Skocz do zawartości

Jakie macie foteliki samochodowe dla dzieci ? 15kg+


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie szukam czegoś , w poprzednim temacie jedna osoba poleciła tylko.

Jak na razie wpadł mi w oko RECARO Monza i BRITAX ROMER KID II

 

Mam Monzę na isofix. Nie ma zastrzeżeń do wykonania, ma przedłużoną gwarancję, do tego fajny bajer w postaci głośników. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam czegoś , w poprzednim temacie jedna osoba poleciła tylko.

Jak na razie wpadł mi w oko RECARO Monza i BRITAX ROMER KID II

http://sklep.fotelik.info/diono-monterey-2.html - 2 szt, nie mam żadnych zastrzeżeń

http://www.sklep-tosia.eu/jane-indy-team-plus_p1119 - 1 szt. słabiej wykonany (błyskawicznie wyblakła tapicerka) i delikatniejszy niż dwa powyższe, fizycznie mniejszy przez co córka szybko z niego wyrosła, isofix zespolony z płytą co niestety utrudnia montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam czegoś , w poprzednim temacie jedna osoba poleciła tylko.

Jak na razie wpadł mi w oko RECARO Monza i BRITAX ROMER KID II

 

Recaro Monza isofix. Fajny, wygodny (pompowany zagłówek) i ma własne głośniki więc nie musisz słuchać bajek w czasie jazdy (mój co prawda nie ogląda bajek ale jednak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam czegoś , w poprzednim temacie jedna osoba poleciła tylko.

Jak na razie wpadł mi w oko RECARO Monza i BRITAX ROMER KID II

 

Mam Diono Monterey 2 i Recaro Monza, Recaro sprawia wrażenie dużo lepiej wykonanego, materiał nie poci się tak szybko jak w Diono, Jasiek zdecydowanie woli Recaro i przed każdą dłuższą trasą zawsze wkładamy mu Recaro do auta którym jedziemy.

Przed zakupem obu zabrałem go do sklepu i siedział w różnych, sam wybrał z kilku, które ja wybrałem ze względu na bezpieczeństwo, jakość itp.

 

Diono kupiłem jako drugi, do wożenia na krótszych trasach w drugim aucie. Był 200 zł tańszy niż Recaro.

 

Obydwa stanowią wyższą klasę w porównaniu do fotelika jaki zakupiła babcia do wożenia okazjonalnego, Kinder Kraft. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam czegoś , w poprzednim temacie jedna osoba poleciła tylko.

Jak na razie wpadł mi w oko RECARO Monza i BRITAX ROMER KID II

 

Mam Recaro Monza nova 2 i nie ma się do czego przyczepić, ma bardzo dobre oceny, do tego cena też sensowna, a że logo się zgadza z wnętrzem foki rs to już akurat u mnie dodatkowy smaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Diono Monterey 2 i Recaro Monza, Recaro sprawia wrażenie dużo lepiej wykonanego, materiał nie poci się tak szybko jak w Diono, Jasiek zdecydowanie woli Recaro i przed każdą dłuższą trasą zawsze wkładamy mu Recaro do auta którym jedziemy.

Przed zakupem obu zabrałem go do sklepu i siedział w różnych, sam wybrał z kilku, które ja wybrałem ze względu na bezpieczeństwo, jakość itp.

 

 

U mnie funkcjonuje ten sam zestaw, Diono kupiłem do auta ex i najlepsza jest w nim cena i dobre oceny w testach, natomiast już na pierwszy rzut oka jest to produkt jakościowo o minimum 1 półkę niżej niż Recaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie funkcjonuje ten sam zestaw, Diono kupiłem do auta ex i najlepsza jest w nim cena i dobre oceny w testach, natomiast już na pierwszy rzut oka jest to produkt jakościowo o minimum 1 półkę niżej niż Recaro.

 

Myślę, że o jedną tylko, w zasadzie można się przyczepić głównie do tkanin, za to ma fajny uchwyt na napoje. Przy czym ja mojemu i tak nie pozwalam pić i jeść w aucie, więc mi to nadbywa. Za to pompowany zagłówek w Recaro zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym aucie mam dwa Recaro Monza isofix. Można do nich dokupić ( co też uczyniłem) podnóżki. Jest to trochę drogie, ale dzieciakom podczas dłuższej jazdy nie męczą się nogi. Generalnie super sprawa.

Głośniczki w Recaro grają trochę za cicho jak podłączy się MP3, także to raczej bajerek. Za to Recaro ma pompowany zagłówek. 

 

W drugim aucie mam Monterey Sunshine z isofixem w formie pasków. Też dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam czegoś , w poprzednim temacie jedna osoba poleciła tylko.

Jak na razie wpadł mi w oko RECARO Monza i BRITAX ROMER KID II

Ja parę miesięcy temu kupiłem Römer Britax ADVANSAFIX II SICT Cosmos Black. Córka ma teraz około 15-16 kg wagi i wzrost 95 cm.

Wysłane ze zmywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę miesięcy temu kupiłem Römer Britax ADVANSAFIX II SICT Cosmos Black. Córka ma teraz około 15-16 kg wagi i wzrost 95 cm.

Wysłane ze zmywarki

 

Też to kupiłem i drugi raz bym tego nie zrobił. ;]

 

Recaro jak dla mnie lepiej się sprawują, lepszej jakości, lepsza tapicerka, wygodniejsze dla dzieci. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie szukam czegoś , w poprzednim temacie jedna osoba poleciła tylko.

 

CasualPlay Protector

Córka ma 9 lat, prawie 30 kg wagi, ostatnio pytałem (właśnie w związku z Twoim wątkiem, zapomniałem później odpisać) i mówiła że jeździ się wygodnie. A jeździ już w nim parę lat.

Z zalet regulowane oparcie, dzięki któremu da się dopasować całość do geometrii fotela, regulowane wysunięcie siedziska, oraz łatwa regulacja wysokości oparcia.

Młodszy syn (6 lat i 25 kg) jeździ w takim samym i też zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to kupiłem i drugi raz bym tego nie zrobił. ;]

Recaro jak dla mnie lepiej się sprawują, lepszej jakości, lepsza tapicerka, wygodniejsze dla dzieci. :ok:

No właśnie wcześniej oglądałem i recaro były IMO kiepskie. Twarde, i strasznie wydały mi się wątłe. Może to jakaś inna linia, która jest w sprzedaży w Irlandii? Britax jest dość komfortowy i ma miękką wyściółkę. Na minus to zagłówek hałasuje jak nie ma dziecka. Córka zadowolona.

Wysłane ze zmywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używa fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy bo moja kobita się uparła ze względu na większe bezpieczeństwo - cóż z babą nie wygrasz :)

Uzywalem 0-18 BeSafe. Byl fajny bo mial pozycje do spania, isofix i mala dobrze sie w nim czula. NIestety taki fotelik w astrze J oznaczal ze na miejscu pasazera z przodu nie dalo sie nawet wsiasc, nie mowiac o jezdzie. I oczywiscie wazyl swoje. Dalo sie go odwrocic do kierunku jazdy (przypiecie pasami), ale wtedy z kolei brakowalo dziecku miejsca na nogi. Czyli tak zle i tak niedobrze. Trzeba miec odpowiedni samochod do takiego fotelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto używa BRITAX ROMER KID II ? zwróciłem uwagę że bardzo podobny jest do Recaro , a cena bardzo atrakcyjna. Jak się spisuje tapicerka ?

 

Jak już wchodzisz w Roemer'a, to weź Kidfix (z Isofixem), SICT (z boczną amortyzacją) XP (z dodatkowym rozpraszaniem energii na pasie)... Różnicy między KidFix a KidFix II nie znam... 

 

Ale na Roemer/Britax czy BeSafe nie powinieneś się przejechać... 

 

-- edit

 

W KidFix II jest SecureGuard - prowadnica na pas przy biodrach. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że o jedną tylko, w zasadzie można się przyczepić głównie do tkanin, za to ma fajny uchwyt na napoje. Przy czym ja mojemu i tak nie pozwalam pić i jeść w aucie, więc mi to nadbywa. Za to pompowany zagłówek w Recaro zdaje egzamin.

Pompowany zagłówek...? LOL

Nawet nie wiedziałem, trzeba czytać instrukcje! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używa fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy bo moja kobita się uparła ze względu na większe bezpieczeństwo - cóż z babą nie wygrasz :)

Madra zona :) Z prawami fizyki i z anatomia dziecka tez nie wygrasz.

Uzywam w Peugeocie 306 Axkid Minikid, dziecko podobne do Twojego. Niby najwieksza jego wada to to, ze nie ma mozliwosci odchylenia pozycji do spania, ale szczerze mowiac to nie zauwazylem - dziecko spi w nim bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madra zona :) Z prawami fizyki i z anatomia dziecka tez nie wygrasz.

Uzywam w Peugeocie 306 Axkid Minikid, dziecko podobne do Twojego. Niby najwieksza jego wada to to, ze nie ma mozliwosci odchylenia pozycji do spania, ale szczerze mowiac to nie zauwazylem - dziecko spi w nim bez problemow.

Ok... poczytala poogladala filmy i sie uparla hehe

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna 2 duze wnetrze wiek 1,5roku waga 10kg.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

 

Baba dobrze gada. Ale z fotelikami tyłem to jest tak - są super jak Ci się mieszczą w aucie.

 

 

 

Nasz mały jeździł w MC Moby. Nie jest to jakiś super fotelik... Bez iso-fixa, z kiepską regulacją wysokości pasa (trzeba go mechanicznie przełożyć). Ma za to cztery pozycje regulacji pochylenia oparcia...

 

A jak się go nauczyłem przypinać, to mogłem bujać całym autem trzymając za fotelik, a ten nie drgnął. 

 

rm13_xlarge.jpg

 

Nie kosztował nerki, po 3 latach wygląda na praktycznie nowy... Czeka na strychu na kolejnego użytkownika... 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.