Skocz do zawartości

OC poszło w góre?


docent11

Rekomendowane odpowiedzi

Mbank był bardzo korzystny jak miał w swojej ofercie 2-3 towarzystwa. Ostatnio obliczając przez mbank wyliczyło mi ok 80pln wiecej jak bezposrednio na stronie AXA.

Mi policzyli 250 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przedluzalem polise na C4 2.0 noPB i w porownaniu do zeszlego roku to +10%, wiec tyle co nic ;]

Rok temu bylo 480, obecnie 530 - TU Concordia.

 

Przedłużane polisy nie poszły mocno w górę, jakbyś kupił teraz identyczne auto i chciał je ubezpieczyć stawka byłaby zgoła inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poza rankomatem dobre do porównania ofert, bo mi mbank (AXA) przywalił 50% wyższą kalkulację za pakiet OC, AC i ASS niż rok wczesniej

Czy 9 lat bezszkodowej jazdy to juz max zniżki u wszystkich ubezpieczycieli, czy ktoś liczy inaczej ?

 

@ A ubezpieczasz mieszkanie/dom?Jak chcesz, podbij na priv zrobię Ci kalkulację i zobaczymy. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużane polisy nie poszły mocno w górę, jakbyś kupił teraz identyczne auto i chciał je ubezpieczyć stawka byłaby zgoła inna.

;l    ;l    ;l

prawie 100% to nie jest mocno w górę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
prawie 100% to nie jest mocno w górę ??

Jeśli się opierasz na blankiecie co dostałeś, to pewnie tak masz, i pewnie wciśnięte jeszcze dodatkowe "opcje" jeśli byś poszedł do agenta, to za przedłużenie na bank nie miałbyś 100% więcej, to pierwsza sprawa, druga to firma w której się ma, firmy najtańsze wcześniej obecnie już takie nie są i to one powindowały po 100% w górę, bo robiły polisy na granicy opłacalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 o 12:28, AkuQ napisał:

Jeśli się opierasz na blankiecie co dostałeś, to pewnie tak masz, i pewnie wciśnięte jeszcze dodatkowe "opcje" jeśli byś poszedł do agenta, to za przedłużenie na bank nie miałbyś 100% więcej, to pierwsza sprawa, druga to firma w której się ma, firmy najtańsze wcześniej obecnie już takie nie są i to one powindowały po 100% w górę, bo robiły polisy na granicy opłacalności.

Nie.

Nie opieralem sie tylko na blankiecie tylko rankomacie.

Ostatecznie auto sprzedalem bo to 3 w rodzinie i jezdzilo na tyle malo ze oc sprawilo zabawe nieoplacalna

Aha to byl Allianz wiec nie wiem czy taki tani ubezpieczyciel.

Kumpel u agenta za vectre dostal ponad 150% blankiet to 600%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, luktom napisał:

Nie.

Nie opieralem sie tylko na blankiecie tylko rankomacie.

Posłuchaj, rankomat to tylko algorytm, by zautomatyzować, więc i głupoty są. Agent ma to do siebie, że może dać zniżkę, wywalić coś co automat dorzuca itd. Także ta sama polisa może wyglądać zupełnie odmiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.01.2017 o 22:05, AkuQ napisał:

 

Przedłużane polisy nie poszły mocno w górę, jakbyś kupił teraz identyczne auto i chciał je ubezpieczyć stawka byłaby zgoła inna.

serio? Aviva właśnie dzwoniła - z 731zł w zeszłym roku na 1130 zł w tym roku.

Kalkulatory pokazują mi minimum 1040zł, a po sprawdzeniu kilku (Aviva - przez stronę 100zł niżej, niż telefonicznie, Axa, Allianz) najtaniej wyszło Axa - 939 zł nie licząć NNW. I tu mała zagwozdka - zawsze brałem po prostu NNW, a Axa rozbija to na dwa - NNW dla kierującego za 50zł i dla pasażerów za 40zł.

Gdzie szukać OC dla starego Subaru Forestera z kierowcą z 20-letnią bezszkodową jazdą i blisko 13-letnią historią ubezpieczenia bezszkodowego? Które TU nie karze za markę Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Olleo napisał:

serio? Aviva właśnie dzwoniła - z 731zł w zeszłym roku na 1130 zł w tym roku.
Kalkulatory pokazują mi minimum 1040zł, a po sprawdzeniu kilku (Aviva - przez stronę 100zł niżej, niż telefonicznie, Axa, Allianz) najtaniej wyszło Axa - 939 zł nie licząć NNW. I tu mała zagwozdka - zawsze brałem po prostu NNW, a Axa rozbija to na dwa - NNW dla kierującego za 50zł i dla pasażerów za 40zł.
Gdzie szukać OC dla starego Subaru Forestera z kierowcą z 20-letnią bezszkodową jazdą i blisko 13-letnią historią ubezpieczenia bezszkodowego? Które TU nie karze za markę Subaru?

@Olleo to nie jest kara za markę, tylko prawdopodobnie wiek pojazdu robi sporą różnicę, niestety na starsze auta windują się polisy. Jak chcesz to mogę Ci porachować ile sobie pzu krzyczy, ale to więcej danych bym potrzebował na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AkuQ napisał:

@Olleo to nie jest kara za markę, tylko prawdopodobnie wiek pojazdu robi sporą różnicę, niestety na starsze auta windują się polisy. Jak chcesz to mogę Ci porachować ile sobie pzu krzyczy, ale to więcej danych bym potrzebował na priv.

Niestety wiem, ile PZU sobie liczy - przez ponad 10 lat miałem u nich polisę, bo jako jedyni dawali mi AC na staruszka. Ponieważ z tego ostatniego zrezygnowałem w zeszłym roku, z ulgą zmieniłem też TU dla OC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AkuQ napisał:

@Olleo to nie jest kara za markę, tylko prawdopodobnie wiek pojazdu robi sporą różnicę, niestety na starsze auta windują się polisy. Jak chcesz to mogę Ci porachować ile sobie pzu krzyczy, ale to więcej danych bym potrzebował na priv.

 

 

nie jest to prawda z tym wiekiem, ja zaobserwowałem że im starsze tym taniej raczej (nie mówię o zabytkowych taflach tylko o normalnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę - wystarczyła telefonicznie korekta mocy samochodu - ze 176KM na 170KM i składka spadła z 1029 na 966zł. A jakby tak Forek miał 125KM? 500zł bym nie przekroczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olleo napisał:

Niestety wiem, ile PZU sobie liczy - przez ponad 10 lat miałem u nich polisę, bo jako jedyni dawali mi AC na staruszka. Ponieważ z tego ostatniego zrezygnowałem w zeszłym roku, z ulgą zmieniłem też TU dla OC ;)

Nie patrz na to jak było rok temu. Teraz w zasadzie co roku trzeba od nowa robić rozeznanie.

Dla mnie i jedno i drugie auto teraz najtaniej wyszło w PZU.

Dla staruszka SC pakiet wyszedł taniej niż samo OC, ale o tym już pisałem.

Jeżeli masz gdzieś polisy majątkowe lub zdrowotne to pytaj też w tych ubezpieczalniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo byłem związany z Allianz, bo pracowała tam żona i miała zniżki pracownicze.

Stawki zależą również od polityki firmy. Jednego roku, aby przyciągnąć klientów, byli najtańsi na rynku. Następnego odbijali sobie, licząc na lojalność klientów lub sprzedaż innych polis.

Jak myślisz dlaczego PZU było tańsze od jakichś internetowych TU.

Sprawdzenie nie boli. Mają kalkulator internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DamU napisał:

Bardzo długo byłem związany z Allianz, bo pracowała tam żona i miała zniżki pracownicze.

Stawki zależą również od polityki firmy. Jednego roku, aby przyciągnąć klientów, byli najtańsi na rynku. Następnego odbijali sobie, licząc na lojalność klientów lub sprzedaż innych polis.

Jak myślisz dlaczego PZU było tańsze od jakichś internetowych TU.

Sprawdzenie nie boli. Mają kalkulator internetowy.

U mnie było tańsze, bo mieli dobrą (dla mnie) politykę na AC dla starych samochodów. Prawie wszystkie TU już nie chciały mi dać AC dla auta kilkunastoletniego, albo dawały cenę zaporową. Dodatkowo brokera miałem spoza Wrocławia i miał lepsze stawki (o ok. 200zł na całości od wyceny we Wrocławiu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Olleo napisał:

U mnie było tańsze, bo mieli dobrą (dla mnie) politykę na AC dla starych samochodów. Prawie wszystkie TU już nie chciały mi dać AC dla auta kilkunastoletniego, albo dawały cenę zaporową. Dodatkowo brokera miałem spoza Wrocławia i miał lepsze stawki (o ok. 200zł na całości od wyceny we Wrocławiu).

Mnie tylko AC na auto >15 lat trzyma przy Link4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, koNik napisał:

nie jest to prawda z tym wiekiem, ja zaobserwowałem że im starsze tym taniej raczej (nie mówię o zabytkowych taflach tylko o normalnych)

 

W tym roku liczyłeś na jakiegoś dziadka z okolic 90-97?Bo niestety, ale nie jest tak jak piszesz...

6 godzin temu, Olleo napisał:

Niestety wiem, ile PZU sobie liczy - przez ponad 10 lat miałem u nich polisę, bo jako jedyni dawali mi AC na staruszka. Ponieważ z tego ostatniego zrezygnowałem w zeszłym roku, z ulgą zmieniłem też TU dla OC ;)

 

Jak widać nie z ulgą, skoro piszesz :) Powiem Ci tak-nie masz się zupełnie co sugerować tym co było 10 lat temu, baa nie masz się zupełnie co sugerować tym co było rok temu:) Jak do PZU zaczynają przychodzić ludziska z MTU, HDI i innych co 3-4 lata temu byli najtańsi na rynku to coś jest na rzeczy...Druga sprawa, że wszystkie TU mają teraz takie algorytmy, że na jedno auto wychodzi OK w jednym TU, drugie auto z większą pojemnością, z tych samych lat i wychodzi w tym samym miejscu 100zł taniej. Logika?Ciężko powiedzieć, gdy daewoo 2.0 jest droższe od 3.0 BMW :nie_wiem: Jedyna rada jeśli ktoś szuka gołego OC to kalkulować gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Olleo napisał:


70% klientów stanowić będą kobiety, 20% leasingi, a reszta synowie zapobiegliwych rodziców ;)

 

szczerze to mnie się takie coś podoba, bo mam właśnie taki styl jazdy, jaki preferują: płynny i spokojny. Pewnie bym zyskał. Ale musiałbym kupić smartfona :ooniee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 14:40, Olleo napisał:

Wycena PZU z ich strony: 2273 zł + 99 za NNW. Satisfied? ;)

 

Możemy porównać (na privach) ile różnią się wyceny przez ich stronę a u agenta?Z ciekawości...Bo coś dużo Ci wyszło, faktycznie. Chyba że zniżek nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Możemy porównać (na privach) ile różnią się wyceny przez ich stronę a u agenta?Z ciekawości...Bo coś dużo Ci wyszło, faktycznie. Chyba że zniżek nie masz.

Mam wszystkie. Jak porównywałem kilka razy wyceny z tym, co miałem od brokera, to różniło się jakieś 10%. Już kupiłem w axa, więc dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
8 godzin temu, r1sender napisał:

na wysokość składki wpływa też jak długo trzymamy konkretne auto8]

A co to ma do ryzyka zaistnienia szkody? Co wychodzą z założenia że jak za długo to może ktoś chcieć przywalić aby nie było kłopotu z pozbyciem się?

Ja aż się boje ile zapłacę w maju.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Olleo napisał:

Mam wszystkie.

 

To bardzo dużo wyliczył automat 8]

8 godzin temu, r1sender napisał:

na wysokość składki wpływa też jak długo trzymamy konkretne auto8]

Powiem Ci inaczej, są już projekty ubezpieczycieli, którzy składki dostosują do tego jak jeździsz, typu YU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AkuQ napisał:

 

To bardzo dużo wyliczył automat 8]

Powiem Ci inaczej, są już projekty ubezpieczycieli, którzy składki dostosują do tego jak jeździsz, typu YU.

A skąd będą wiedzieć jak jeżdżę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafcio napisał:

A skąd będą wiedzieć jak jeżdżę?

@Rafcio z Yanosika, bo temat powstaje przy jego współpracy i jak jeździsz bezpiecznie to honorują wyższe zniżki. Podejrzewam, że nad tym samym pracuje Link4 tylko z NaviExpertem, bo rok temu dostałem 4 licencje na naviexpert przy zakupie ubezpieczeń w Linku, ale przy aktywacji potrzebna była zgoda, że dane będą zbierane. Także myślę, że do badań w tym samym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krawiec napisał:

A co to ma do ryzyka zaistnienia szkody? Co wychodzą z założenia że jak za długo to może ktoś chcieć przywalić aby nie było kłopotu z pozbyciem się?

Ja aż się boje ile zapłacę w maju.

 

Krawiec

ale taka prawda, też tego nie mogłem pojąć, a konsultant nie mógł mi tego racjonalnie wytłumaczyć. Formularz na stronie kulawo chodził i jako datę nabycia przeze mnie auta domyslnie ustawił I rejestrację. Wyszła naprawdę fajna kwota ok. 550 zł. Nastęonego dnia dzwonił konsultant i potwierdzał dane, podałem datę zakupu czyli litsopad 2016. Wyszło o prawie 250 zł więcej. Zdziwiony między tym co miałem z neta, a tym co przez telefon dopytałem się czemu jest tak, a nie inaczej. Dla mnie też jest to bezsens:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO zaczynamy

Z początkiem Marca kończy się ubezpieczenie

Startujemy z pułapu OC2016=382 .....propozycja OC2017=1080 (praktycznie +700pnów)

AC z resztą typu Ass/NNW tak dużo w górę nie poszło jak się zastanowić (przynajmniej w tym konkretnym przypadku bo o ok 500plnów-ale i szkoda była i coś tam pomimo ochrony zniżek zdjęli sobie na ten rok z bonusów/malusów zniżek)

Będę raportował... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fili_P napisał:

NO zaczynamy

Z początkiem Marca kończy się ubezpieczenie

Startujemy z pułapu OC2016=382 .....propozycja OC2017=1080 (praktycznie +700pnów)

AC z resztą typu Ass/NNW tak dużo w górę nie poszło jak się zastanowić (przynajmniej w tym konkretnym przypadku bo o ok 500plnów-ale i szkoda była i coś tam pomimo ochrony zniżek zdjęli sobie na ten rok z bonusów/malusów zniżek)

Będę raportował... ;-)

jeśli ubezpieczyciele twierdzą że składki poszły do góry od 30-40% to skąd wzięli tą sumę 700zł?, w moim przypadku zwyżka ponad 50% ale 50zł zbiłem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.