Skocz do zawartości

OC poszło w góre?


docent11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak zaczynałem czytać ten wątek gdy powstał, to szczerze powiem, że bałem się tego co mnie czeka.
Ale nie bylo tak źle, OC do 23luty ważne, zapłaciłem w poprzedni czwartek.
Auto to Ford Mondeo 2.5T rocznik 2007, ubezpieczyciel PZU, rok temu samo OC 586PLN, w tym roku 684PLN.

W sumie brałem jak poprzednio pakiet czyli: OC, NNW, ochrona zniżek, auto pomoc pakiet super i ubezpieczenie szyb.
Za całość 110PLN więcej niż rok wcześniej.

Żeby było dziwniej za Astre 1,4 rok 2006, Ojca, (maksymalne zniżki) OC + NNW + OCHRONA ZNIŻEK, przyjdzie zapłacić w PZU, jako kontynuację 668PLN z tego co pamiętam. Za to na swoją drugą roczną Asterke z silnikiem 1,6 gdzie fakt, bierze jeszcze AC, to OC 586PLN.
Chyba, że jest ekstra zniżka za to, że pakiet. Ale napisane to nigdzie nie było.

Pozdrawiam
GOLDEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... W zeszłym roku OC (w pakiecie) kosztowało 623 złote, w tym 598 złotych. Do tego doszedł większy zakres Assistance (w pakiecie OC + AC + NNW + Assistance) - działa już pod domem - wcześniej był limit chyba 25 km)... Złe PZU, niedobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volcan napisał:

Dziwna sprawa... W zeszłym roku OC (w pakiecie) kosztowało 623 złote, w tym 598 złotych. Do tego doszedł większy zakres Assistance (w pakiecie OC + AC + NNW + Assistance) - działa już pod domem - wcześniej był limit chyba 25 km)... Złe PZU, niedobre...

 

Pisałem już wyżej, z przedłużeniami nie ma wielkich perturbacji, natomiast nowe już inaczej są liczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pisałem już wyżej, z przedłużeniami nie ma wielkich perturbacji, natomiast nowe już inaczej są liczone.

No jak nie ma, jak w avivie z 710 na 1140?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo u mnie z 420zl na 680zl w mBank axa. Znalazłem dwie duzo tańsze w liberty direct oraz w axa Direct, ale z jakiegoś powodu nie dało się umowy podpisać... Na infolinii dowiedziałem się że wszystko należy do axa i system jest w trakcie łączenia i narazie nie ma opcji żeby przeniesc...Także +50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomx1 napisał:

Mondeo u mnie z 420zl na 680zl w mBank axa. Znalazłem dwie duzo tańsze w liberty direct oraz w axa Direct, ale z jakiegoś powodu nie dało się umowy podpisać... Na infolinii dowiedziałem się że wszystko należy do axa i system jest w trakcie łączenia i narazie nie ma opcji żeby przeniesc...Także +50%.

 

Moim zdaniem Cię trochę oszukali... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olleo napisał:

No jak nie ma, jak w avivie z 710 na 1140?

Pisałem o PZU, Aviva może mieć przecież inne algorytmy do wyliczania, wystarczy, że wszedłeś w inny próg wiekowy auta i już wzwyżka ileś tam % poleciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volcan napisał:

Dziwna sprawa... W zeszłym roku OC (w pakiecie) kosztowało 623 złote, w tym 598 złotych. Do tego doszedł większy zakres Assistance (w pakiecie OC + AC + NNW + Assistance) - działa już pod domem - wcześniej był limit chyba 25 km)... Złe PZU, niedobre...

Pisałem już że pakiety rządzą się swoimi prawami, w ostatnich latach za pakiet AC+OC+NNW zawsze płacę podobnie, ale w rozbiciu OC na światku widnieje 250-580-420, więc nie doszukuj się dobroci ani niedobroci TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AkuQ napisał:

 

Pisałem już wyżej, z przedłużeniami nie ma wielkich perturbacji, natomiast nowe już inaczej są liczone.

W piątek ubezpieczałem nowy nabytek Vitare 1.6 najtaniej wyszło w Allianz 940zł najdrożej Proama 5000zł 8] fakt że miałem w ostatnim roku szkodę ale i max. zniżki  strach pomyśleć co będzie na 807- ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szyman napisał:

W piątek ubezpieczałem nowy nabytek Vitare 1.6 najtaniej wyszło w Allianz 940zł najdrożej Proama 5000zł 8] fakt że miałem w ostatnim roku szkodę ale i max. zniżki  strach pomyśleć co będzie na 807- ke

 

Proamę przejęło Generali i tu i tu ubezpieczałem kiedyś, w Proamie mieli fajną komisówkę 20zł/mies potem podrożało na 40, mies później na 60zł i w kolejnym mies przysłali wymówienie umowy dla wszystkich rezygnując z produktu. OC w Generali też bywało dla mojego kodu pocztowego jedno z najtańszych, na chwilę obecną jest jakieś 40% więcej od najtańszych ofert, widocznie taka polityka...

Dla starszych samochodów idą kiepskie czasy na OC :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu otrzymałem z centrali mojego ubezpieczyciela list zapraszający mnie do "ubezpieczenia na warunkach z ubiegłego roku" plus dodatkowy gratis. Dotychczas liczona składka u tego samego ubezpieczyciela na necie, lecz bez logowania się na konto była wyższa dokładnie o 110%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KotLarry napisał:

 

Moim zdaniem Cię trochę oszukali... :(

To na pewno ,;) ale nie dało się kupić polisy online bo za każdym razem błąd i odsyłanie do infolinii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 00:24, Fili_P napisał:

NO zaczynamy

Z początkiem Marca kończy się ubezpieczenie

Startujemy z pułapu OC2016=382 .....propozycja OC2017=1080 (praktycznie +700pnów)

AC z resztą typu Ass/NNW tak dużo w górę nie poszło jak się zastanowić (przynajmniej w tym konkretnym przypadku bo o ok 500plnów-ale i szkoda była i coś tam pomimo ochrony zniżek zdjęli sobie na ten rok z bonusów/malusów zniżek)

Będę raportował... ;-)

NO to finish

Grubo jest

Pełne zniżki+pakiett OC/AC/NNW/Ass itd... wiocha pod 3citi 2L Diesel

zeszły rok Warta 2009pln teraz PZU 2752pln - niestety była szkoda w zeszłym roku OC/AC :-( - ale z tego co wyliczyli to róznica dzięki ochornie zniżek i innemu jeszcze mykowi praktycznie nie wpłynęła na składkę (lekko wpłynęła na same warunki i zakres niestety)

W tym OC z (2016)384 na (2017)1053plnów mamy wzrost blisko dwuipółkrotny (kwotowo 669plnów)

Wartośc w AC prawie bez zmian ok 40kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fili_P napisał:

zeszły rok Warta 2009pln teraz PZU 2752pln - niestety była szkoda w zeszłym roku OC/AC :-( - ale z tego co wyliczyli to róznica dzięki ochornie zniżek i innemu jeszcze mykowi praktycznie nie wpłynęła na składkę (lekko wpłynęła na same warunki i zakres niestety)

 

Czy ochrona zniżek działa przy przejściu pomiędzy TU

Z tego co się dowiadywałem NIE.

Dlatego wydawało mi się, że ochrona zniżek jest swego rodzaju chwytem marketingowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamU napisał:

Czy ochrona zniżek działa przy przejściu pomiędzy TU

Z tego co się dowiadywałem NIE.

Dlatego wydawało mi się, że ochrona zniżek jest swego rodzaju chwytem marketingowym.

 

Wszystko zależy od tego na ile agentowi się chce (dlatego napisałem:" innemu jeszcze mykowi  ") ale zasadniczo tak ochrona jest w danym towarzystwie ;-)  

BTW pogadalim chwilę i ponoć aktualnie wieści sa takie, że TU dążą do tego żeby OC przeciętnie kosztowało tysiaka na auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dzisiaj dzwonił żeby ubezpieczyć auto. Scenic 2007r. 2.0 135 KM. Gość posiada max. zniżki i 30 lat na karku. Najtaniej wyszło w MTU 575 zł. Akcja działa się we wiosce Puławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rafaltd napisał:

To ja dodam od siebie. Wioska na wschodzie kraju. Auto Peugeot 5008 2,0 - OC, NNW 450 zł z pełnymi zniżki. W tamtym roku było 430 zł.

 

 

Kontynuacja, czy nowa polisa?

 

BTW, czy polisę poprzedniego właściciela trzeba jeszcze wypowiadać? Czy automatycznie wygasa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał:

 

 

Kontynuacja, czy nowa polisa?

 

BTW, czy polisę poprzedniego właściciela trzeba jeszcze wypowiadać? Czy automatycznie wygasa?

 

 

Do tej pory MTU. Na ten rok przejście do HDI. Z MTU przyszła kontynuacja za 650 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12 lutego 2017 o 08:42, volcan napisał:

Dziwna sprawa... W zeszłym roku OC (w pakiecie) kosztowało 623 złote, w tym 598 złotych. Do tego doszedł większy zakres Assistance (w pakiecie OC + AC + NNW + Assistance) - działa już pod domem - wcześniej był limit chyba 25 km)... Złe PZU, niedobre...


 


 


 


 


 

Jak dla jaj zadzwoniłem do nich, to otrzymałem propozycję 24.000 zł (dwadzieścia cztery tysięcy nowych polskich złotych) za OC+AC. Śmieszna firma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wladmar napisał:

Jak dla jaj zadzwoniłem do nich, to otrzymałem propozycję 24.000 zł (dwadzieścia cztery tysięcy nowych polskich złotych) za OC+AC. Śmieszna firma.

 

Za jakie auto? Pojemność / wartość / klasa bonus-malus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2017 o 21:32, wladmar napisał:

Jak dla jaj zadzwoniłem do nich, to otrzymałem propozycję 24.000 zł (dwadzieścia cztery tysięcy nowych polskich złotych) za OC+AC. Śmieszna firma.

 

Firma potraktowała Cię tak jak na to zasłużyłeś, Ty sobie chciałeś zrobić jaja z nich, to zrobili oni z Ciebie ;) A tak poważnie, to nie dzwonić po infoliniach żadnych, bo oni polecą standardowo po systemie, często nawet bez naliczenia jakichkolwiek zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rekordzista byl jeden ubezpieczyciel - niestety nie pamietam dokladnie chyba Warta ale pewnoscie nie mam.

Zaspiewali sobie 46tys zl za OC na Honde CRV 2.0 z 2005 roku.

Powod - kierownica po prawej stronie.

 

Ja rozumiem zwyzke z tego tytulu, ale no bez jaj.

 

Za to samo PZU chcieli 1100zl

Ostatecznie ubezpieczylem w MTU za 800zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciele to jest ciekawy temat. W większości chcą lub nawet wypłacają mocno zaniżone odszkodowania. Klient musi iść do sądu i walczyć - często latami - o należne odszkodowanie. Ubezpieczyciel płaci wszystko łącznie z odsetkami, opłatami sądowymi, obrońcami etc. A na sam koniec obciąża tymi sowimi bezsensownymi krokami kupujących polisy ... I to wszystko w majestacie prawa ... Jeżeli OC jest obowiązkowe, to nie wolny rynek powinien regulować ceny tylko ustawodawca - na podstawie rzetelnie przeprowadzonych analiz kosztowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/26/2017 o 23:04, r1sender napisał:

na wysokość składki wpływa też jak długo trzymamy konkretne auto8]

 

a to bym chciał poznać na co to ma wpływ :)

jak auto masz krótko to znaczy, że jeszcze nie znasz go więc składka wysoka bo ryzyko wypadków i innych większe bo nie ogarniasz :) 

jak masz auto długo to znaczy, że istnieje ryzyko psucia się...

a jak za długo, że nie możesz sprzedać i będziesz chciał rozbić z winy kogoś innego :P

 

jednym słowem będą wysokie składki bo zawsze ryzyko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Smigiel napisał:

Ubezpieczyciele to jest ciekawy temat. W większości chcą lub nawet wypłacają mocno zaniżone odszkodowania. Klient musi iść do sądu i walczyć - często latami - o należne odszkodowanie. Ubezpieczyciel płaci wszystko łącznie z odsetkami, opłatami sądowymi, obrońcami etc. A na sam koniec obciąża tymi sowimi bezsensownymi krokami kupujących polisy

 

A kogo ma obciążać? Budżet państwa? Ubezpieczyciel finansuje szkody ze składek, znikąd indziej pieniędzy nie wyczaruje. Jeśli ktoś uważa że jego ubezpieczyciel jest za drogi to zawsze może iść do innego.

 

6 minut temu, Smigiel napisał:

Jeżeli OC jest obowiązkowe, to nie wolny rynek powinien regulować ceny tylko ustawodawca - na podstawie rzetelnie przeprowadzonych analiz kosztowych

 

I myślisz że byłoby taniej? Tak czy inaczej wszyscy płacący OC muszą zrzucić się na wszystkie szkody + koszty likwidacji, zatem sumaryczna kwota w puli będzie taka sama. Nawet jeśli przerzucisz całe OC do jednego państwowego ubezpieczyciela to kwota wymagana na odszkodowania w cudowny sposób nie zmaleje. Nadal będą też przypadki gdzie poszkodowani będą się sądzili o dodatkowe należne im kwoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelW napisał:

A kogo ma obciążać? Budżet państwa? Ubezpieczyciel finansuje szkody ze składek, znikąd indziej pieniędzy nie wyczaruje. Jeśli ktoś uważa że jego ubezpieczyciel jest za drogi to zawsze może iść do innego.

Oczywiście, że nie budżet. Ale ubezpieczyciele narzekają, że coraz więcej wypłacają i mają coraz mniejsze zyski. To wynika też z rosnącej liczby spraw w sądach o wypłacenie odszkodowania w należnej wysokości. Wg mnie ubezpieczyciele cwaniakować powinni na swój koszt, a nie na koszt ubezpieczonych - klientów. Przegrywają masowo sprawy w sądach i wrzucają sobie wszystkie koszty w koszty działalności. I nic dziwnego, że nie ma zysku lub są małe. Wypada tak, że to klienci ubezpieczycieli płacą z góry za ewentualne procesy sądowe przegrane przez TU z nimi ... bez sensu - gdzie jest UOKIK?

 

21 minut temu, PawelW napisał:

I myślisz że byłoby taniej?

Tak, przynajmniej dla tych co nie walą co miesiąc w inne auto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Smigiel napisał:

Przegrywają masowo sprawy w sądach i wrzucają sobie wszystkie koszty w koszty działalności.

 

Gdyby wypłacali te kwoty od razu to przecież tak samo by to weszło w koszty odszkodowań - skoro klientowi się należało to się należało. Mogłoby być nawet drożej, bo po pierwsze teraz nie każdy chce iść do sądu, a po drugie wtedy każdy chciałby ugrać jeszcze więcej i sprawy sądowe i tak by były.

 

5 minut temu, Smigiel napisał:

Wypada tak, że to klienci ubezpieczycieli płacą z góry za ewentualne procesy sądowe przegrane przez TU z nimi ... bez sensu - gdzie jest UOKIK?

 

UOKIK nie ma nic do tego, jego zadaniem nie jest osądzanie czy coś jest za drogie czy nie - to jest zadanie klientów. Ubezpieczyciele mają ustawowy obowiązek uwzględnienia w składkach wszystkich swoich kosztów. Co więcej, robią tak wszystkie firmy od których kupujesz jakieś towary i usługi. Jeśli któraś firma ma tych kosztów za dużo to jej ceny rosną a klienci odchodzą do konkurencji.

 

7 minut temu, Smigiel napisał:

Tak, przynajmniej dla tych co nie walą co miesiąc w inne auto ...

 

Skąd to przekonanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dziwną sytuacje z polisą OC w PZU, otóz dwa miesiace temu kupiłem auto z polisą OC na którą opłacona była pierwsza rata składki, druga płatność przypada na 23 marca.

Tydzień temu dostałem pismo z PZU, że zostają mi naliczone karne odsetki za brak wpłaty na ubezpieczenie. Wczesniej nie dostałem żadnej informacji o rekalkulacji,itp...

Dziś w punkcie PZU powiedzieli mi, że oc nie przechodzi na samochód, tylko na kierowce i że dla mnie to bedzie inaczej rozbite na płatnosci i kwotowo.

Ktos spotkał się z taka praktyką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w PZU ale u tych u których miałem/mam obecne auto jest informacja, że o wszelkich zmianach tj. zakupu sprzedaży masz poinformować ubezpieczyciela w terminie 14 dni. Nie zgłębiałem się o podstawy prawne tego zapisu. Przy sprzedaży poprzedniego w ciągu kilku dni @ powiadomiłem ubezpieczyciela, przy kupnie rownież tak samo. W drugim przypadku po kilku dniach litem przyszła polisa wystawiona na moje nazwisko z rekalkulacja składki - akurat nic nie musiałem doplacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czachabrava napisał:

Dziś w punkcie PZU powiedzieli mi, że oc nie przechodzi na samochód, tylko na kierowce i że dla mnie to bedzie inaczej rozbite na płatnosci i kwotowo.

Ktos spotkał się z taka praktyką?

Jest kilka opcji, być może płatność była zrobiona w 4 ratach i jest jakaś zaległość?Tak czy siak płatność jest dla Ciebie od czasu posiadania pojazdu, być może zrekalkulowane zostało i masz gorsze warunki zniżkowe/lub po kodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna, która się kończy:

8fb6d3d6b4d444ec9097e70146000e42.png

 

Kontynuacja na ten rok:

f5aaaa3eb4a34574ad0d9a96ee37d8a4.png

 

Myślę, że z OC jeszcze trochę zejdą, bo źle mi lata wyliczyli.

 

Sprawdzajcie ile lat bezszkodowej jazdy Wam liczą, mi ucięli 4 lata, twierdząc że nic więcej w UFG nie ma, kiedy jest.

 

W razie czego gdyby ktoś chciał mieć na papierze pełną historię z UFG, zamieszczam właściwy wniosek. Trzeba go wypełnić, podpisać i wysłać na maila [email protected], przyślą to listownie.

 

Z 7 - wzór wniosku przebieg OC i AC os fiz_ok_BOK.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, analyzer64 napisał:

W razie czego gdyby ktoś chciał mieć na papierze pełną historię z UFG, zamieszczam właściwy wniosek. Trzeba go wypełnić, podpisać i wysłać na maila [email protected], przyślą to listownie.

Jak ktoś ma czas. To samo można załatwić od ręki w ciągu 10 minut zakładając konto na stronie UFG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czachabrava napisał:

Panowie mam dziwną sytuacje z polisą OC w PZU, otóz dwa miesiace temu kupiłem auto z polisą OC na którą opłacona była pierwsza rata składki, druga płatność przypada na 23 marca.

Tydzień temu dostałem pismo z PZU, że zostają mi naliczone karne odsetki za brak wpłaty na ubezpieczenie. Wczesniej nie dostałem żadnej informacji o rekalkulacji,itp...

Dziś w punkcie PZU powiedzieli mi, że oc nie przechodzi na samochód, tylko na kierowce i że dla mnie to bedzie inaczej rozbite na płatnosci i kwotowo.

Ktos spotkał się z taka praktyką?

 

Sprzedający zgłosił ubezpieczycielowi fakt zbycia pojazdu. Ty miałeś na decyzję czy będziesz kontynuować dotychczasową polisę 30 dni. Nie wypowiedziałeś po zakupie obecnej polisy zatem TU przeliczyło wg posiadanych przez siebie informacji o dotychczasowym przebiegu Twoich ubezpieczeń oraz w zależności od miejsca zamieszkania nową składkę. Zniżki i zwyżki w przypadku OC posiadaczy pojazdów mechanicznych są liczone wg danych ubezpieczającego i/lub właściciela pojazdu.

A ponieważ spora grupa kupujących nie zgłasza faktu nabycia pojazdu do TU i rekalkulacji składki ze względu na cenę jaką musieliby zapłacić to jak widać PZU wzięło i zaczęło samo wysyłać nowe droższe rekalkulacje. 

 

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rudobrody napisał:

A ponieważ spora grupa kupujących nie zgłasza faktu nabycia pojazdu do TU i rekalkulacji składki ze względu na cenę jaką musieliby zapłacić to jak widać PZU wzięło i zaczęło samo wysyłać nowe droższe rekalkulacje. 

 

Nie było rekalkulacji, temat "chyba" już wyjaśniony-tak @czachabrava ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 14:13, Olleo napisał:

No i proszę - wystarczyła telefonicznie korekta mocy samochodu - ze 176KM na 170KM i składka spadła z 1029 na 966zł. A jakby tak Forek miał 125KM? 500zł bym nie przekroczył ;)

sprzedaj  forka  wiem  kto kupi ;] 

Dnia 26.01.2017 o 10:44, DamU napisał:

Ło matko :panic:

 

Teraz czekają nas takie rozwiązania Yu!

 

buechecheche ;]  juz  wiem  jak  temu yu  namieszac 

Dnia 26.01.2017 o 12:06, DamU napisał:

Permanentna inwigilacja :old:

wydaje ci  sie  - permanentna  by  byla  wtedy  gdyby  yanosik sie  automagicznie odpalal z autem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi też przyszła nowa polisa. Auto Ford S-max 2.5 turbo.

Firma Reso 

Było 433 zł z NNW

Teraz 788 zł z NNW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

szukałem dzis oc. Niestety wniosę z tych poszukiwań jest taki ze stali klienci sa traktowani jak dojne krowy. Gdybym kontynuował ubezpieczenie w axa to musialbym zapłacić 883zl za pakiet:oc,nnw kierowca i pasażer, ass midi Polska, opony. Zrobiłem sobie kalkulacje jako nowy klient. Co sie okazało? Ze za ten sam pakiet zaplacilbym 813zl! Czyli 70zl mniej! Tym razem jednak nie biorę Assistance i opon i suma wyszla 726zl. W zeszłym roku wyszlo 712 ale byl pakiet ww. za samo oc w tym roku 619, a w zeszłym 555zl. Czyli podwyzka jest ale nie ma tragedii. Niestety trzeba swoje wyklikac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.