Skocz do zawartości

OC poszło w góre?


docent11

Rekomendowane odpowiedzi

mój brat (...) codziennie dwoma autobusami w jedną stronę jedzie ponad 2 godz. i tak już od 10 lat

 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że są ludzie, którzy spędzają w środkach komunikacji więcej, niż 2h na dobę. Są to kierowcy i kierowniczki MPK czy innego KZK GOP...   :hehe:    którzy wybrali taki, a nie inny zawód, ale nie rób z Twojego brata - masochisty przykładu godnego naśladowania, chyba że czas "podróży" wykorzystuje na przeczesywanie netu, ew. szlifowanie języków obcych...   :phi:    lub inne samodoskonalenie   :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że są ludzie, którzy spędzają w środkach komunikacji więcej, niż 2h na dobę

 

po Twojej wypowiedzi, sądzę, że nie zdajesz sobie sprawy wogóle, ile osób tak jezdzi. ja tam nikogo nie namawiam, żeby tak robił, ale tak już jest.

brat ostatnio stwierdził, ze w drugim półroczu tego roku komunikacją miejską jezdzi duuuuuużo więcej osób niż wcześniej. i zapewne jest to spowodowane podwyzkami oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po Twojej wypowiedzi, sądzę, że nie zdajesz sobie sprawy wogóle, ile osób tak jezdzi. ja tam nikogo nie namawiam, żeby tak robił, ale tak już jest.

brat ostatnio stwierdził, ze w drugim półroczu tego roku komunikacją miejską jezdzi duuuuuużo więcej osób niż wcześniej. i zapewne jest to spowodowane podwyzkami oc.

 

A nie lepiej poszukac roboty blizej miejsca zamieszkania?

Z tego co piszesz to nie jest jakas lukratywna posada, zeby sie to oplacalo  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat mieszka na obrzeżach Dąbrowy Górniczej, a pracuje na Ligocie w K-cach. codziennie dwoma autobusami w jedną stronę jedzie ponad 2 godz. i tak już od 10 lat

ale to podajesz jako przykład... wzór do naśladowania... czy się żalisz

 

(trochę to takie typowo polskie w sensie: "niech innym będzie tak samo źle jak mi") i już przeciętny polak z Dnia Świra jest szczęśliwszy....

 

Coś jak Nigdy mojego Teścia tez nie mogę zroumieć - "bo za jego czasów to dpiero było źle i teraz jego córka to niech się cieszy że ma tak dobrze"..... Wydawało mi się zawsze, że rodzicom powinno zależeć na tym, żeby ich dzieciom było lepiej a nie gorzej.... :-(*&^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to są towarzystwa internetowe. pokaż mi takie, od którego bez problemu wyciągne to co mi się będzie należało

Axa nie jest towarzystwem internetowym. :) Z resztą nie ma to znaczenia bo wszystkie działają w ramach tego samej ustawy i oferują produkt DOBROWOLNY, którego warunki określa OWU. Te OWU nie mogą stać w sprzeczności z prawem obowiązującym na terenie Polski. Zawierając ubezpieczenie dobrowolnego OC powinieneś się z nimi zapoznać oraz wraz z polisą powinieneś je otrzymać. To samo dotyczy również dobrowolnego ubezpieczenia jakim jest AC dla samochodów.

Poza tym w przypadku wyrządzonej przez Ciebie szkody z tytułu OC to nie Ty będziesz się użerał tylko poszkodowany przez Ciebie uczestnik zdarzenia. A Ty będziesz odpowiadał wtedy kiedy odpowiedzialność za szkodę przekroczy sumę ubezpieczenia lub zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OC w tym roku wyniosło o 90 % więcej niż w poprzednim.

 

Poprzednia stawka OC przez 3 - 4 lata = 250 zł na rok

Stawka OC w 2017 = 475 zł

 

Silnik 0.9, wiek auta 17 lat, mój wiek 33 lata, bez stłuczki w życiu, kawaler, miasto blisko Katowic, ubezpieczyciel AXA, płatne jednorazowo.

 

Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OC w tym roku wyniosło o 90 % więcej niż w poprzednim.

 

Poprzednia stawka OC przez 3 - 4 lata = 250 zł na rok

Stawka OC w 2017 = 475 zł

 

Silnik 0.9, wiek auta 17 lat, mój wiek 33 lata, bez stłuczki w życiu, kawaler, miasto blisko Katowic, ubezpieczyciel AXA, płatne jednorazowo.

 

Tragedia.

 

a szukałeś gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OC w tym roku wyniosło o 90 % więcej niż w poprzednim.

 

Poprzednia stawka OC przez 3 - 4 lata = 250 zł na rok

Stawka OC w 2017 = 475 zł

 

Silnik 0.9, wiek auta 17 lat, mój wiek 33 lata, bez stłuczki w życiu, kawaler, miasto blisko Katowic, ubezpieczyciel AXA, płatne jednorazowo.

 

Tragedia.

Płaciłeś najmniejszą logicznie możliwą stawkę na OC, a jak ją skalkulowali realnie, to tragedia. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gada o komunikacji publicznej ktoś, kto mieszka w mieście. Wyjedź z miasta i zobacz jak jest różowo. Ja mieszkam 20-30min autem od centrum Katowic. Autobusem do pracy w tymże centrum jechałbym 2h w jedną stronę.

OT

 

oj nie kłam ;]

Autobus z sąsiedniego miasta W-ce jedzie ok 40 minut. A przypuszczam, że na pętlę do W to i na piechotę dojdziesz w paręnaście minut :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

 

oj nie kłam ;]

Autobus z sąsiedniego miasta W-ce jedzie ok 40 minut. A przypuszczam, że na pętlę do W to i na piechotę dojdziesz w paręnaście minut :oki:

 

Teściowej zajmuje to ok. 2h z przesiadką w Bytomiu. Zakładamy brak opcji dojścia na pętlę w W. No i to będzie te kilkanaście (IMO bardziej 20+) minut dla bardzo sprawnego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowej nie powiedziałeś, że jest szybszy i bezpośredni autobus z W?  :skromny: 

 

ok, koniec topicu bo nas zbanują :hehe:

PS

skłamałem, bus jedzie ok 50-55minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci same chodza do szkoly, zadnych zajec dodatkowych nie maja, a biedronka jest przed blokiem.

 

 

No ale model życia rodziny Twojego brata nie jest modelem 100% ludzi.

 

Pomyśl, że ja mam 2 dzieci z których jedno ma 4 x w tygodniu karate i 1 x basen a drugie 3 x parkour i 1 x basen  + przywożę nauczyciela ang do nich.

 

Chcesz to rozpisać na 3 tramwaje i 2 autobusy i SKM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat mieszka na obrzeżach Dąbrowy Górniczej, a pracuje na Ligocie w K-cach. codziennie dwoma autobusami w jedną stronę jedzie ponad 2 godz. i tak już od 10 lat

 

 

Ale jakiś powód jest?

Nie ma prawa jazdy?

Nie stać ich na auto?

Kocha autobusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz zrobic jak nie ma innego wyjscia?

Auto by go kosztowalo lekko tysiaka na miesiac, a zarabiajac dwojke, to go nie stac. Pomijam juz fakt, ze nie ma prawka nawet.

Chodzi mi o to, ze nie tylko ludzie na wsi maja tak bardzo zle, jak tu niektorzy pisza

 

Ok. nie doczytałem.

To moze skuter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po Twojej wypowiedzi, sądzę, że nie zdajesz sobie sprawy wogóle, ile osób tak jezdzi. ja tam nikogo nie namawiam, żeby tak robił, ale tak już jest.

brat ostatnio stwierdził, ze w drugim półroczu tego roku komunikacją miejską jezdzi duuuuuużo więcej osób niż wcześniej. i zapewne jest to spowodowane podwyzkami oc.

 

 

Czynników może być zupełnie wiecej nić OC.

Nowy zakład pracy, zmiana ceny biletów, napływ studentów, powstanie jakiegoś osiedla.

 

Ja do pracy też kiedyś jeździłem tramwajem bo wsiadałem pod domem a wysiadałem pod pracą.

Ale różnica w czasie jazdy między samochodem a tramwajem to było 5 min - 7 min. i bilet kosztował mniej.

Teraz samochodem jadę 9 min [inną trasą niż tramwaj] a jakbym chciał wrócić do tramwaju  - to mam 3 min z buta, 45 tramwajem i znowu 1 km z buta.

To po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axa nie jest towarzystwem internetowym. :) Z resztą nie ma to znaczenia bo wszystkie działają w ramach tego samej ustawy i oferują produkt DOBROWOLNY, którego warunki określa OWU. Te OWU nie mogą stać w sprzeczności z prawem obowiązującym na terenie Polski. Zawierając ubezpieczenie dobrowolnego OC powinieneś się z nimi zapoznać oraz wraz z polisą powinieneś je otrzymać. To samo dotyczy również dobrowolnego ubezpieczenia jakim jest AC dla samochodów.

Poza tym w przypadku wyrządzonej przez Ciebie szkody z tytułu OC to nie Ty będziesz się użerał tylko poszkodowany przez Ciebie uczestnik zdarzenia. A Ty będziesz odpowiadał wtedy kiedy odpowiedzialność za szkodę przekroczy sumę ubezpieczenia lub zakres.

 

 

OC nie jest produktem dobrowolnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC nie jest produktem dobrowolnym 

Ta część dyskusji i post na, który odpowiadasz dotyczy OC rowerzystów, które obowiązkowym nie jest.

W ogólnym założeniu OC jest ubezpieczeniem dobrowolnym poza kilkoma wyjątkami jakim jest np ubezpieczenie posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz rolników, agentów ubezpieczeniowych, brokerów, lekarzy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OC w tym roku wyniosło o 90 % więcej niż w poprzednim.

 

Poprzednia stawka OC przez 3 - 4 lata = 250 zł na rok

Stawka OC w 2017 = 475 zł

 

Silnik 0.9, wiek auta 17 lat, mój wiek 33 lata, bez stłuczki w życiu, kawaler, miasto blisko Katowic, ubezpieczyciel AXA, płatne jednorazowo.

 

Tragedia.

 

 

To i tak dobrze, ja ostatnią składke płaciłem 315pln, a teraz najtaniej mi wychodzi 698pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze skuter?

 

taaaaaa... 50 km w jedną stronę skuterem, na dodatek w taką pogodę jak teraz  :hehe:   dobreeeeee

piszecie, ze szkoda zycia, czasu i takie tam, ale wezcie pod uwagę, ze nie każdy jest aż tak zabiegany, a przede wszystkim nie kazdego stać na auto. tylko trzeba to zrozumieć.

więc nie ma sensu dalej bić piany. koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa... 50 km w jedną stronę skuterem, na dodatek w taką pogodę jak teraz  :hehe:   dobreeeeee

piszecie, ze szkoda zycia, czasu i takie tam, ale wezcie pod uwagę, ze nie każdy jest aż tak zabiegany, a przede wszystkim nie kazdego stać na auto. tylko trzeba to zrozumieć.

więc nie ma sensu dalej bić piany. koniec OT

 

 

Nie bijemy - po prostu dyskutujemy.

Prawo jazdy jest teraz czymś oczywistym.

 

Nie rozumiemy też dlaczego ktoś marnuje 4h dziennie, 20h tygodniowo, 80 m-cznie, 960 rocznie czyli 40 dni w roku spędza w autobusach.

Czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Civic 1.8 - pakiet z ASO - PZU.

 

Nowa    - 01.2016 - 2000 zł - faktura  68 kpln

Roczna - 01.2017 - 2700 zł - wartość do ubezpieczenia 67 kpln

 

Czyli wzrost ~25%

No tak, ale nie pakiet zdrożał tylko OC z tego pakietu.

 

Panda 2013 - zeszłoroczny pakiet 1250zł w tym 359zł za OC

                     - tegoroczny pakiet 1585zł w tym 610zł za OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy też dlaczego ktoś marnuje ....

 

czego nie rozumiesz? auto w przypadku brata wyszło by przynajmniej 700 zł miesięcznie (jak sie nic nie zesra) tj. ponad 8 tys rocznie. bilety go kosztują tysiaka rocznie. nie ma różnicy?

dla kogoś, kto ma lekko ponad najniższą krajową to chyba proste liczenie?

a czy prawo jazdy jest oczywiste? hmmm. mam znajomą, która zarabia 15 tys na miesiąc i nie ma auta, ani prawka, bo po prostu boi się jezdzic. wiem, że to rzadkość, ale i tacy są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się czepiać - brat ma takie a nie inne możliwości ale jeśli to faktycznie wychodzi 40 dni w autobusie to warto by z tym coś zrobić - tak myślę. To jak z paleniem - niby 15 zł dziennie jakoś nie widać ale 5500 zł rocznie już robi wrażenie. A btw - brat przypadkiem nie pali ?  U mnie też ludzie dojeżdżają czasem z daleka ale większość jednak jakoś się składa na wspólną jazdę autem w tą samą stronę i dzielą się kosztami. Komunikacja miejska jest super w algomeracji bo oszczędza czas - niestety poza wielkimi miastami nie jest tak różowo - głównie jeśli chodzi o czas właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale wezcie pod uwagę.................a przede wszystkim nie kazdego stać na auto. 

Dzisiaj nie każdego, a za niedługo wiekszości nie będzie stać, jak tak dalej z tymi opłatami pójdzie.

Dlatego własnie wcześniej pisałem, że jesteśmy jeszcze sto lat za murzynami i prędko się to nie zmieni.

 

A niedługo auto to znów będzie luksus, na który bedzie sobie mógł pozwolić tylko wielmożnypan szlachcic.

Zenek ze Zapizdowa będzie zbierał 20 lat, po czym stwierdzi że jednak nie kupuje, bo go nie stać na utrzymanie, skoro na OC trzeba 2 wypłaty wystawić.

Normalnie jak za komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce oc czasowe mieć - auta używam 2 razy w tygodniu na 15 minut (dojazd na bazę 10km i powrot do domu).

I dlaczego mam płacić tyle co ktoś ujezdzajacy 15h dziennie?

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce oc czasowe mieć - auta używam 2 razy w tygodniu na 15 minut (dojazd na bazę 10km i powrot do domu).

I dlaczego mam płacić tyle co ktoś ujezdzajacy 15h dziennie?

Wysłane z mojego SM-J500FN

 

jeszcze trochę lat, monitoring gps będzie bardziej popularny to na pewno takie rozwiązania będą plusować dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wzrosło, ale też na własne życzenie. Pierwszy raz miałem stłuczkę (na ponad 20 lat ujeżdżania).

Musiałem właśnie wykupić OC+NW na stare SC. Kilka wniosków:

CUK i Rankomat podawały ceny (w danych TU) większe niż można uzyskać bezpośrednio w TU.

Mnie najtaniej wyszło PZU (wstępnie kalkulacja online). Później konsultant zaproponował, że obliczy cały pakiet, bo być może wyjdzie taniej niż samo OC+NW i rzeczywiście wyszło. Do głowy by mi to nie przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem kalkulację ubezpieczenia: Dwuletnia Kia Rio, pakiet dealerski, warunki takie same jak w zeszłym roku, za 1608 pln. Rok temu płaciłem 1480. Jest drożej, ale bez dramatu. Liczę, że jak pójdę do pani osobiście, to jeszcze coś urwę ;]

 

to sobie odpowiem na posta. Dzisiaj opłacam ubezpieczenie drugiego auta. Dziesięcioletni fiat bravo, pełny pakiet, warunki takie same za 1400pln. Rok temu było 1300 pln. Czyli znowu podwyżka, chociaż niewielka.

Po lekturze tego wątku oraz obserwacji rynku w postaci znajomych czy rodziny dochodzę do wniosku, że podwyżki nie są takie straszne. Najbardziej procentowo poszły w górę najtańsze ubezpieczenia OC - pewnie jest to po prostu urealnienie stawek, bo nie wierzę, że komuś może opłacać oferować OC za 250 pln rocznie. Takie zwykłe pakiety OC-AC-NW na zwykłe auta jak moje niewiele się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce oc czasowe mieć - auta używam 2 razy w tygodniu na 15 minut (dojazd na bazę 10km i powrot do domu).

I dlaczego mam płacić tyle co ktoś ujezdzajacy 15h dziennie?

 

Bo tak sobie to wymyslil ustawodawca :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie odpowiem na posta. Dzisiaj opłacam ubezpieczenie drugiego auta. Dziesięcioletni fiat bravo, pełny pakiet, warunki takie same za 1400pln. Rok temu było 1300 pln. Czyli znowu podwyżka, chociaż niewielka.

Po lekturze tego wątku oraz obserwacji rynku w postaci znajomych czy rodziny dochodzę do wniosku, że podwyżki nie są takie straszne. Najbardziej procentowo poszły w górę najtańsze ubezpieczenia OC - pewnie jest to po prostu urealnienie stawek, bo nie wierzę, że komuś może opłacać oferować OC za 250 pln rocznie. Takie zwykłe pakiety OC-AC-NW na zwykłe auta jak moje niewiele się zmieniły.

 

U mnie OC wzroslo z 480 na 530 czyli tyle co nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie każdego, a za niedługo wiekszości nie będzie stać, jak tak dalej z tymi opłatami pójdzie.

Dlatego własnie wcześniej pisałem, że jesteśmy jeszcze sto lat za murzynami i prędko się to nie zmieni.

Chociaz jeden zrozumial ;)

A caly czas mniej wiecej o tym pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC to bezpośrednio władzy w tym roku zawdzięczamy. Nasz narodowy ubezpieczyciel PZU zamiast zajmować się swoją działalnością zaczął kupować banki i raptem mu kasy zabrakło. Minister pod koniec roku publicznie ogłosił, że podniesie drastycznie składki żeby budżet firmy dopiąć. I poszła lawina. A jeszcze kwartał temu, ten sam minister mówił, że państwowy ubezpieczyciel powinien składki obniżyć by ograniczyć skalę podwyżek po obciążeniach nałożonych przez dobrą zmianę na wszystkie TU.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce oc czasowe mieć - auta używam 2 razy w tygodniu na 15 minut (dojazd na bazę 10km i powrot do domu).

I dlaczego mam płacić tyle co ktoś ujezdzajacy 15h dziennie?

Wysłane z mojego SM-J500FN

 

 

Dlatego, że kwota jest w pewnym stopniu % odzwierciedleniem szkody.

Czy będzie jeździł 1 min rocznie czy 365 dni naprawa szkody może kosztować tyle samo.

Oczywiście statystycznie prawdopodobieństwo wypadku jest inne ale jak wiemy logika nie gości w głowach TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesciu od ponad 20 lat ma czyste konto wiec pewnie ta cena dali do zrozumienia ze nie chca ubezpoeczac panow po 70 (wlasnie skonczyl)

Ciekawe jakby do rzecznika to wysłał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie są, szczególnie jak to auto dostajesz z firm zewnętrznych, które jadą po maksymalnych stawkach,

Do tego TU są absolutnie nieelastyczne w podejściu do klienta... W ciągu ostatnich 3 lat 3 razy likwidowałem szkodę z OC sprawcy i 3 razy chciałem umówić się na ryczałt kosztów lub rachunki za taksówki zamiast  auta zastępczego - mówiąc że koszty dzienne nie przekroczą 50 zł (nawet chciałem to zawrzeć w umowie ) i 3 raz spuszczali mnie na drzewo...  Raz miałem szkodę przed kilkudniowym wyjazdem i chciałem umówić się na auto zastępcze po powrocie - okazało się że albo biorę teraz albo nie dostanę wcale... no to wiząłem i wstawiłem na 5 dni do garażu.... a koszty TU lecą ;(..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do tego TU są absolutnie nieelastyczne w podejściu do klienta...

 

są bo nadal wszystkich klientów traktują jak oszustów i wydaje im się, że są silniejsze, groźne i nikt im nie podskoczy. Efekty są takie, że świadomi klienci biorą auto za 200pln/dobę mimo, że im nie potrzebne, ale taki składnik bardzo motywuje TU do szybkiego działania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.