Skocz do zawartości

Megane 1,2 Tce ,raport z trasy.


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że odbyłem Meganką pierwszą długą trasę (Gdynia - Rottredam ) , a w drodze powrotnej gdzieś pod Koszalinem przekroczyłem   pierwsze 10 kkm przebiegu ,trochę to podsumuję . W drogę na prom (Rotterdam -Hull)  wybrałem się we wtorek ,czyli zwykły dzień roboczy .W Polsce, do Szczecina ruch umiarkowany , w Niemczech....do wysokości Hanoweru w miarę OK ,a później  masakra ,co chwilę korki ,prawy pas to nieprzerwany "pociąg" TIR ów , w Holandii tłoczno ale bez korków . A to podsumowanie...

 

spalanie średnie

post-132479-0-75253700-1475763554_thumb.jpg

 

dystans

post-132479-0-70116700-1475763605_thumb.jpg

 

średnia prędkość

post-132479-0-37935900-1475763652_thumb.jpg

 

 

W powrotnej drodze już nie było tak super ze spalaniem ,gdyż wracałem w ostatni poniedziałek ,Niemcy obchodzili święto zjednoczenia i...był zakaz jazdy TIR ów , utrzymywanie przez dłuższy czas prędkości rzędu 160 - 170 było możliwe , więc i spalanie średnie wyniosło 7,1 L/100 km.

 

Meganka oczekuje w Rotterdamie na wjazd na prom

post-132479-0-42517000-1475764032_thumb.jpg

Edytowane przez stalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że odbyłem Meganką pierwszą długą trasę (Gdynia - Rottredam ) , a w drodze powrotnej gdzieś pod Koszalinem przekroczyłem  pierwsze 10 kkm przebiegu ,trochę to podsumuję . W drogę na prom (Rotterdam -Hull)  wybrałem się we wtorek ,czyli zwykły dzień roboczy .W Polsce, do Szczecina ruch umiarkowany , w Niemczech....do wysokości Hanoweru w miarę OK ,a później  masakra ,co chwilę korki ,prawy pas to nieprzerwany "pociąg" TIR ów , w Holandii tłoczno ale bez korków . A to podsumowanie...

 

spalanie średnie

attachicon.gifWP_20160921_16_29_38_Pro.jpg

 

dystans

attachicon.gifWP_20160921_16_29_54_Pro.jpg

 

średnia prędkość

attachicon.gifWP_20160921_16_30_03_Pro.jpg

 

 

W powrotnej drodze już nie było tak super ze spalaniem ,gdyż wracałem w ostatni poniedziałek ,Niemcy obchodzili święto zjednoczenia i...był zakaz jazdy TIR ów , utrzymywanie przez dłuższy czas prędkości rzędu 160 - 170 było możliwe , więc i spalanie średnie wyniosło 7,1 L/100 km.

 

Meganka oczekuje w Rotterdamie na wjazd na prom

attachicon.gifWP_20160921_16_23_21_Pro.jpg

 

Jak wyglada kwestia halasu przy predkosciach autostradowych?

Spalanie IMHO bardzo przyzwoite o ile computer nie oklamuje o 1 litr ;]:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak wyglada kwestia halasu przy predkosciach autostradowych?
Spalanie IMHO bardzo przyzwoite o ile computer nie oklamuje o 1 litr

 

W/g mnie ,mimo małej pojemności i niewielkiej mocy ( 115 KM) ,ten silniczek świetnie sprawdził się w warunkach autostradowych , jest bardzo dobrze wyciszony , jazda z prędkościami 140 - 170 km/h jest tym autem całkiem przyjemna . Co do spalania ,to o dziwo komputer nic nie przekłamał ,dodatkowo w przybliżeniu obliczyłem to na podstawie rzeczywistego całkowitego  zużycia paliwa .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie łżą jak psy ;-)

Taki zabieg marketingowy, żeby kierowcy poprawić nastrój.

Odziwo w C4GPII pokazuje dokładnie to co dystrybutor :) czyste miasto-Warszawa wyszło 8,8/100

Poprzedni faktycznie zaniżał o 0,7 litra ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 różne auta, 2 różnych marek i powiem: ma rację w 50% :hehe:

 

Ma ma :)

C3 1.6 HDi 110 - zgadzało sie do 2 miejsca po przecinku

C5 II 2.0 HDi 138 - trochę zaniża, ale niewiele :)

C4GP 2.0 HDI 138 łże o 0,7-0,9 litra dla poprawy nastroju

C4 GP II 2.0 BlueHDI 150 zgadza się co do joty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pali w mieście ?

 

 

Raczej nie odważę się na autorytatywne podanie średniego spalania w warunkach jazdy miejskiej. Przy tym silniku rozrzut jest spory , i tak po kilkudniowych turach jazdy po mieście ,średnie spalanie wynosiło od mniej więcej 6,5 l/100 km do...9 l/100km. Tzw."dane fabryczne"podające spalanie w cyklu    mieszanym na poziomie   5,3 l/100 km, można między bajki włożyć. Oczywiście że np. jest możliwe przejechanie   wzdłuż całej Gdyni ,osiągając spalanie na poziomie 5 l/100 ...jadąc na   6 biegu z ,prędkością ok. 70 km /h , lub na piątce z prędkością 60 km/h , cały czas mając zielone światło ,ale żyjemy w świecie rzeczywistym ,i czynników które decydują o spalaniu jest całe mnóstwo. Spalanie które widnieje na fotce (6,6) dotyczy wyłącznie tej konkretnej trasy ,w drodze powrotnej ,w innych warunkach  wynik  był już on inny ,o czym pisałem.

Edytowane przez stalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl mieszany to nie cykl miejski.

 

 

 

W/g danych fabrycznych spalanie miejskie to 6,4 l/100 km , czyli podobne udało mi się osiągnąć , ale czy warto się tak męczyć ? .Spalanie w cyklu mieszanym podałem jako   modelowy przykład   teoretyzowania..

Edytowane przez stalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi przecież o parametry podawane przez producentów.

Mają zdefiniowane jak symulują ruch miejski, poza miastem i mieszany (nie pamiętam tych definicji).

Średnią prędkość (tę samą) można osiągnąć też na pincet różnych sposobów i też spalanie będzie różne dla tej samej, średniej prędkości.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.