Skocz do zawartości

Car Pass


balus

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję uzyskać CarPass do Corsy C. Czy Op-Comem można go wydobyć czy tylko ASO?

A może jest inny sposób?

 

Edyta: Jaki koszt w ASO uzyskania CarPassa?

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik auta -- Model -- Nadwozie -- Zestaw wskaźników -- Dostęp do EEPROM -- Odczyt kodu dostępu

 

Wykonałem powyższe kroki i na ekranie pojawiło się polecenie: Przytrzymaj przycisk kasowania przebiegu dziennego. Przytrzymałem i kliknąłem Odczyt kodu dostępu i nic. Wszystkie pola zrobiły się nieaktywne. Ponowiłem procedurę ale z włączonym zapłonem i na wyświetlaczu przebiegu kilometrów pojawiło się:

na miejscu przebiegu dziennego 031.1 

na miejscu przebiegu całkowitego 016329

Wpisałem 0311 - kod odrzucony

Drugiego nie wpisywałem bo CarPass jest chyba 4-cyfrowy.

Co dalej?

Jak żyć koledzy?

 

PS. Jak umocować gniazdo diagnostyczne bo wpadło do środka   :facepalm:   i musiałem wymontować schowek aby się podłączyć?

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem nigdy sytuacji, aby przy odczycie kodu prosił o wciśnięcie kołka w liczniku. Musiałeś coś poknocić. Weź jeszcze raz odczyt kodu na włączonym zaplonie i nic więcej. Uwierz ze robiłem to kilkadziesiąt razy.

Edytowane przez rostex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję uzyskać CarPass do Corsy C. Czy Op-Comem można go wydobyć czy tylko ASO?

A może jest inny sposób?

 

Edyta: Jaki koszt w ASO uzyskania CarPassa?

 

Ja napisałem do niemieckiego dealera gdzie był samochód kupiony i przysłali za free:) Podałem dane pierwszego właściciela i skan obecnego dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem do niemieckiego dealera gdzie był samochód kupiony i przysłali za free:) Podałem dane pierwszego właściciela i skan obecnego dowodu.

Aż takich informacji nie posiadam. Pisałem na AK o historię auta i bez odzewu.

@@rostex napisałem co mi OpCom wyświetlił ale jutro podejdę do tematu powtórnie. Postaram się wrzucić screeny z OpComa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem nigdy sytuacji, aby przy odczycie kodu prosił o wciśnięcie kołka w liczniku. Musiałeś coś poknocić. Weź jeszcze raz odczyt kodu na włączonym zaplonie i nic więcej. Uwierz ze robiłem to kilkadziesiąt razy.

No to patrz:

post-152358-0-46147300-1474808589_thumb.png

Po naciśnięciu Pobierz kod dostępu wszystkie przyciski szarzeją i nic się nie dzieje. Oczywiście zapłon włączony. Dopiero po wciśnięciu kołka w liczniku pojawiają się wartości takie jak podałem w #8

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj innej wersji softu.

 

Spróbowałem i mam CarPassa   :dziekidzieki: . Ale jednak trzeba nacisnąć przycisk kasowania przebiegu dziennego. Jednocześnie zauważyłem że poprzedni soft nie mógł się połączyć z licznikiem i tu tkwił problem z odczytem. Bubel tylko w tej opcji, reszta hula aż miło. Dzięki uzyskaniu Car Passa zaprogramowałem światła do jazdy dziennej   :) . Jest tylko malutki zonk. Przy opcji światła do jazdy dziennej przełącznik domyślnie musi być ustawiony na 0 i w tym ustawieniu wyświetlacz przebiegu kilometrów nie jest podświetlony. Jedynie podświetlenie uaktywnia się wtedy jak przełącznik świateł ustawię na pozycję postojowe lub mijania. Czy tak musi być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co pamiętam wyświetlacz przebiegu był podswietlony, a tarcze licznika nie.

Dobrze pamiętasz. W dzień podświetlenia przebiegu nie widać bo się tylko, że tak napiszę, żarzy co można dostrzec wieczorem. Dodatkowo brak podświetlenia radia.

Edyta. Pociągnę dalej:

1. Jest tak. Światła wyłączone, zapłon też. Manetka kierunków w położeniu kierunek lewy włączony (przy prawym nie sprawdzałem, ale podejrzewam że jest tak samo)  i przy otwartych drzwiach brzęczyk alarmuje o pozostawionych włączonych światłach. Obszedłem samochód wkoło i żadne światło się nie świeci. Czyżby ukryta (do aktywowania?) funkcja postojowych obrysówek   :hmm:

2. Likwidując luz pedału sprzęgła słychać cyknięcie takie jakby tam był jakiś włącznik/wyłącznik. Nie mogę się schylić bo znów mam problem z kręgosłupem   :ogien:. Sugeruje to moim zdaniem instalacje do tempomatu   :hmm: (w opcjach programowania zauważyłem nieaktywną funkcję prędkość na wyświetlaczu kilometrów).

To auto coraz bardziej mnie zaskakuje   ;)

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał dźwiękowy przy wlaczonym kierunkiwskazie to pozostałość po funkcji znanej z aut grupy VW gdzie można było zostawić auto z włączonymi postojowkami po jednej stronie. Po lifcie funkcja została zlikwidowana ale programista zapomniał o tym brzeczyku.

A jeśli chodzi o przełącznik na pedale sprzegla, to sprawdz w BCM czy zmienia Ci się stan przełącznika pedalu przy naciskaniu, będziesz miał pewność czy działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w BCM

Żaden z dwóch interfejsów nie chce się połączyć z BCM. Trudno, przeboleję. Natomiast zaintrygował mnie jeden parametr w sekcji Silnik > Ciśnienie oleju. Na wyłączonym zapłonie wartość parametru Ciśnienie oleju = Normalne. Po uruchomieniu silnika parametr ten = Zmniejszone ciśnienie. Dodatkowo parametr > Pozostały stan oleju = 60%. Olej wymieniany (nie przeze mnie) 8 kkm temu (Mobil 10W40). Mam się bać? ;)

P.S. Kontrolka ciśnienia oleju działa normalnie.

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienione wartości ciśnienia oleju to wg. błąd op-coma, oczywiście przy włączonym silniku powinno być wskazanie ciśnienie normalne.

Pozostały stan oleju wg. mnie wskazuje na funkcję w rodzaju eco-flex (piszę w rodzaju bo nie wiem czy w 2005 roku Opel już tak nazywał tą funkcję) czyli wg. tego wskazania zaświeci się Insp na wyświetlaczu przebiegu gdy olej będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.