Skocz do zawartości

Serwisowanie instalacji LPG


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie z tych banalnych ;] . Jak wygląda serwisowanie instalacji lpg. Robi się jakieś przeglądy co roku czy co ileś km?? Obecnie instalacja ma ponad rok i przejechane bodaj 12oookm. Instalacja to BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru od 1 do x :

1. Wersja full wypas - jedziesz do gaziarzy, sprawdzają wszystko od A do Z (jakość połączeń i mocowań, szczelność instalacji, pomiar spalin, diagnostyka kompa, ew. regulacja, wymiana filtrów)

....... jakieś tam pośrednie wersje między 1 a x .......

x. Nic nie robisz, jeździsz aż przestanie jechać na gazie..

 

Ja osobiście zmieniam filtry co 15 kkm, podłączam kompa każdorazowo przy zmianie filtrów. Robię osobiście. Wydaje mi się, że przy prawidłowo dobranej, zamontowanej i wyregulowanej na początku instalacji nic więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku instalacja ma 3 lata gwarancji bez limitu km, wymóg utrzymania gwarancji to okresowe przeglądy co 10kkm. Przegląd na którym co 10kkm wymiana filtra fazy lotnej, co 30kkm dodatkowo fazy ciekłej. W tym sprawdzenie map i przekazanie ewentualnych uwag. Co 10kkm jestem chudszy o 70zł, co 30kkm o 100zł. Tyle kasuje mój gazmen który ma autoryzację Stag-a w Chrzanowie. Brat przykładowo płaci za taki przegląd co 10kkm 150zł w Krk też w autoryzowanym punkcie Stag-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku instalacja ma 3 lata gwarancji bez limitu km, wymóg utrzymania gwarancji to okresowe przeglądy co 10kkm. Przegląd na którym co 10kkm wymiana filtra fazy lotnej, co 30kkm dodatkowo fazy ciekłej. W tym sprawdzenie map i przekazanie ewentualnych uwag. Co 10kkm jestem chudszy o 70zł, co 30kkm o 100zł. Tyle kasuje mój gazmen który ma autoryzację Stag-a w Chrzanowie. Brat przykładowo płaci za taki przegląd co 10kkm 150zł w Krk też w autoryzowanym punkcie Stag-a.

150 pln  co 10kkm za wymianę dwóch filtrów to wyjątkowe zdzierstwo. Gwarancje trzeba przemęczyć a potem jak nic się nie dzieje samemu wymieniać te filtry za parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nową instalację to wypadałoby utrzymać gwarancję, więc przeglądy masz opisane w jej warunkach. Jedziesz do autoryzowanego pkt i oni robią resztę.

Zazwyczaj jest to wymiana dwóch filtrów, pianka/czujnik na łączeniach i przy zaworze tankowania, kontrola parametrów na kompie.

 

Generalnie podpisuję się pod ostatnim zdaniem @@Smigiel i jakby nie fakt, że do wymiany filtra f,ciekłem w moim IG1 trzeba go wyciągać to też bym się bawił sam, a tak robię wymianę 2x lotnej / 1x ciekłej w serwisie i przy okazji kontrola parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem filtry, niedawno wtryskiwacze i powoli zaczynam myśleć o regeneracji parownika. Wszystko po cenach części czyli robię sam. To jest dla ludzi, tylko trzeba pochłonąć trochę wiedzy.

Wklepane Tapatalkiem na Meizu M2 Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co +/- 10kkm jeżdżę do kącikowego majstra od gazu który zakładał instalację.

Wymiana filtra (plus co którąś wizytę tego drugiego w reduktorze), podpięcie kompa (sprawdzenie czegoś-tam), ewentualna kosmetyczna regulacja, chwilę pogadamy. Koszt 100zł.

Wpis w kartę gwarancyjną i tyle. Z racji przebiegów 2.5 razy do roku.

Na razie są 2 lata i ponad 50kkm.

Poza tym o LPG przypominam sobie tylko przy dystrybutorze jak szukam przejściówki w bagażniku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja ryzykant nie byłem ani na jednym przeglądzie LPG, filtry wymieniam sam :)

A jak się coś dzieje mam kolegę który ma sprzęt w garażu i robi co trzeba za kilka złotych a jest uznanym gaziarzem w Mysłowicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a dla kogoś, kto wcześniej tego nie robił, jest laikiem i nie chce się naciąć, to w jakie ceny powinienem uderzać (przegląd + konserwacja)

Pozdrawiam!

W zależności od firmy 50-100 zł z wymianą filtra i podłączeniem pod komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przegladzie za 100 pln i gwarancji 2-letniej to:

Dla kogos kto ma zwykla instalacje za 2-2,5 tys i jezdzi po 10 tys rocznie to zrobilbym 1 przeglad po roku, zeby miec na kolejny rok spokoj

 

Dla kogos kto jezdzi 50tys rocznie to dalbym sobie spokoj z tymi przegladami bo zaplaci rocznie 500pln kiedy reduktor, listwa czy wielozawor kosztuje mniej, a prawdopodobienstwo padu jest minimalne. Wymieniac samemu filterki, ktore kosztuja kilkanascie zlotych i tyle.

 

Wyjatek tylko dla jakis bardzo drogich, skomplikowanych instalacji albo .... jak ktos lubi miec tzw "swiety spokoj"

Edytowane przez gregoryj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przegladzie za 100 pln i gwarancji 2-letniej to:

Dla kogos kto ma zwykla instalacje za 2-2,5 tys i jezdzi po 10 tys rocznie to zrobilbym 1 przeglad po roku, zeby miec na kolejny rok spokoj

 

Dla kogos kto jezdzi 50tys rocznie to dalbym sobie spokoj z tymi przegladami bo zaplaci rocznie 500pln kiedy reduktor, listwa czy wielozawor kosztuje mniej, a prawdopodobienstwo padu jest minimalne. Wymieniac samemu filterki, ktore kosztuja kilkanascie zlotych i tyle.

 

Wyjatek tylko dla jakis bardzo drogich, skomplikowanych instalacji albo .... jak ktos lubi miec tzw "swiety spokoj"

Widać kolego, nie za bardzo masz pojęcie o lpg ani o silnikach, wystarczy że rozjadą się mapy i zaraz kat stopiony...dlatego kontrola i regulacja parametrów przy lpg konieczna :ok:

Edytowane przez kobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem filtry, niedawno wtryskiwacze i powoli zaczynam myśleć o regeneracji parownika. Wszystko po cenach części czyli robię sam. To jest dla ludzi, tylko trzeba pochłonąć trochę wiedzy.

Wklepane Tapatalkiem na Meizu M2 Note

 

bez sensu, lepiej się czegoś nauczyć co Ci powiększy codzienny dochód, a nie wydatki 200/300zł na 10 tys km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bez sensu, lepiej się czegoś nauczyć co Ci powiększy codzienny dochód, a nie wydatki 200/300zł na 10 tys km...

 

dlaczego bez sensu? Lepiej spędzić jakąś ładną sobotę robiąc sobie prosty serwis niż pierdząc w kanapę przed TV.

Jeżeli ktoś ma ochotę, czas i wiedzę, lub chęć żeby tą wiedzę posiąść, to nie ma powodu tego oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kolego, nie za bardzo masz pojęcie o lpg ani o silnikach, wystarczy że rozjadą się mapy i zaraz kat stopiony...dlatego kontrola i regulacja parametrów przy lpg konieczna :ok:

 

oj już nie przesadzaj 

w wielu przypadkach przegląd to pic na wodę 

wymienią filterek, podepną kompa i gotowe

 

już nie mówiąc że połowa zakładów nie potrafi dobrze wystroić instalki

 

 

a co do przeglądów, na gwarancji IMO warto zrobić bo zawsze to jakaś szansa na dochodzenie swoich praw

instalacji za 2tyś raczej nie serwisuje się za 150 a 50zł, to właśnie te droższe kosztują po 150zł

za BRC płaciłem 50zł o ile pamiętam, wypadł jeden przegląd w okresie gwarancyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kolego, nie za bardzo masz pojęcie o lpg ani o silnikach, wystarczy że rozjadą się mapy i zaraz kat stopiony...dlatego kontrola i regulacja parametrów przy lpg konieczna :ok:

 

 

Chyba ze instalacja przez partaczy zrobiona, ktorzy na kontroli i tak tego nie zauwaza ani nie poprawia.

 

Zeby cos sie stalo z silnikiem, mapy rozjechaly maksymalnie to i tak cos bedzie czuc wczesniej, ze auto nie jezdzi tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj już nie przesadzaj 

w wielu przypadkach przegląd to pic na wodę 

wymienią filterek, podepną kompa i gotowe

 

już nie mówiąc że połowa zakładów nie potrafi dobrze wystroić instalki

 

 

a co do przeglądów, na gwarancji IMO warto zrobić bo zawsze to jakaś szansa na dochodzenie swoich praw

instalacji za 2tyś raczej nie serwisuje się za 150 a 50zł, to właśnie te droższe kosztują po 150zł

za BRC płaciłem 50zł o ile pamiętam, wypadł jeden przegląd w okresie gwarancyjnym

 

Dokladnie. wiekszosc tych przegladow to pic na wode fotomontaz

 

a co do cen za przeglady to roznie bywa. Dobre zaklady, ktore dobrze montuja, biora ze 100 pln za przeglad, na ktorym nic nie robia. Tak naprawde dorabiaja na tych przegladach. Bo dobrze zalozona instalka nie wymaga poprawek po 10tys km.

 

Jakby przeglad byl za 50 zlotych to tez bym robil zeby miec gwarancje nawet w najtanszych instalkach, bo to sie jeszcze kalkuluje. U mnie gosciu zwyklego skladaka zalozyl za 2200 ale serwis  po 100(byl)-120(jest). Dlatego zrobilem tylko jeden przeglad po pierwszych 10 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bez sensu? Lepiej spędzić jakąś ładną sobotę robiąc sobie prosty serwis niż pierdząc w kanapę przed TV.

Jeżeli ktoś ma ochotę, czas i wiedzę, lub chęć żeby tą wiedzę posiąść, to nie ma powodu tego oceniać.

Jako hobby tak. Ale jako oszczędność to strata czasu. Chyba że zacznie na tym codziennie zarabiać. I kolega pisał o zdobyciu wiedzy. W 1 sobotę tego nie ogarniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jako hobby tak. Ale jako oszczędność to strata czasu. Chyba że zacznie na tym codziennie zarabiać. I kolega pisał o zdobyciu wiedzy. W 1 sobotę tego nie ogarniesz.

 

podstawowy serwis przy nowej i sprawnej instalacji to wymiana filtrów, robota na kwadrans jak się ma dobre dojścia.

Na większe serwisy można jechać i zapłacić, ale przy koszcie filtrów vs koszt przeglądu to jednak warto ubrudzić łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.