Skocz do zawartości

Boom podczas jazdy


Evtisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jechałem przed chwilą autostradą, w pewnym momencie usłyszałem wybuch... pierw myślałem że to któreś z kół, po zatrzymaniu się na pasie awaryjnym okazało się że wszystko jest ok. 

Próbowałem go odpalić ale się nie udało, zaczęło lekko dymić spod maski... po 5 minutach udało się go wskrzesić, ale zupełnie potracił moc, słychać jakieś klekotanie podczas jazdy...

Silnik 1.2 16V Palio II.

Jakieś pomysły co to mogło być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolektor dolotowy (jeśli plastikowy) zrobił kaboom?? Tak mi na myśl przyszło że jakby rozrząd w jego silniku przeskoczył lub ścięło klina to by raczej nie odpalił tylko głowice miał do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś rano świece po czym wybrałem się na kompresję silnika... na która nie dojechalem bo autko stanęło mi na drodze ekspresowej... 1,5h czasu oczekiwania na lawetę... przez tyle czasu nawet nikt się nie zatrzymał żeby zaoferować pomoc, ludzie to straszni egoiści. Okazało się że po prostu akumulator się rozładował, nawet go nie sprawdzalem bo kupiłem go 3 tygodnie temu, bez jaj... ale skąd w takim razie ten wczorajszy wybuch? Nie wiem czy moc do autka wróciła, jutro rano będe wiedział to dam znać.

a czy Ty czasem gazu nie masz ???

Mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś rano świece po czym wybrałem się na kompresję silnika... na która nie dojechalem bo autko stanęło mi na drodze ekspresowej... 1,5h czasu oczekiwania na lawetę... przez tyle czasu nawet nikt się nie zatrzymał żeby zaoferować pomoc, ludzie to straszni egoiści. Okazało się że po prostu akumulator się rozładował, nawet go nie sprawdzalem bo kupiłem go 3 tygodnie temu, bez jaj... ale skąd w takim razie ten wczorajszy wybuch? Nie wiem czy moc do autka wróciła, jutro rano będe wiedział to dam znać.

Mam.

 

Tak po prostu akumulator, szczególnie nowy, w trakcie jazdy raczej się nie rozładowuje. Sprawdź przede wszystkim ładowanie, czyli alternator. Może się zatarł, albo uszkodził, stąd ten wybuch, dymek spod maski, później problemy z odpaleniem, brak mocy może wynikać z tego że altek chodzi z dużym oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kupiłem Audi A6 C5 2.5 180 KM i mam dylemat co z tym dżentelmenem zrobić, dałem za niego (razem z lpg) 9 tyś... umoczyć tyle kasy... eh, nauczka na całe życie. :P

Jak nie będzie zainteresowania to kupię nowy blok i sobie zostawię. :)

9 tys to i tak może być mało jak Ci się wałki wytrą w TDI ;].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.