Skocz do zawartości

punto eve rozrząd


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

Kpl. rozrządu "Classic line" z oryginału za 240zł

Popmka SKF w okolicy 170

Masz na myśli takie coś  http://allegro.pl/rozrzad-z-pompa-wody-punto-1-4-8v-oryginal-i6533298233.html  ?

 

Pamiętam że do siebie do stilo polecany był zestaw INA więc tu też myślałem o czymś takim http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-fiat-grande-punto-1-2-1-4-8v-i6474418409.html jest niby dużo taniej ale jeśli oryginał ma być dużo lepszy to może warto.

 

Zastanawia mnie troche ten pasek od klimy - on chodzi na rozrządzie że mechanik chciał wymienić a może wujek coś złe zapamiętał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt zestawu rozrządu z pompą wody nr 71776007 to faktycznie 616zł.

Natomiast zestaw, który ja podałem to 71773317 koszt 240 - natomiast nie zawiera on pompy.

Którą z kolei SKF kupisz za ok 170zł, bo oryginał jest 2x droższy, i nie występuje tutaj "oryginalny zamiennik" pod postacią classic line'a

 

 

 

 

Koleś zaznaczył  że taki zestaw classic line nie idzie na linie produkcyjną

 

IMO to jest to samo co oryginał, tylko w niefirmowym pudełku ;]  

Ale fakt, że nie jest to przeznaczone na pierwszy montaż, skoro do aut już nieprodukowanych ;)

Powiem tak - montujemy tego sporo, sam na tym jeżdżę, a jest niewiele droższe jest od owej INY, a zawsze "oryginał" ;]

Edytowane przez Lynda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt zestawu rozrządu z pompą wody nr 71776007 to faktycznie 616zł.

Natomiast zestaw, który ja podałem to 71773317 koszt 240 - natomiast nie zawiera on pompy.

Którą z kolei SKF kupisz za ok 170zł, bo oryginał jest 2x droższy, i nie występuje tutaj "oryginalny zamiennik" pod postacią classic line'a

 

 

 

 

 

IMO to jest to samo co oryginał, tylko w niefirmowym pudełku ;]  

Ale fakt, że nie jest to przeznaczone na pierwszy montaż, skoro do aut już nieprodukowanych ;)

Powiem tak - montujemy tego sporo, sam na tym jeżdżę, a jest niewiele droższe jest od owej INY, a zawsze "oryginał" ;]

No właśnie teoretycznie jest 2 razy tańszy od INY, INE kupie za 210 z pompą a tak mam 240 + 170.

 

Tak czy siak wielkie dzięki za ino przekaże wujkowi to do niego należy decyzja.

 

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje że pracujesz przy tym więc jeszcze bym Cie trochę pomęczył i zadał 2 pytanka :)

 

Czy należy przy tym rozrządzie wymienić jeszcze jakiś pasek? wujek coś słyszął o pasku z klimy albo klinowym?

I drugie pytanko ile tak +- taka wymiana kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy należy przy tym rozrządzie wymienić jeszcze jakiś pasek? wujek coś słyszął o pasku z klimy albo klinowym?
I drugie pytanko ile tak +- taka wymiana kosztuje ?

 

Warto wymienić - bo i tak się to ściąga więc nie płaci się dodatkowo za usługę ;)

 

katalogowo wymiana rozrządu z pompą wody wychodzi 2h - czyli u nas 300PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić - bo i tak się to ściąga więc nie płaci się dodatkowo za usługę ;)

katalogowo wymiana rozrządu z pompą wody wychodzi 2h - czyli u nas 300PLN

A powiesz mi jeszcze jak ten pasek się fachowo nazywa?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja z sąsiedniego kącika.

Wujek poprosił mnie o poszukanie jakiegoś dobrego kompletnego zestawu rozrządu do punto eveo 1.4 77km 2010r.

Podobno ma to być rozrząd z pompą wody i paskiem od klimy.

Macie jakiś polecany zestaw?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Ja w 16v kupiłem pasek Dayco, napinacz SKF i pompę Hepu. Przez 3. lata i 55 tkm nic się nie rozsypało ;]

Ps. Pasek był made in China :hehe:

Edytowane przez bartekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.