Skocz do zawartości

1.2 16V 86KM z p1 vs 80KM z p2


barkor

Rekomendowane odpowiedzi

Czym dokładnie różnią się silniki 1.2 16V z punto1 i z punto2 i co konkretnie wpływa na to, że ten pierwszy ma 86KM a drugi 80KM?

Znaleźć taki silnik z p1 jest już ciężko, nie mówiąc o stanie takich wiekowych silników, natomiast podaż tych z punto2 jest całkiem spora i da się znaleźć silniki z małymi przebiegami. Tylko trochę szkoda tych 6KM różnicy.

Słyszałem, że wałki rozrządu są inne i to wpływa na niższą moc, inni pisali, że to tylko komputer sterujący. Jak to jest naprawdę i jakie są konkretnie różnice między tymi silnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma komp do tego ?? jak mam 80km na kompie od 86km czy to znaczy ze mam ok 86km ...chyba nie :hmm: :hmm:

 

To ile masz?:D Mniej, więcej czy tyle samo?:) Skoro wałki są inne to i sterownik ma inne mapy, a więc słupek z 80KM może nawet gorzej chodzić na kompie z 86KM (bez strojenia) niż na dedykowanym.

Z tego co piszecie różnice są spore. Coś mi jeszcze świta, że rozstaw szpilek kolektora wydechowego może być inny między tymi dwoma silnikami, to prawda?

Jeśli rozstaw jest inny to czy 1.4 16V ma rozstaw szpilek kolektora taki jak 1.2 16V z punto1 czy z puntoII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszecie wałki są inne kolektor wydechowy też inny (kształt) ssący również, co do wielkości przepustnicy to nie wiem, mapy na pewno będą inne, co do głowicy to powiem tak seryjna z p1 była ładniej wygładzona niż z t-jeta ( jeśli chodzi o kanały) sprężynki również w p1 były dwie na zawór w p2 już jedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jeśli iść w 1.2 16V to najlepiej byłoby dorwać silnik z punto1. A co jeśli będzie plan później wsadzić słupek 1.4 16V? Już zadałem to pytanie, ale powtórzę, kolektor wydechowy wówczas podpasuje z punto1? Czy może głowica 1.4 16V to to samo co 1.2 16V z puntoII czyli z tym innym "nowym" rozstawem szpilek (pewnie inny rozstaw szpilek wymusił kolektor z katalizatorem więc spodziewam się, że jednak kolektor z punto1 nie podjedzie do 1.4 ale może się mylę).

 

@@roach, kolektor ssący masz również z puntoII? Jak średnica przepustnicy tam jest? Z tego co mam zapisane w punto1 średnica była 40mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie podobny temat przerabiam kolektora na 1.4 i z p1 nie podejdzie na pewno. Z p2 czy generalnie 1.2/1.4 16V nowszych ze zintegrowanym katem pasuje rozstaw szpilek ale brakuje miejsca. Obejrzyj fotki kilka tematów niżej. Ja mam w tej chwili pas podcięty to mogę bez problemu wsadzić i w wolnej chwili zobaczyć ile dokładnie brakuje jakbym wspawał pas z powrotem i czy da się jakoś sam kolektor podciąć ale czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@roach, kolektor ssący masz również z puntoII? Jak średnica przepustnicy tam jest? Z tego co mam zapisane w punto1 średnica była 40mm.
kolektor mam od punta 1 ...cały osprzęt mam z p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.