Skocz do zawartości

Civic 2017 5D Xgen dla EU


Filipfm

Rekomendowane odpowiedzi

to porównajmy...

 

Seat Leon 180KM FR Tecno+ 86900zł

Opel Astra 200KM Dynamic 84400zł,  Elite 87500zł

Skoda Octavia 180KM Ambition 93500zł

 

jeśli mówimy o zwykłych (nie usportowionych typu GT, GTI, R, RS itp) kompaktach z mocnymi silnikami   ;)

 

Zwykły Golf jest dostępny z silnikami do 150KM, a GTI już ma 220KM i kosztuje od 112tyś zł, wiec nie ma co porównywać   :)

 

no, tak z 10 tys. za drogi ten Civic. Ale to pewnie tak na początek i zaraz będą rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że miałem w planach zakup szczawia 10gen, rozmawiałem dzisiaj z handlowcem jednego z dealerów w WAW. Też nie krył zaskoczenia cennikiem który otrzymali od HP i stwierdził, że szansa na zakup SPORTA z 1.5 poniżej 90tys. będzie minimalna nawet, jak już nowy civic straci miano "nowości". Wygląda jakby honda rzeczywiście celowała tym modelem i z tym silnikiem bardziej w segment premium, niż popularnych hatchbacków. Przy cenie auta 97tys, kwota zakupu przekroczy spokojnie 100kPLN (ubezpieczenie, drugi komplet opon, zabezpieczenie antykradzieżowe, dywanik etc....) a to już naprawdę sporo by nie rzec absurdalnie dużo. Dlatego nie bez kozery napisałem: "miałem w planach", bo wygląda na to że nowego civica obejrzę jedynie w salonie i nawet nie dlatego, że mnie na niego nie stać ale IMHO zwyczajnie nie jest wart tych pieniędzy. Z drugiej strony - "nigdy nie mów nigdy", więc pożyjemy-zobaczymy :hehe:

 

Pzdr - Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dywaniki  beda dawali w promo   ;l

 

można się śmiać, ale poprzedni model, tak z pół roku po premierze kolega kupił za naprawdę przyzwoite pieniądze, a w cenniku też był dosyć drogi. Pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i dzialaja ale jakos tak beznadziejnie imo. Do ok 5.3krpm "na 1 biegu" silnik dokreca sie ladnie a potem zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy tzn. predkosc rosnie ale obroty prawie nie, jakies skoki itp.

oczywiscie ze beznadziejne.

trzeba być... kobietą, aby uznać ze ten tryb się do czegoś nadaje...

jesli honda uzywa CVT z pasem napędowym, to jest jeszcze gorzej niz u Toyoty/LExa (gdzie jest bardzo źle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem - myslę że o ok 10kpln - ale że to nowośc, to musieli dołożyć :)

 

Zauważ, że 100kpln za 182 konne auto klasy C to nei strasznie dużo. Wyznacznik w tej klasie - golf jest pewnie droższy w takim wariancie mocy

jest.

ja kupiłem w 2010 roku megane 180 konne za cennikowe 83 tys (w dobrej wersji). gotowki wylozylem 73 po rabacie

a golf jest wyznacznikiem w tej klasie jesli chodzi o jakosc - nie o ceny :) poza tym gdzie Hondzie do VW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, Honda z silnikiem 1.5 zabije ceną.

99,9% Kowalskich to bedzie 1.0 129KM. Tak czy siak dzisiaj tourera 9 gen zaklepałem z 1.8 noPb :) Szatan nie będzie ale kombi mi potrzebne. W razie W i LPG podejdzie a surowce to tylko 1 kierunek mają przed sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 4 grudnia 2016 o 16:01, Filipfm napisał:

Pojawił się cennik i specyfikacja dla PL rynku. Jak dla mnie ... kosmos.

Dealerzy juz pewnie w weekend siedza na pracuj.pl ...

 

Ceny na poziomie klasy D. Ja rozumiem, ze fajny silnik i duzo bajerow (honda sensing we wszystkich wersjach w standardzie). Ale konkurencja jest duuuzo tansza.

 

 

 

jzcy08.jpg

2q9h11s.jpg

2u61ixv.jpg

8xu7i0.jpg

 

 

Hm, a czy przypadkiem to nie jest klasa D? Wymiary zarówno szerokości jak i długości są większe niż aktualne BMW serii 3 (F30) zaliczane do klasy D. W środku założę się, będzie także znacznie wiecej miejsca. Jest także większy od Accorda VI gen a w stosunku do Accorda VII jest 3 cm krótszy za to jest szerszy i ma większy rozstaw osi.  Odnoszę się do wymiarów wersji sedan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Hm, a czy przypadkiem to nie jest klasa D? Wymiary zarówno szerokości jak i długości są większe niż aktualne BMW serii 3 (F30) zaliczane do klasy D. W środku założę się, będzie także znacznie wiecej miejsca. Jest także większy od Accorda VI gen a w stosunku do Accorda VII jest 3 cm krótszy za to jest szerszy i ma większy rozstaw osi.  Odnoszę się do wymiarów wersji sedan. 


Civic sedan na ogol był niewiele mniejszy od accorda. Ale długość to nie jedyny wyznacznik przynależności do klasy. Civic jakby nie był wyrośnięty zawsze będzie kompaktem.

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają klasy D, więc wyciągnęli C. 5d ma 4.5 m. Tyle co mój Cruze. Ale żebym odczuwał, że ma więcej miejsca w środku, to nie w nadmiarze. Na pewno wyrośnięte auto w swojej klasie robi problem z parkowaniem ze względu na długość i szerokość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Filipfm napisał:

 


Civic sedan na ogol był niewiele mniejszy od accorda. Ale długość to nie jedyny wyznacznik przynależności do klasy. Civic jakby nie był wyrośnięty zawsze będzie kompaktem.

sent from mobile
 

 

No tak, kto się głupkiem urodził ten głupkiem pozostanie choćby zmądrzał. Przecież pisałem wyraźnie, że jest nie tylko dłuższy, ale i szerszy od aktualnego BMW serii 3 oraz pod kazdym wzgledem większy od Accorda gen VI. Oba auta to segment D do ktorego przynależność zależy od wymiarów. Wymiary tego auta są na poziomie segmentu D, ale skoro nazywa się Civic to musi być kompaktem bo większość nie jest w stanie przejść takiego trudnego procesu myślowego by auta kwalifikować do danej klasy na podstawie rozmiarów, a nie nazwy. 

 

Moim zdaniem jak na rozmiary/wyposażenie/gwarancję to auto ma ceny atrakcyjne. Za 87 tysięcy (katalogowo, nie wiem jakie są rabaty w Hondzie) dostajemy auto większe od BMW serii 3 z silnikiem 130 KM, automatem, bardzo bogato wyposażone w systemy bezpieczeństwa i dodatki z zakresu komfortu (grzane zydle, Bluetooth, klima auto, elektryka) i 5 letnią gwarancją (do 300 kkm). 

Niech mi ktoś pokaże inne tej wielkości auto z automatem i aktywnym tempomatem za te pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2016 o 14:36, Filipfm napisał:

 

nie wiem. Na filmikach z US, wersja o 173KM robi z CVT w trybie symulacji biegów 0-60mph w 7,1 sekundy. Jak dla mnie calkiem OK wynik jak na cywilna wersje.

Ciekawe jakie będą ,,gifty'' na hamowniach miały. TSi ma spore, mój 1.2 miał 14 KM więcej niż teoretycznie powinien. Kończą się czasy 2.0 i-vtec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KvM napisał:

No tak, kto się głupkiem urodził ten głupkiem pozostanie choćby zmądrzał. Przecież pisałem wyraźnie, że jest nie tylko dłuższy, ale i szerszy od aktualnego BMW serii 3 oraz pod kazdym wzgledem większy od Accorda gen VI. Oba auta to segment D do ktorego przynależność zależy od wymiarów. Wymiary tego auta są na poziomie segmentu D, ale skoro nazywa się Civic to musi być kompaktem bo większość nie jest w stanie przejść takiego trudnego procesu myślowego by auta kwalifikować do danej klasy na podstawie rozmiarów, a nie nazwy. 

 

Moim zdaniem jak na rozmiary/wyposażenie/gwarancję to auto ma ceny atrakcyjne. Za 87 tysięcy (katalogowo, nie wiem jakie są rabaty w Hondzie) dostajemy auto większe od BMW serii 3 z silnikiem 130 KM, automatem, bardzo bogato wyposażone w systemy bezpieczeństwa i dodatki z zakresu komfortu (grzane zydle, Bluetooth, klima auto, elektryka) i 5 letnią gwarancją (do 300 kkm). 

Niech mi ktoś pokaże inne tej wielkości auto z automatem i aktywnym tempomatem za te pieniądze. 

 

Nie ma sensu porownywac wymiarow w wersji sedan, a htb ma 4,5m czyli tyle ile wiekszosc kompaktow na rynku...

Pomijam juz fakt, ze BMW3 to raczej cos pomiedzy kompaktem a klasa D, przy takim Mondeo czy P508 to jest w nim zwyczajnie ciasno.

Raczej wielkiego sukcesu nie wroze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają klasy D, więc wyciągnęli C. 5d ma 4.5 m. Tyle co mój Cruze. Ale żebym odczuwał, że ma więcej miejsca w środku, to nie w nadmiarze. Na pewno wyrośnięte auto w swojej klasie robi problem z parkowaniem ze względu na długość i szerokość. 

Mają D segment w sprzedaży.
Problem z parkowaniem, :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hefi napisał:


Nie wiem, Ty to powiedziałeś.

Mają D klasę, Civic jej nie zastępuje, wszytko w temacie.

Widzę, że myślisz globalnie :ok:

Ale ja szaraczek, gdybym chciał klasę D od Hondy, to ile kosztuje, jakie ma wyposażenie i gdzie mogę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

W teorii masz racje ale skoro nie oferuja w EU to dla 99.9% osób nie mają ;) i byc może marketingowo wykombinowali sobie ze Civic wypelni tę lukę ?

No i skupiając się na rynku amerykańskim, nadmuchali także w klasę C .

Mają więc w ofercie obszerne auto na Amerykę i namiastkę klasy D na Europę.

Tak to odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Nie ma sensu porownywac wymiarow w wersji sedan, a htb ma 4,5m czyli tyle ile wiekszosc kompaktow na rynku...

Pomijam juz fakt, ze BMW3 to raczej cos pomiedzy kompaktem a klasa D, przy takim Mondeo czy P508 to jest w nim zwyczajnie ciasno.

Raczej wielkiego sukcesu nie wroze ;]

 

Moim zdaniem ich podstawowy błąd to nazwa. Nazwali by to Accord i mieliby sprzedaż, bo cena na klasę D jest rewelacyjna, nawet jeśli to nieduża klasa D. W Niemczech będzie sedan, więc w PL pewnie też: http://www.honda.de/cars/new/coming-soon/civic-4d/overview.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KvM napisał:

 

Moim zdaniem ich podstawowy błąd to nazwa. Nazwali by to Accord i mieliby sprzedaż, bo cena na klasę D jest rewelacyjna, nawet jeśli to nieduża klasa D. W Niemczech będzie sedan, więc w PL pewnie też: http://www.honda.de/cars/new/coming-soon/civic-4d/overview.html

 

 

 

Co z tego, ze bedzie jak w PL I EU sedany sie praktycznie nie sprzedaja w klasach ponizej D I to jeszcze premium...

A Civica nikt z klasa D nie kojarzy I nie bedzie kojarzyl. Ludzie teraz chca suvow czy innych crossoverow.

To nie jest auto, ktore odniesie jakikolwiek sukces w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Co z tego, ze bedzie jak w PL I EU sedany sie praktycznie nie sprzedaja w klasach ponizej D I to jeszcze premium...

A Civica nikt z klasa D nie kojarzy I nie bedzie kojarzyl. Ludzie teraz chca suvow czy innych crossoverow.

To nie jest auto, ktore odniesie jakikolwiek sukces w EU.

Dobra. To jeszcze raz. Sedan to klasa D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że myślisz globalnie :ok:
Ale ja szaraczek, gdybym chciał klasę D od Hondy, to ile kosztuje, jakie ma wyposażenie i gdzie mogę kupić?

Na Ukrainie mój drogi lub poczekaj do 18/19 r to prawdopodobnie kupisz w pl.
Juz było pisane wiele razy, że honda nie ma klientów na accorda + jakieś europejskie normy i wyszła z tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KvM napisał:

 

Moim zdaniem ich podstawowy błąd to nazwa. Nazwali by to Accord i mieliby sprzedaż, bo cena na klasę D jest rewelacyjna, nawet jeśli to nieduża klasa D. W Niemczech będzie sedan, więc w PL pewnie też: http://www.honda.de/cars/new/coming-soon/civic-4d/overview.html

 

 

porownalem cene asrty sri nav 1,6 200km z podobnym wyposazeniem do civic sport 1,5 manual

wyszlo podobnie , bardzo podobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hefi napisał:

porownalem cene asrty sri nav 1,6 200km z podobnym wyposazeniem do civic sport 1,5 manual

wyszlo podobnie , bardzo podobnie 

 

Astra K Elite z 1.6 200KM to mniej niz 90kPLN a Elite to najwyzsza wersja.

Civic 1,5T w wersji Sport czyli najtanszej to prawie +10kPLN :hehe:

Platnymi dodatkami mozna zmanipulowac wszystko, Civic jest koszmarnie drogi I tyle.

Z reszta zobaczymy jakie beda wyniki sprzedazy w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Idac tym tropem to nowe megane iv grandcoupe to tez klasa D bo ma chyba z 4,7m.

 

Być może. Jak już pisałem nie tylko długość, ale i rozstaw osi oraz szerokość Civic ma większe niż auta zaliczane do klasy D. Jeśli tak jest w przypadku tego megane to oczywiście jest także reprezentantem klasy D.

 

23 minuty temu, delco napisał:

Czyli hatchback to C a jak dodajesz bagażnik to zmienia klasę? ciekawe...

 

Równie dobrze możesz pytać -  "Czyli jakby bmw serii 3 zabrać bagażnik i zrobić hatchbacka to mielibyśmy kompakt? Ciekawe."

 

Tak czy inaczej auta kupuje się do określonych celów i jednym z wyznacznikiem zastosowań są właśnie rozmiary. Civic ma wymiary klasy D i tak powinien być oceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział na klasy zawsze był lekko umowny i mimo różnic w rozmiarowce. Bmw zawsze było ciasne w srodku i w niektórych kompaktach jest więcej miejsca niż w 5er.
Niektórzy robili z Octavii konkurenta dla Passerati mimo, że to golf na sterydach. Tym tokiem rozumowania bora/Jetta to byłaby klasa D.

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KvM napisał:

Być może. Jak już pisałem nie tylko długość, ale i rozstaw osi oraz szerokość Civic ma większe niż auta zaliczane do klasy D. Jeśli tak jest w przypadku tego megane to oczywiście jest także reprezentantem klasy D.

 

I jakie to niby samochody są?  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale tej Primery to nie robia od dobrych 10 lat ;l

Ale Bmw serii 3 F30 robią cały czas i jeszcze będą robili. Zalicza się je do klasy D mimo, że jest węższe i krótsze od tego civica. Większy rozstaw osi wynika z rodzaju napędu (RWD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Bmw serii 3 F30 robią cały czas i jeszcze będą robili. Zalicza się je do klasy D mimo, że jest węższe i krótsze od tego civica. Większy rozstaw osi wynika z rodzaju napędu (RWD)

Chyba tylko fani marki zaliczają 3ki i A4 do D segmentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KvM napisał:

 

Skoro wiesz, że z praktycznie każdym modelem klasy rosna to dlaczego chcesz porownywac stare samochody do najnowszego?

 

Za chwilę wpadniesz na pomyłs, że nowa Panda to klasa C,bo jest większa od golfa I serii  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totyota Avensis jest ciągle produkowana. Zalicza się ją do klasy D. Wymiary ma w zasadzie takie jak civic sedan. Aktualne BMW serii 3 jest mniejsze (znacząco). Skoro aktualnie produkowane auta tej wielkości to klasa D, to porównanie cenowe powinno być oceniane z perspektywy przynajmniej  granicy segmentów, a nie klasy C.

 

Cała "awantura" jest o rzekomo kosmiczne ceny. Tymczasem Accord VI gen kosztował ponad 100 tysięcy 18 lat temu, co po uwzględnieniu inflacji daje kwotę blisko 200 tysięcy w dzisiejszych złotówkach. Tymczasem obecny Civic jest od tego Accorda pod każdym względem większy. Nie mówiąc o wyposażeniu, dynamice i bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Astra K Elite z 1.6 200KM to mniej niz 90kPLN a Elite to najwyzsza wersja.

Civic 1,5T w wersji Sport czyli najtanszej to prawie +10kPLN :hehe:

Platnymi dodatkami mozna zmanipulowac wszystko, Civic jest koszmarnie drogi I tyle.

Z reszta zobaczymy jakie beda wyniki sprzedazy w EU.

tak, katalogowo

dodaj do tego elite brakujace wyposazenie - nawet za dzielona kanape trzeba doplacic i wychodzi ponad 100

cena w pl jest moze dla Polakow wysoka, na zachod od Odry jest to pol rocznej pensji wiec nie ma co dramatyzowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KvM napisał:

Totyota Avensis jest ciągle produkowana. Zalicza się ją do klasy D. Wymiary ma w zasadzie takie jak civic sedan. Aktualne BMW serii 3 jest mniejsze (znacząco). Skoro aktualnie produkowane auta tej wielkości to klasa D, to porównanie cenowe powinno być oceniane z perspektywy przynajmniej  granicy segmentów, a nie klasy C.

 

Avensis jest większy, aktualne BMW serii 3 także, nadal nie widzę tych mniejszych samochodów klasy D od Civica Sedan  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.