Skocz do zawartości

Kombi z bagażnikiem o minimalnych wymiarach 110x100x45cm


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kombi segmentu D z roczników 2013 i 2014 mają bagażnik o długości minimum 110cm (długość mierzona na powierzchni podłogi), szerokość między nadkolami minimum 100cm, wysokość do rolety ok.45-50cm.

Idealnie pasuje Passat B7, Skoda Superb też spełnia te warunki. Jakie inne auta mają taki bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały to nawet astra f kombi spełnia, z klasy D kombi to raczej wszystkie

Mały? To wymiary bagażnika Passata B6/B7, a ten ma przeszło 600 litrów. W wielu autach, które sprawdzałem, bagażniki są za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze - wliczając w to m.in. wnękę na koło zapasowe.

Metoda może jest naciągana, ale chyba wszyscy producenci stosują ten sam trick.

Pojemności bagażników liczone są w ten sam sposób, więc nominalnie mniejszy bagażnik będzie jeszcze mniejszy.

Nie o pojemność mi jednak chodzi, a o konkretne wymiary - chodzi o to, żeby zmieścić w bagażniku dwie torby hokejowe bez składania oparcia tylnej kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co mam ci powiedzieć, auta dziś rosną na zewnątrz jednocześnie malejac wewnątrz.

Moja omega ma bagażnik długi na 130cm szeroki w najwęższym miejscu 113cm a wysoki do rolety 40, a jego oficjalna pojemność w litrach wynosi 540L.

To Teraz zobacz, B6/7 powinien być fizycznie większy a jest mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co mam ci powiedzieć, auta dziś rosną na zewnątrz jednocześnie malejac wewnątrz.

Moja omega ma bagażnik długi na 130cm szeroki w najwęższym miejscu 113cm a wysoki do rolety 40, a jego oficjalna pojemność w litrach wynosi 540L.

To Teraz zobacz, B6/7 powinien być fizycznie większy a jest mniejszy

Może zmieniła się norma wg jakiej dokonuje się pomiaru (głupie to, ale możliwe).

Jednak nie to mnie interesuje. Szukam aut spełniających podane kryteria (segment, rocznik i wymiary) i chyba sam muszę poszperać w danych technicznych różnych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko miara w łapkę, w żadnych danych technicznych nie znajdziesz rzeczywistych wymiarów bagażnika

Bodajże w gazecie Motor podawali wymiary bagażnika. Mają też portal internetowy może tam jakieś testy online znajdziesz. Nie pamiętam nazwy stronki niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o pojemność mi jednak chodzi, a o konkretne wymiary - chodzi o to, żeby zmieścić w bagażniku dwie torby hokejowe bez składania oparcia tylnej kanapy.

 

Nie wszyscy - raczej tylko naziści.

 

Tu masz np.: Mondeo mk4

 

mondeo2.jpg

 

i Passata

0002HW4YKAPSRI9P-C317-F3.jpg

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.