Jump to content

Zakup Peugeot 5008 z automatem - bać się ?

Snowflake_
 Share

Recommended Posts

Planuje zakup takiego autobusu jak Peugeot 5008, duzo jest wersji z autmoatycznymi skrzyniami. Chciałbym sprobowac przygody z automatem bo nigdy nie mialem ale boje sie awaryjnosci, opinii w necie jest tyle ze juz nie wiadomo czego sie zalapac. Ktos mial doswiadczenie z automatami w francuzach ? Podobno japonskie skrzynie tam siedza :D 

Ja mam od pół roku 5008 w 2,0 HDI z automatem. Jeśli to jest to co na zdjeciu, to siedzi tam zwykły automat japońskiej produkcji firmy Aisin. Ten model skrzyni tj. TF80sc siedzi w bardzo wielu samochodach: Volvo, Opel, Saab. Nie jest to super produkcja, ale nie sądzę żeby się tego bać. U mnie auto ma około 200 tyś i wszystko jest w porządku.

Wikipedia podaje zaumatyzowaną skrzynię dla silnika 1.6 HDi i normalny automat dla 2.0 HDi, katalog Peugeota natomiast że są to takie same skrzynie dla  http://www.peugeot.co.uk/media/peugeot-5008-prices-and-specifications-brochure.pdf

Weź kup samochód z historią serwisową i tyle :)

W nowych, od MY2016 włącznie, we wszystkich dieslach jest trzecia generacja sześciobiegowego automatu Aisin - AWF6F45 (lub AWF6F25 w słabszych wersjach).

W starszych, do MY2015, robot był w 1.6HDI, a w 2.0HDI był zwykły automat.

Jak ma taki lewarek, to unikać...

YP13SWK-used-PEUGEOT-5008-DIESEL-ESTATE-

Edited by grogi

Ja mam od pół roku 5008 w 2,0 HDI z automatem. Jeśli to jest to co na zdjeciu, to siedzi tam zwykły automat japońskiej produkcji firmy Aisin. Ten model skrzyni tj. TF80sc siedzi w bardzo wielu samochodach: Volvo, Opel, Saab. Nie jest to super produkcja, ale nie sądzę żeby się tego bać. U mnie auto ma około 200 tyś i wszystko jest w porządku.

Mieniać olej co 40-50kkm i tyle...

@@jedrocha

Wez no przypomnij jak to lecialo z tymi skrzyniami ?

A co tu przypominać :)

w 1.6HDi NIGDY nie występował AISIN-Warner :) tylko MCP teraz zwana ETG6 (Efficient Tronic Gearbox 6)

w 2.0HDi występowały obie czyli AM6 teraz EAT6 (Efficient Automatic Transmission)MCP = ETG6 (Efficient Tronic Gearbox 6)

A co tu przypominać :)

w 1.6HDi NIGDY nie występował AISIN-Warner :) tylko MCP teraz zwana ETG6 (Efficient Tronic Gearbox 6)

w 2.0HDi występowały obie czyli AM6 teraz EAT6 (Efficient Automatic Transmission)MCP = ETG6 (Efficient Tronic Gearbox 6)

Jak NIGDY jak od MY2016 są EAT6 też z 1.6 BlueHDI 120KM...  

Panowie dziekuje za konkret odpowiedzi :)

Pytanie do kolegi RafałTD - jak sprawuje się 5008 ? jakies bolączki ? wkurzające wady ? Ile pali taki 2,0 Hdi z automatem w miescie ? 

Po pół roku użytkowania nie narzekam. Wszystko działa jak powinno, no może po za tylnym zawieszeniem. Jest głośne i nie bardzo wiadomo co mu dolega. Myślę, że wszystko zależy od tego w jakim stanie się kupi używkę. Średnio pali mi nieco ponad 6 litrów/100. Rzadko używam go do jazdy po mieście, ale jak tylko trochę się pokręcę to szybko rośnie spalanie i pewnie by było około 8 litrów. Ja szukałem auta właśnie z automatem i ten po prostu się trafił. Tak jak pisałem, w bardzo wielu przypadkach zakup nawet innego auta nie oznacza innej skrzyni automatycznej, bo siedzi tam stosunkowo popularna konstrukcja. Szukaj tylko z lewarkiem PRND.