Skocz do zawartości

Audi A3 8l 2001 1.6 AVU - jaka instalacja ?


stacho

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chciałbym założyć instalację gazową do nowo nabytego samochodu. Autko ma 73 tyś przebiegu. Instalator u którego mam zamiar zainstalować gaz zaproponował mi:

 

sterownik go fast

wtryski barracuda

parownik tomasetto

butlę 54L

 

Co myślicie o tym sterowniku i parowniku ? Z tego co się już dowiedziałem wtryskiwacze są ok. Nie wiem co ze sterownikiem. Na innym forum polecali mi q-box basic oraz inny parownik kme tur.

 

Czy jest sens zmieniać ? Gazownik twierdzi, że taki sterownik jest w tym aucie niepotrzebny, że jest bardziej kłoptliwy. Chciałbym usłyszeć jakąś argumentację i poznać prawdę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co myślicie o tym sterowniku i parowniku ? Z tego co się już dowiedziałem wtryskiwacze są ok. Nie wiem co ze sterownikiem. Na innym forum polecali mi q-box basic oraz inny parownik kme tur.

Ten silnik pojedzie na byle czym aby było poprawnie zmontowane. Nie ma sensu dawać czegokolwiek lepszego bo ani nie będzie mocniejszy , ani nie będzie szybciej jeździł. Najważniejsze są wtryskiwacze i te są dobre. Zrobić na krótkich dolotach , odpowiednio rozwiercone dysze i będzie śmigać.

Alaska to bardzo dobry reduktor , tu w zupełności wystarczy . Alaskę mam w swoim lacetti , które jest parę koni mocniejsze od VW 1,6 i jest ok.

Jaka cena za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw proponowany przez gazownika jest OK, może poza parownikiem, chyba że ten Tomasetto to Arctic to może być. Alaska może nie wyrobić, bo wg znanych mi gazowników starcza realnie do 90 KM. Ja miałem w Nissanie 75 konnym Alaskę i objechałem bez regeneracji ponad 100 kkm. Z drugiej strony w 100 konnym citroenie xsara picasso (ciężkie auto) Alaska nie wyrabiała, ciśnienie z 1,12 spadało do 0,7 i było ubogo przy max bucie. Zmiana na AC R150 i ciśnienie spadało minimalnie do 0,9, lambda na bogato bez problemu. Może jednak lepiej zapasu trochę zrobić, różnice w cenach między parownikami to kilkadziesiąt zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.