Skocz do zawartości

Sterownik Optima Expert


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

Później będziesz szukał kogoś kto się podejmie serwisowania tej elektroniki. Po co kombinować?

Mieszkam w Białymstoku, czyli w mieście w którym jest producent tych sterowników. To od nich mam ofertę montażu instalacji. W związku z tym o serwisowanie się nie martwię, chyba że padnie sterownik daleko od domu, to rzeczywiście nie każdy "kowal" od lpg to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Białymstoku, czyli w mieście w którym jest producent tych sterowników. To od nich mam ofertę montażu instalacji. W związku z tym o serwisowanie się nie martwię, chyba że padnie sterownik daleko od domu, to rzeczywiście nie każdy "kowal" od lpg to ogarnie.

Optimę robi Alex , producent Barracud czyli o serwis bym się nie martwił. Program do obsługi sterownika mozna zassać ze strony producenta bez haseł i innych dziwactw. Łączysz się przy pomocy interfejsu do staga , kme i wielu innych , więc tylko od "kowala" będzie zależeć czy będzie można a raczej czy będzie mu się chciało zrobić. Możliwość podłaczenia pod obd i wszystko to co mają inne sterowniki. Jest tańszy od staga , nie wiem ile dla końcowego odbiorcy ale wiem ile dla warsztatu.

Jeśli będziesz to mieć taniej od staga , to może warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optimę robi Alex , producent Barracud czyli o serwis bym się nie martwił. Program do obsługi sterownika mozna zassać ze strony producenta bez haseł i innych dziwactw. Łączysz się przy pomocy interfejsu do staga , kme i wielu innych , więc tylko od "kowala" będzie zależeć czy będzie można a raczej czy będzie mu się chciało zrobić. Możliwość podłaczenia pod obd i wszystko to co mają inne sterowniki. Jest tańszy od staga , nie wiem ile dla końcowego odbiorcy ale wiem ile dla warsztatu.

Jeśli będziesz to mieć taniej od staga , to może warto się zastanowić.

To może podpowiesz która z instalacji będzie sprawniejsza i mniej problemowa (samochód to Volvo 3,2 wolnossący, 6 cylindrów, 240KM):

1. Optima Expert + Gold GT + Barracuda

2. LPGTech 326 + Gold GT + Dragon

3. STAG Qmax plus + 2xAC R01 + AC W03

Wszystkie trzy instalacje zaproponowane przez nadworne warsztaty producentów, ceny praktycznie takie same (różnica 100zł), warunki gwarancji takie same (2 lata na instalację, 5 lat na elektronikę). 

Moje laickie przemyślenia:

ad. 1. Sterownik troszkę egzotyczny, aczkolwiek z (nielicznymi) pozytywnymi opiniami, reduktor i wtryski ok. Alex ostatnio wypuścił nowy reduktor Turbot, być może będą chcieli przy okazji go zastosować, ale to nowość i mało o nim wiadomo. Osoba z którą rozmawiałem mówiła o konieczności dotrysku benzyny podczas pracy na gazie, bo wbudowany emulator nie załatwia sprawy (w samochodzie jest czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej).

ad. 2. Sterownik i reduktor ok, wtryski mają średnie opinie, choć kusi gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów. Na chwilę obecną ta opcja wygrywa.

ad. 3. Sterownik ok, dwa reduktory o średniej opinii (wolałbym jeden duży), wtryski jeszcze niezbyt popularne, więc nie wiadomo jak się sprawdzą.

 

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba z którą rozmawiałem mówiła o konieczności dotrysku benzyny podczas pracy na gazie, bo wbudowany emulator nie załatwia sprawy (w samochodzie jest czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej).

[...] cut [...]

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane ;] 

 

Nie słuchaj bajek o dotrysku benzyny. Mam ten sam silnik i emulator zrobil swoja robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku chodziło o emulator wbudowany w sterownik Optima. Inne pewnie działają tak jak powinny.

Ale ja wlasnie mam ten sterownik. Nie wiem jak gaz-spece rozwiazaly temat, ale nie mam zadnych dotryskow benzyny. Zdarzaly mi się trasy po 1500 km jednego dnia a w zbiorniku benzyny dalej pelno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad. 3. Sterownik ok, dwa reduktory o średniej opinii (wolałbym jeden duży), wtryski jeszcze niezbyt popularne, więc nie wiadomo jak się sprawdzą.

 

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane ;] 

 

Nie kombinuj -wez sterownik STAG, najbardziej popularny. zwłaszcza ze siedziba firmy w Białymstoku i jak zrobisz u nich albo w autoryaowanym warsztacie - gwarancyjny serwis całej Polsce. Wtrsykiwacze juz mają chyba z 2 lata wiec sprawdzone, jak nie chcesz 2 reduktorow niech ci założą innego producenta- stag to obsłuzy. Ta sama uwaga dotyczy wtryskiwaczy

Edytowane przez Ozarek
wpisuj wiadomość za znacznikiem /quote albo poza szarym polem cytowania, będzie czytelniej dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.