Dostajesz "kredyt" do 3000 zł brutto na zakup wszystkiego co na stacji mają plus autostrady i parkometry.

Wniosek składałem w drugim miesiącu od otwarcia DG, jak tylko zobaczyłem ile faktur mam za paliwo (tankuje LPG). Faktury zbiorcze są co 2 tygodnie i z 2-tygodniowym terminem płatności.

Tylko cała procedura trwa ok. 3 tygodnie

P. S. mają karty na OKAZICIELA i na Nr Rejestracji, ja mam tą na okaziciela wiec mogę zatankować jakiekolwiek auto

Naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos Biznes. Deklaruje się mniej więcej ilość litrów/miesiąc i na tej podstawie otrzymuje się skromny rabat. Potem normalnie płacisz przy kasie i dostajesz za cały miesiąc zbiorczą fakturę. Jedyny minus jest taki, że faktura, np. za wrzesień zostanie wystawiona w październiku, więc nie możesz wrzucić jej w koszty za miesiąc, który tankowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - korzystam od zeszłego roku. Nie zginie żadna faktura, bo przychodzą 2 razy w miesiącu na maila.

 

A można raz w miesiącu?

Koszt tej Mikrofloty to 3 PLN netto miesięcznie, tak jak piszą na stronie?

Są jakieś rabaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można raz w miesiącu, koszt 3 zł jest za 1 sztukę karty paliwowej, weźmiesz 10, zapłacisz 30 innych kosztów nie ma, rabaty są, możesz sobie wybrać jedną stację z której korzystasz najczęściej i tam jest rabat 5 gr za litr

a i dla mnie plusem jest to ze nie muszę w danej chwili płacić gotówką

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Lotos Biznes.

Rabat 6 gr na litrze. Jedna faktura w miesiącu,rabat na każdej stacji.

 

Jak zamawiałem swoją , to Orlen,Shell i inni mieli minimalną ilość paliwa która pozwala na posiadanie ich karty paliwowej.

W Lotosie tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, mati_lecha napisał:

Na jednym z forów ktoś oferuje kartę Biznestank Orlenu za 5 zł

Czy ktoś z Was korzystał? Na jakiej zasadzie mogę korzystać wtedy z rabatu? Czy to legalne, skoro moje auto nie będzie jeździło w firmie pod którą jest podpięta karta?

 

Korzystałem w poprzednim aucie. Przy kasie dajesz kartę, kasjerka skanuje i nalicza rabat proporcjonalny do ilości zakupionego paliwa (ja miałem 8 gr za 1l ponieważ forumowa flota tankowała odpowiednią ilość paliwa co miesiąc). Firma i tak prawdopodobnie nie wykazuje Twojego zakupu w swoich kosztach więc pod tym względem legalne. Nie wiem jak jest pod względem łamania regulaminu Orlenu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden samochód w leasingu na jednoosobową działalność, chciałbym dostawać zbiorczą fakturę za tankowania na maila, raz w miesiącu.
Możliwe?  Da się tak?
Ktoś praktykuje i mógłby się podzielić wrażeniami?
 
Z góry dzięki.


Mam Lotos Biznes z jakimiś tam rabatami.
Mam 2 auta i tankuje ok 200-300l /mc.
Dopiero zaczynam z nimi przygodę wiec nie powiem co i jak.
Ktoś pisał o pokryciu - przy zasięgu auta ~700-1000km to dla mnie przestaje mieć znaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, listoor napisał:

 


Mam Lotos Biznes z jakimiś tam rabatami.
Mam 2 auta i tankuje ok 200-300l /mc.
Dopiero zaczynam z nimi przygodę wiec nie powiem co i jak.
Ktoś pisał o pokryciu - przy zasięgu auta ~700-1000km to dla mnie przestaje mieć znaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

nie czytasz dokładnie 

pisałem,  że jeżdżę na LPG,  wiec zasięg wówczas MA znaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2016 o 11:40, apb77 napisał:

Mam jeden samochód w leasingu na jednoosobową działalność, chciałbym dostawać zbiorczą fakturę za tankowania na maila, raz w miesiącu.

Możliwe?  Da się tak?

Ktoś praktykuje i mógłby się podzielić wrażeniami?

 

Z góry dzięki.

 

A gdzie masz ten leasing? Bo wiele firm leasingowych oferuje karty paliwowe swoim klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spad napisał:

 

A gdzie masz ten leasing? Bo wiele firm leasingowych oferuje karty paliwowe swoim klientom.

 

VW leasing, ale nic się nie mówili, czy mają jakieś karty paliwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mati_lecha napisał:

Tylko czy Orlen nie zwróci się kiedyś do firmy lub do mnie o zwrot rabatu 😁

 

Tą kartę otrzymałem chyba z 7 lat temu i nikt mnie nie prosił o zwrot. Przeczytaj regulamin i będziesz wiedział czy jest do tego podstawa. 

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.