Jump to content

PAŹDZIERNIK - spam wątek

Iron
 Share

Recommended Posts

To już październik - ale takiego ciepłego początku miesiąca to jeszcze nie pamiętam .

Pojawiają się też już pomału piękne barwy polskiej złotej jesieni .

A ile innych moto mijaliśmy dzisiaj po trasie :bzik:

post-132799-0-27135000-1475351823_thumb.jpg

za 14 pewnie będzie bida.

trza by z tego zrobić aaaaa z ćwierć tysiąca i schodzi na pniu.

.

.

.

.

a mi nie wiem jakim cudem poszły 2 świece żarowe.

tzn teraz wyszedł komunikat

Trza będzie wymienić na zimę

Cześć, mam szybkie pytanko dotyczące żółtej kontrolki - co sygnalizuje?

Czy chodzi o informację o zużytych klockach hamulcowych z przodu (zużyte tylko jakieś 25-30%), czy też może sygnalizować tył?post-150671-0-22697600-1475743817_thumb.jpg

Cześć, mam szybkie pytanko dotyczące żółtej kontrolki - co sygnalizuje?

Czy chodzi o informację o zużytych klockach hamulcowych z przodu (zużyte tylko jakieś 25-30%), czy też może sygnalizować tył?attachicon.gifCroma_kontrolka.jpg

po uruchomieniu samochodu jak się zapala kontrolka wyświetla się również komunikat. 

jak koledzy wcześniej pisali czujnik jest tylko w jednym klocku w przednim lewym kole.

jeśli klocki prawidłowo się zużywają to przyczyna leży w kabelku czujnika, może sam czujnik odkleił się od klocka.

podaj komunikat jaki się wyświetla.

JA obciałem kabel od czujnika - i zawinąłem kabelek na kabelek. Spokój...

Panowie, napiszę tu bo zakładanie nowego wątku chyba bez sensu, a poterzebuję wróżenia z fusów :hmm: . Siadam ci ja za kierownicę, włączam ogrzewanie (bo rano zimno), wszystko się pięknie świeci tylko dmuchawa nie działa :no:. Klima się włącza (słychac), ale oczywiście też nie działa w sensie - nic nie leci. Coś poważnego w sensie wymiana całej klimy czy może jakas pierdółka? Ktoś, coś?

Klima manualna czy automat?

jak automat to zacznie dmuchac jak plyn chlodniczy zlapie temperaturę cos ok 50 stopni. Możesz wymusic nawiew wcześniej zmieniajac ustawienia recznie lub kręcąc temperature na maksa.

Klima manualna czy automat?

jak automat to zacznie dmuchac jak plyn chlodniczy zlapie temperaturę cos ok 50 stopni. Możesz wymusic nawiew wcześniej zmieniajac ustawienia recznie lub kręcąc temperature na maksa.

Automat. Spróbuję, ale po co? Bo rozumiem, że tak czy owak coś się spsuło :facepalm:

Dzięki

Wentylatora szukaj pod schowkiem pasażera. Tak jak Tom pisze spróbuj ręcznie lub ustaw na max, może pójdzie.

Ale mógł też się uszkodzić silnik wentylatora. 

Ok, dziękuję za pomoc, będę działał :ok:

JA obciałem kabel od czujnika - i zawinąłem kabelek na kabelek. Spokój...

Chyba znalazłem winowajcę komunikatu "check brake pads" - jest przetarty kabel pomiędzy wiązką w nadkolu a końcówką kabla czujnika wychodzącego z klocka.

Podrzuci ktoś adres działającego ePera, a może ktoś zna numer tego kabelka?

Wyjmij filtr kabinowy i rusz wentylator.

Mechanika działa i jest ok. Diagnoza - padnięty moduł wentylatora dmuchawy. W warsztacie 500 orginał, ja zamówiłem VALEO za 300 i mi zamontują... Mam nadzieję, że zadziała :hmm:, bo przy takiej pogodzie szyby parują niemiłosiernie  :facepalm: 

Fakt - teraz bez nawiewu ani rusz ...

A co do opon to po niektórych naszych drogach to czasem nawet i na 17" strach jeździć , z mojego porównania wynika że najlepsze pod tym względem są 15" zimówki w Stilo w rozmiarze 196/65  :phi:

Mechanika działa i jest ok. Diagnoza - padnięty moduł wentylatora dmuchawy. W warsztacie 500 orginał, ja zamówiłem VALEO za 300 i mi zamontują... Mam nadzieję, że zadziała :hmm:, bo przy takiej pogodzie szyby parują niemiłosiernie  :facepalm:

Po wyjęciu tego modułu wyciekła woda?

Po wyjęciu tego modułu wyciekła woda?

To pytanie na które nie znam odpowiedzi, a rozumiem, że jest kluczowe, tzn. jeżeli wyciekła woda to najpierw należy zapobiec temu, żeby się tam nie dostawała, bo inaczej cała historia się powtórzy? Zapytam w warsztacie, ale nie wiem, czy będą chcieli współpracować...

To pytanie na które nie znam odpowiedzi, a rozumiem, że jest kluczowe, tzn. jeżeli wyciekła woda to najpierw należy zapobiec temu, żeby się tam nie dostawała, bo inaczej cała historia się powtórzy? Zapytam w warsztacie, ale nie wiem, czy będą chcieli współpracować...

Kiedyś też miałem problem z dmuchawą i pierwsze co sprawdziłem to ten moduł.  Wyjąłem go i wyciekła z niego i z dmuchawy spora ilość wody. W module padają tranzystory, na allegro są do kupienia za grosze. Mój moduł na szczęście przeżył zalanie, ale dolne mocowanie silniczka zardzewiało i silniczek się zablokował. WD40 załatwiło sprawę. Wywierciłem w dolnej części obudowy otwór, aby woda mogła się wydostać. Problem nigdy już się nie powtórzył.

to ja dopowiem historie może analogiczną.

miejsce podobne. nie wiem jaka jest ścieżka wody.

jakieś 2 lata temu miałem problem z oświetleniem kabiny.

dziwnym trafem - szczęscie - doszedlem do tego że jak ruszam deską bezpieczników - światło się zapala i gaśnie.

Aż któregos dnia coś strzeliło - i poszły jakieś układy  hill holdera, asr,  czujników parkowania, właśnie oświetlenie kabiny, tempomatu. i nie wiem co jeszcze.

Na gwarancji wymienili deske bezpieczników i na razie mam spokój.

Podobno ( serwis nie mówił dosłownei co było przyczyną - ale zasugerował zalanie ).

No bo skąd woda w kabinie.

byc może gdzieś podcieka - ale nogi mam suche.

Wywierciłem w dolnej części obudowy otwór

Pytanie - obudowy czego? Modułu?

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Warsztat twierdzi, że to nie tranzystor a moduł. Nie mam za bardzo możliwości weryfikacji; nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. mam tylko nadzieję, że zadziała część za 300 a nie za 500. Dam znać, jak będzie po sprawie :oki:

Pytanie - obudowy czego? Modułu?

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Warsztat twierdzi, że to nie tranzystor a moduł. Nie mam za bardzo możliwości weryfikacji; nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. mam tylko nadzieję, że zadziała część za 300 a nie za 500. Dam znać, jak będzie po sprawie :oki:

Obudowy dmuchawy. 

hehe dlatego piszę że zesputa.

w lecie za ciepło w zimie za zimno heheheh.

palce cierpną , co? heheh

Tak, masz rację, najprzyjemniej jest w domu, fotel, kapcie, kominek i telewizor, a najlepszym wyznacznikiem komfortowego życia, jest pięknie wyhodowane od bezruchu brzuszysko, no i palce nie marzną   ;]

To jest życie !  :no:

Tak, masz rację, najprzyjemniej jest w domu, fotel, kapcie, kominek i telewizor, a najlepszym wyznacznikiem komfortowego życia, jest pięknie wyhodowane od bezruchu brzuszysko, no i palce nie marzną   ;]

To jest życie !  :no:

\\

no pełna prawda.

na szczęście koło domu jest mnóstwo pracy - więc u mnie spoko jest:)

kosiarka nie odpoczywa.

no to widzisz - albo kominek albo kosiarka :P.

ale czekaj - tu mi każesz brzucha nie hodować a tu  mówisz że mam za kosiarka nie ganiać ( bez samobiegu ) .hehe.

No chyba że w bloku mieszkasz to - masz dużo czasu :P:P:P

bzyk bzyk - wyścigi:

ciekawe ile można podrasować

Edited by Bzyk

na łapy jakieś dobre rękawice załóż, bo zimno jest

.... i ręce marzną heheh.

śmiej sie śmiej - dziś do auta już zabrałem rękawiczki. Choc raczej zimnolubny jestem.

..... no w  auchanie były za 5 zł pseudo skórzane heheheheheheheh

Wybacz, ale jak mam się nie śmiać jak wyobraziłem sobie Ciebie na ryczącej kosiarce   ;]

Tak na poważnie. Mam bardzo fajne motocyklowe rękawiczki, w których przy paru stopniach powyżej zera jest całkiem znośnie. Można jechać bez stresu. Dobre buty, wielowarstwowa kurtka, spodnie, kominiarka i można śmiało śmigać przy 5 stopniach.

w sumie to ci powiem że nie próbowałem poniżej 10.

Mimo że ubiór mam. Oprócz rękawic.

Ale obecna specyfika pracy powoduje że brzuch rośnie - a nie kominek w domu hehehe.

Albo cały dzień w robocie, albo opieka nad potomkiem. I brak ruchu murowany.

Poczekam aż dzieciaki do szkoły pójdą - . wezme kosę reczną od dziadka heheheh