Skocz do zawartości

V40 cc


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Jedzi ktoś? Bardzo dobre wrażenie robią ten nowe Volviaki. O ile XC60 z początku produkcji jeździło mi się średnio, o tyle tym się jeździ bardzo dobrze. Silnik T3 to ecoboost?

 

 

Nowy model to to nie jest, podniesli V40 po prostu. Zobaczysz nowe xc60 i v40 oraz nastepce v/s60, maja sie pojawc w przyszlym roku (beda pojawiac sie po kolei), widzialem jak bedzie wygladalo xc60 i powiem, ze jest piękne  :)

 

T3 to silnik od forda ztcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzi ktoś? Bardzo dobre wrażenie robią ten nowe Volviaki. O ile XC60 z początku produkcji jeździło mi się średnio, o tyle tym się jeździ bardzo dobrze. Silnik T3 to ecoboost?

Przecież to zwykłe V40 obłożone badziewnymi plastikowymi nakladkami. Silnik T3 to ecoboost Forda, chyba najmocniejszy punkt tego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy model to to nie jest, podniesli V40 po prostu. Zobaczysz nowe xc60 i v40 oraz nastepce v/s60, maja sie pojawc w przyszlym roku (beda pojawiac sie po kolei), widzialem jak bedzie wygladalo xc60 i powiem, ze jest piękne   :)

 

T3 to silnik od forda ztcp

To ja się podłącze do tematu i zapytam o V90 XC. Może widziałeś, macałeś ? Jak nie XC do "zwykłe" S90 , V90 ? Podobają mi się te nowe Volva :)  na czele z XC90.

Jak w ogóle te silniki 2.0l się sprawują ? Czy taka benzyna 320 KM jakoś jedzie?  Czy przesiadka z F01 to byłby duży przeskok..... w tył ? :hmm:

Jak będę zmieniał auto to jednak będę szukał czegoś w stylu kombi lub chociaż z rozkładana tylna kanapą.

Cena takiego na maksa wyposażonego V90 XC to ok 310 tyś po rabatach. Za taką kasę można też mieć mniej wyposażone A6 Allroad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze do tematu i zapytam o V90 XC. Może widziałeś, macałeś ? Jak nie XC do "zwykłe" S90 , V90 ? Podobają mi się te nowe Volva :)  na czele z XC90.

Jak w ogóle te silniki 2.0l się sprawują ? Czy taka benzyna 320 KM jakoś jedzie?  Czy przesiadka z F01 to byłby duży przeskok..... w tył ? :hmm:

Jak będę zmieniał auto to jednak będę szukał czegoś w stylu kombi lub chociaż z rozkładana tylna kanapą.

Cena takiego na maksa wyposażonego V90 XC to ok 310 tyś po rabatach. Za taką kasę można też mieć mniej wyposażone A6 Allroad.

 

Macałem V, S, XC90, mom zdaniem, szczególnie Volvo zrobiło duży krok na przód. Jakościowo jest naprawdę porządnie i cieszą takie smaczki jak jakosc drewna, lusterko bez ramki, delikatna skora. T6 jedzie, choc osobiscie wybieralbym T8. Cudów tez nie oczekuj, nie jest to jeszcze poziom bmw 7. Nie pozostaje Ci nic innego jak potestowac nowe wołowiny   :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Minus jest taki, ze nie ma mozliwosci dowolnej konfiguracji zegarów, albo ja takiej mozliwosci nie znalazłem   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus jest taki, ze nie ma mozliwosci dowolnej konfiguracji zegarów, albo ja takiej mozliwosci nie znalazłem :(

Nie ma , a sam komputer pokładowy jest bardzo ubogi w dane. Volvo moim zdaniem jest na poziomie VW, a do Merca, Audi, BMW jeszcze sporo brakuje.

Zaskoczyło mnie to, że w volvo na postoju słychać tak wyraźnie silnik we wnętrzu. Pod tym względem nawet kia była lepiej wyciszona. Kupię sobie przyrząd do mierzenia hałasu na poczet testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma , a sam komputer pokładowy jest bardzo ubogi w dane. Volvo moim zdaniem jest na poziomie VW, a do Merca, Audi, BMW jeszcze sporo brakuje.

Zaskoczyło mnie to, że w volvo na postoju słychać tak wyraźnie silnik we wnętrzu. Pod tym względem nawet kia była lepiej wyciszona. Kupię sobie przyrząd do mierzenia hałasu na poczet testów.

Wgraj sobie decybelomierz do smartfona, pełno takich aplikacji za free... no chyba że chcesz robić testy laboratoryjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma , a sam komputer pokładowy jest bardzo ubogi w dane. Volvo moim zdaniem jest na poziomie VW, a do Merca, Audi, BMW jeszcze sporo brakuje.

Zaskoczyło mnie to, że w volvo na postoju słychać tak wyraźnie silnik we wnętrzu. Pod tym względem nawet kia była lepiej wyciszona. Kupię sobie przyrząd do mierzenia hałasu na poczet testów.

 

Bierz pod uwagę, że testujesz stary model już  :)

W nowych wygląda to inaczej    :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma , a sam komputer pokładowy jest bardzo ubogi w dane. Volvo moim zdaniem jest na poziomie VW, a do Merca, Audi, BMW jeszcze sporo brakuje.

Zaskoczyło mnie to, że w volvo na postoju słychać tak wyraźnie silnik we wnętrzu. Pod tym względem nawet kia była lepiej wyciszona. Kupię sobie przyrząd do mierzenia hałasu na poczet testów.

 

U mnie też niestety nie ma, co jest głupota przy wyświetlaczu LCD :facepalm: . Brakuje np czasu podróży, a wskazana te co są, wyświetanę są parami i nie można tego zmienić 8]. Odnośnie porównania do VW to zależy co z czym. Od tygodnia jeżdżę Passatem CC TDI (zamieniłem się na tydzień z kolegą), kupowany razem z moim autem w kwietniu. IMHO daleko mu do XC70, w środku głośno, deska rozdzielcza skrzypi na nierównościach, zegary nieczytelne a materiały jak z typowego kompaktu (na tle Volvo).  Już chyba zdecydowanie wolę ograniczone wskazania w Volvo :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I di tego nie ma komputera od trip a i b. Trochę lipa.

Xc 70 to tez stary model, który raczej nie ma podjęcia do konkurentów w dzidzinie zaawansowania i jakości. W xc60 od znajomego tez wiele rzeczy trzeszczy. Wydaje mi się, że pewien przełom nastąpił wraz z nowym xc90, s90 o V90.

Pierwsze zdjęcia na blogu. Na fb pojawia się pewnie jutro, bądź w pon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I di tego nie ma komputera od trip a i b. Trochę lipa.

Xc 70 to tez stary model, który raczej nie ma podjęcia do konkurentów w dzidzinie zaawansowania i jakości. W xc60 od znajomego tez wiele rzeczy trzeszczy. Wydaje mi się, że pewien przełom nastąpił wraz z nowym xc90, s90 o V90.

Pierwsze zdjęcia na blogu. Na fb pojawia się pewnie jutro, bądź w pon.

 

70-ka ma a i b akurat. Nie wiem co masz na mysli o jakości, wiele rzeczy temu autu można zarzucić ale nie brak jakości. Nawet po kilku miesiącach jak się wsiada do auta to czuć zapach skóry. Nic nigdy nie wydawało dziwnych dźwięków w tym aucie a to co okala kierowce jest miłe i przyjemne. W WieśVagenie czuć .. nie wiem czym, ale na pewno nei skórą. Kurcze coś kolega nei chce się odmienić na auto, też mu bardzo Volvo niż VW przypadło do gustu.

Przełom to jest w Volvo odnośnie gadżetów elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak na chińszczyznę jest naprawdę nieźle.

Lubię takie dyletanckie gadki :facepalm:

Jedyne co jest w tych autach chińskie to kapitał ,reszta to dalej solidna szwedzka technologia i robota :ok:  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lubię takie dyletanckie gadki :facepalm:

Jedyne co jest w tych autach chińskie to kapitał ,reszta to dalej solidna szwedzka technologia i robota :ok::skromny:

 

Żałuję, że elektroniki nie projektowali a w szczególności navi, pewnie byłaby lepiej przemyślana :phi: .

 


Jak generalnie masz czysto w aucie, to długo czuć. U mnie po roku nawet czuć "świeżość" auta...

 

Tylko co z czystości jak plastikowy prosiak nie daje takiego aromatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że elektroniki nie projektowali a w szczególności navi, pewnie byłaby lepiej przemyślana :phi: .

 

 

 

 

 

Zawsze możesz sprzedać łosia i zakupić,,oryginalny" produkt chiński :ok:

gelly-mk-cross.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Ale nie jest to chiński samochód. Volvo już tak. 

To są tylko niuanse językowe :smirk:

http://www.rp.pl/artykul/1162559-Volvo-choc-w-chinskich-rekach--to-nadal-szwedzkie.html?template=restricted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol roku temu rtl explosiv pokazal jak wygladalo cynkowanie nadwozia volvo 10 lat temu i jak dzisiaj

to nie byly niuanse jezykowe tylko chinczyk rzadzi i oszczedza ;)

 

Wytaptane

Zgadzam się że kiedyś auta były lepiej dopracowane i lepiej zrobione ale nie tylko volvo i nie tylko ,,chińczyk"a wszystkie :ok:  :skromny:

A drugie to musisz przyjąć ze 10 lat temu były inne technologie i przez ten czas świat poszedł do przodu :ok:

Niemniej wszędzie rządzi tz. postarzanie produktu i rachunek ekonomiczny /koniecznie pod dyktando producenta /! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że elektroniki nie projektowali a w szczególności navi, pewnie byłaby lepiej przemyślana :phi: .

 

 

 

 

Tylko co z czystości jak plastikowy prosiak nie daje takiego aromatu

 

 

To fakt... W Volvo jakość skóry jest wyjątkowo dobra, w łosiu mam jakąś skórę lepszą, ale jej delikatność w dotyku nie ma co porównywać z podstawową skórą mercedesa nie mówiąc o oplu czy vw. Po 5 latach nadal czuć zapach skóry i nowego samochodu. Oczywiście nie może rywalizować ze skóra w Porsche, ale ten element oceniam bardzo dobrze   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt... W Volvo jakość skóry jest wyjątkowo dobra, w łosiu mam jakąś skórę lepszą, ale jej delikatność w dotyku nie ma co porównywać z podstawową skórą mercedesa nie mówiąc o oplu czy vw. Po 5 latach nadal czuć zapach skóry i nowego samochodu. Oczywiście nie może rywalizować ze skóra w Porsche, ale ten element oceniam bardzo dobrze   :)

 

bo to jest prawdziwa skóra a nie skaj jak w większości aut (choć jeden dealer wmawiał mi, że to nie skaj to skóra ...ekologiczna :phi:). Aluminium też jest metalowe ;) . Jak mi to dealer mówił przed sprzedażą to jakoś nie trafiało to do mnie bo zawsze byłem przeciwnikiem skóry w aucie, ale jednak różnica jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest prawdziwa skóra a nie skaj jak w większości aut (choć jeden dealer wmawiał mi, że to nie skaj to skóra ...ekologiczna :phi:). Aluminium też jest metalowe ;) . Jak mi to dealer mówił przed sprzedażą to jakoś nie trafiało to do mnie bo zawsze byłem przeciwnikiem skóry w aucie, ale jednak różnica jest duża.

 

W oplu do insignii ztcp trzeba bylo doplacic 12tys zl za ta skore o której pisze, a w mercu tez to z pewnoscia naturalna skora była, jednak delikatnosc tej z Volvo przebijała obie spokojnie. Wiadomo, nie jest to top, ale czego sie spodziewać po w miarę tanim samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplu do insignii ztcp trzeba bylo doplacic 12tys zl za ta skore o której pisze, a w mercu tez to z pewnoscia naturalna skora była, jednak delikatnosc tej z Volvo przebijała obie spokojnie. Wiadomo, nie jest to top, ale czego sie spodziewać po w miarę tanim samochodzie?

 

W C/E klasie te co widziałem były grube i mało przyjemne (nie wiem czy naturalne :hmm: ), to samo w BMW 3/5 bez wentylacji. Dopiero w S-klasie była super skórka :jem:

Czymś Volvo musi się wyróżniać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czymś Volvo musi się wyróżniać...

 

przyzwoita skora i nieprzyzwoite spalanie    ;)

trafil pod smoleckie strzechy xc70 podobno jeden z ostatnich

d4 polestar i wg posiadacza przez pierwsze 3 tys ma srednia 12.5

sciemnia nie sciemnia ale wynik jest zacny

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoita skora i nieprzyzwoite spalanie    ;)

trafil pod smoleckie strzechy xc70 podobno jeden z ostatnich

d4 polestar i wg posiadacza przez pierwsze 3 tys ma srednia 12.5

sciemnia nie sciemnia ale wynik jest zacny

 

Wytaptane

 

IMHO trochę dużo, może to tylko miasto. Mój Outback H6 prawie podobnie pałił :phi: . Ja mam 5cyl 2.4 +polestar, AT i AWD to ile to ma w sumie palić ? U mnie wychodzi koło 11l w mieście, na trasie 8,5 i mam średnie spalanie 9.5l. To nie TDI która produkuje paliwo.

 

BTW. Po 2 tyg jeżdzenia Passatem TDI spalanie miałem 0.5l mniejsze niż w Volvo, ale auto mniejsze, lżejsze i FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze smolca do centrum wro caly czas w korku i pewnie dlatego takie spalanie

tak czy siak fura piekna, tez ma automat skore navi itd

jedyny minus brak ciemnych szyb

 

Wytaptane

W Volvo na wszystko są pakiety. Przyciemniane szyby są w pakiecie family razem z elektryczną blokadą i fotelikami wbudowanymi. Dla mnie to był jeden z arg za Volvo, bo obecnie nie wielu producentów ma takie foteliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO trochę dużo, może to tylko miasto. Mój Outback H6 prawie podobnie pałił :phi: . Ja mam 5cyl 2.4 +polestar, AT i AWD to ile to ma w sumie palić ? U mnie wychodzi koło 11l w mieście, na trasie 8,5 i mam średnie spalanie 9.5l. To nie TDI która produkuje paliwo.

 

BTW. Po 2 tyg jeżdzenia Passatem TDI spalanie miałem 0.5l mniejsze niż w Volvo, ale auto mniejsze, lżejsze i FWD

 

 

Myślę, że kwestia docierania silnika, pozniej powinno byc lepiej o jakiś litr, może półtora   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kwestia docierania silnika, pozniej powinno byc lepiej o jakiś litr, może półtora   :)

 

Tak mi w salonie mówili, że po 5kkm będzie mniej. Minęło 15kkm i nie jest mniej. Ja w sumie się przyzwyczaiłem, choć zasięg mógłby być większy niż 700km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Volvo na wszystko są pakiety. Przyciemniane szyby są w pakiecie family razem z elektryczną blokadą i fotelikami wbudowanymi. Dla mnie to był jeden z arg za Volvo, bo obecnie nie wielu producentów ma takie foteliki.

Tylko, że ceny tych pakietów często są kosmiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Bolwiaki fajne karawany byly w wersjach crosscountry sie to chyba nazywa. Potem zewnayrz nijakie w srodku albo lubiles albo cie odrzucalo (mowie xc i v) a to co zobaczylem ostatnio xc90 to volvo chyba idzie w zla strone stylistycznie na zewnatrz...(chyba ze to celowe z ich strony) za bardzo przypomina mi linie Jeepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolwiaki fajne karawany byly w wersjach crosscountry sie to chyba nazywa. Potem zewnayrz nijakie w srodku albo lubiles albo cie odrzucalo (mowie xc i v) a to co zobaczylem ostatnio xc90 to volvo chyba idzie w zla strone stylistycznie na zewnatrz...(chyba ze to celowe z ich strony) za bardzo przypomina mi linie Jeepa

 

Kolega ostatnio kupił XC90 - piękne auto, świetne wnętrze. Nawet do tabletu można się przyzwyczaić, bo jak na dużą deskę nie jest taki olbrzymi. Nie wiem gdzie ty widzisz podobieństwo do Jeepa 8], poza tymże to duży SUV więc bryła musi być podobna.

Starsze XC jak np moje .. od takie poprawne auto niczym się nie wyróżniające z zachowawczym i dobrze wykonanym wnętrzem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.