Skocz do zawartości

kolektor wydechowy t-jet/1.4 z czego i z czego


rusala

Rekomendowane odpowiedzi

Będę niedługo trochę kombinował z kolektorem i oglądając różne rozwiązania przyszło mi do głowy kilka bardziej teoretycznych pytań. Po pierwsze czy do t-jeta i 1.4 16V podchodzą kolektory wydechowe z czegokolwiek innego? W 1.2 jest inny rozstaw otworów pod szpilki raczej. Po drugie czy istnieje jakiś kolektor do 1.4 bez katalizatora? A po trzecie to z czego ten kolektor 1.4 jest wykonany? Bo nie sądzę, żeby obudowa kata była z żeliwa, więc albo pospawali stalową obudowę i rurki z żeliwnym kolektorem albo ten kolektor też jest ze stali.

 

Od razu mówię, że nie mam planu wieszać turbiny na kolektorze z 1.4 ;)

 

Edyta:

Zaczynam sobie powoli sam odpowiadać, bo do tej pory patrzyłem na kolektory z Bravy itp., a widzę, że w nowszych 1.2 też razem z katem jest ten sam rozstaw co w 1.4/t-jecie. Przynajmniej zmianę rozstawu tych środkowych można tłumaczyć dostępem za katem...  No ale pytanie nr 2 i 3 pozostaje otwarte :)

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy do t-jeta i 1.4 16V podchodzą kolektory wydechowe z czegokolwiek innego? W 1.2 jest inny rozstaw otworów pod szpilki raczej

u mnie silnik od stilo 1.2 16v ma tez nowszy   rozstaw szpilek niż te co w puntach 1 1.2 16v.....kolektor zamówiłem u GSG bo seryjny z kat.nie mieścił się :(

Edytowane przez roach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde... a właśnie kilka godzin temu zamówiłem taki :facepalm: Jakoś mi nie przyszło do głowy, że może się nie zmieścić. Kojarzysz może z której strony co przeszkadza? Potrzebuję go tylko na przejściową rzeźbę i mam normalnego porządnego kata dalej. Więc jest normalnie "spawalny" (czytaj stalowy) przynajmniej w części to może uda mi się go dostosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo nie brakowało....ale odpuściłem...może gdyby szpilki wykręcił  to może  by wlazło.....później jeszcze mi blokowało o rozpórkę dolną to zupełnie odpuściłem to :ogien:

 

zresztą to cholerstwo jest dużo cięższe od tego co teraz mam :oki:

Edytowane przez roach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za fotki. Już widzę, że lekko nie jest. Proshotter, trochę nie do końca łapię co Ty masz tam wycięte poza kawałkiem na dole w środku bo wygląda jakby górnej blachy nie było ;)

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.