Skocz do zawartości

HONDA NC?


mihcio

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ,

kończę robić A (na razie zdana tylko teoria, ale wcześniej czy później skończę :)) i zastanawiam się na co zmienić DUKE 125 (zmieniam go bo za mały jednak na moje rozmiary (188/100))

a że jeżdżę samochodem z automatem (wcześniej wiele lat auta z manualem) to myślę, żeby przeskoczyć ten etap (moto z manualami) i kupić sobie coś z hondy z DCT.

Duże pojemności mnie nie interesują (dlatego odpadają crosstourer-y i VFRy) czyli padło na małe hondy 700/750 S/X.

Jeżdżę głównie po mieście (rzadko jakieś wypady, może w przyszłości)

 

Generalnie nie mam problemów z jadą z manualem (mój duke ma 6 biegów, moto z kursu też są z manualem) ale zawsze to jakiś element zwiększający bezpieczeństwo, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat zwalnia z myślenia w niektórych sytuacjach nad technicznymi aspektami, szybciej zredukuje, po awaryjnym hamowaniu sam wrzuci jedynkę itp. Oczywiście pomoże niewielkim procencie przypadków jakie mogą Cie spotkać na drodze, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się czepiać ale jazda motocyklem z założenia nie powinna zwalniać od myślenia... Cała frajda w niej polega na tym, że od Ciebie wymaga. Ale to oczywiście Twój wybór i nic mi do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek a Ty myślisz o gołych dupach wchodząc w zakręt?

napisałem "w niektórych sytuacjach nad technicznymi aspektami" a nie generalnie z myślenia - czasami lepiej się skupić na drodze i tu jest ten aspekt bezpieczeństwa, po za tym można zmieniać biegi samemu w tych NCka (nawet można nogą, jest opcja nożnej dźwigni jak a manualu więc frajda jest nie mniejsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie myślę o gołych dupach, nie spłycaj. Myślę co robię i gdzie jadę.

Znajomy miał NC i sprzedał z ulgą, kompletnie nie dogadywał się z tą skrzynią. Ale on miał wcześniej kilka normalnych moto, więc może dlatego. Ja Cię nie zamierzam przekonywać bo to Twój wybór, zapytałeś co sądzimy więc odpisałem, a że sądzę co innego niż Ty to jak widzę się nie spodobało. Trzeba było nie pytać "Co sądzicie?" tylko napisać "Potwierdźcie ze to zajebisty pomysł" to bym siedział cicho ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło :) Bardziej chciałem wskazać, że moim zdaniem to odbierze część frajdy.

 

odbiera.

 

 

jezdzilem tym jakos 2 lata temu...

 

NC akurat jezdzilem z manualem - sredni moto... ale dla kogos bez doswiadczenia (=nie liznął żadnych fajnych maszyn) - jest ok... no wielki plus to schowek w "baku".

 

jezdzilem natomiast DCT w tym "cruiserze" hondy... i szczerze:

1. automat w motocyklu to głupi pomysł (IMHO)... to nie auto... tutaj musisz kontrolować przyczepność obydwu kół niezależnie... masz hamulce osobne na przód i tył nie bez powodu... a automat... cóż: pewnie wymaga przyzwyczajenia... ale mnie nie przekonuje. wolę CVT.

2. TEN automat to masakra jesli chodzi o kulturę pracy. to jak "nawala" ta skrzynia jest trudno opisać... ja czułem jakby ktos walił młotkiem w silnik przy co którejś tam zmianie... brakuje mu kultury trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat zwalnia z myślenia w niektórych sytuacjach nad technicznymi aspektami, szybciej zredukuje, po awaryjnym hamowaniu sam wrzuci jedynkę itp. Oczywiście pomoże niewielkim procencie przypadków jakie mogą Cie spotkać na drodze, ale zawsze.

moim zdaniem nie ma to żadnego uzasadnienia w sytuacjach awaryjnych. nie redukuje szybciej (a jesli tak - to po co wogole szybciej? redukujesz w miare zwalniania... a nie "na czas"...) i wrzucenie jedynki samodzielnie to srednia zaleta...

 

nie wierz w opowieści, że ktoś hamował awaryjnie, a potem natychmiast musiał startować po hamowaniu... to nie film z Tomem Cruisem... a druga sprawa - ze dla własnego dobra - takie rzeczy powinno się trenować :)

 

pogadaj z Miśkiem - on spędził w tym roku pewnie ze 2 miesiące na torach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś automatem? Ten NC interesuje mnie tylko ze względu na automat. Na kursie jeżdzę gladiusem, cb500 i xj6 i w zasadzie najbliżej jestem xj6 ale kusi mnie ten automat ze względu na to co napisałem w pierwszym poście :) Samochodu z manualem raczej nie kupię ale w moto automaty są rzadkie i wybór mocno ograniczony. Jak kupie NC odzwyczaje się od ręcznej zmiany biegów i lata jazdy na NC nabiorę doświadczenia kt. nie przyda sie do jazdy normalnymi motocyklami. Boje sie tez wykluczenia przez braci moto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś automatem? Ten NC interesuje mnie tylko ze względu na automat. Na kursie jeżdzę gladiusem, cb500 i xj6 i w zasadzie najbliżej jestem xj6 ale kusi mnie ten automat ze względu na to co napisałem w pierwszym poście :) Samochodu z manualem raczej nie kupię ale w moto automaty są rzadkie i wybór mocno ograniczony. Jak kupie NC odzwyczaje się od ręcznej zmiany biegów i lata jazdy na NC nabiorę doświadczenia kt. nie przyda sie do jazdy normalnymi motocyklami. Boje sie tez wykluczenia przez braci moto ;)

 

Miałem okazję testowo się karnąć. W trybie sport bardzo szybko zapina biegi. Z relacji właściciela wiem, że skrzynia adaptuje się do stylu jazdy kierownika. To jest DCT jakiejś tam nowszej generacji niż pierwsze zabawy Hondy z automatem i niby mocno poprawione. Mój NCek to był manual i czasem musiałem się nieźle namachać by nadążyć za dużo mocniejszymi sprzętami. 

 

Boisz się wykluczenia przez kogo? Weź nie p.......ol  ;l  ;l  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ,

kończę robić A (na razie zdana tylko teoria, ale wcześniej czy później skończę :)) i zastanawiam się na co zmienić DUKE 125 (zmieniam go bo za mały jednak na moje rozmiary (188/100))

a że jeżdżę samochodem z automatem (wcześniej wiele lat auta z manualem) to myślę, żeby przeskoczyć ten etap (moto z manualami) i kupić sobie coś z hondy z DCT.

Duże pojemności mnie nie interesują (dlatego odpadają crosstourer-y i VFRy) czyli padło na małe hondy 700/750 S/X.

Jeżdżę głównie po mieście (rzadko jakieś wypady, może w przyszłości)

 

Generalnie nie mam problemów z jadą z manualem (mój duke ma 6 biegów, moto z kursu też są z manualem) ale zawsze to jakiś element zwiększający bezpieczeństwo, co sądzicie?

Krece MAXI i powiem, ze automat pozwala na maxa skupic sie na warunkach wokol mnie.

I jesli mialnbym luzne 30 k to Honda Integra 700 jako skuter stalaby w garazu.

Mam manual w aucie i w miescie chetnie leniuchowalbym automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krece MAXI i powiem, ze automat pozwala na maxa skupic sie na warunkach wokol mnie.

I jesli mialnbym luzne 30 k to Honda Integra 700 jako skuter stalaby w garazu.

Mam manual w aucie i w miescie chetnie leniuchowalbym automatem.

 

tylko ze DCT to nie CVT... przejechalem sie raz NC z taka skrzynia i generalnie brakowalo mi klamki sprzegla ;) jakos nie moglem sie przyzwyczaic do jazdy motocyklem zmieniajacym biegi samodzielnie. Skuterem jezdze bez jakiegos wiekszego problemu wiec albo sie nie potrafie dogadac z DCT albo w glowie mam zakodowane ze zbiornik miedzy nogami wyklucza automat i nijak mi nie szlo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=DvQxq5rMMFE

paru gości się niby przekonało do automatu, ale nie wiem na ile byli podstawieni

ja suma sumarum :) szukam używanego moto i nie nastawiam się na nic konkretnego, zobaczymy co się pierwsze trafi w dobrym stanie może będzie manual albo jakiś NC z dct zobaczymy, pochwalę się dwa razy (jak zdam prawko i jak kupię moto)

chce ktoś duke 125? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=DvQxq5rMMFE

paru gości się niby przekonało do automatu, ale nie wiem na ile byli podstawieni

ja suma sumarum :) szukam używanego moto i nie nastawiam się na nic konkretnego, zobaczymy co się pierwsze trafi w dobrym stanie może będzie manual albo jakiś NC z dct zobaczymy, pochwalę się dwa razy (jak zdam prawko i jak kupię moto)

chce ktoś duke 125? :)

Automat automatem... ale jak ja miło wspominam ten schowek i apetyt na paliwo. Jak do miasta bez ambitnych planów na dalekie wypady to NC chyba nadal rządzi.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

glupoty czy nie zawsze to oszczednosc czasu i wygoda

oczszednosc czasu zadna. 

wygoda... no dokladnie.

 

ale ze pozwala sie na czyms wiecej skupić... jesli tak jest - to potrzeba trochę podszkolic się z "nawyków"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.