Skocz do zawartości

Rdzewieje kosz w zmywarce


Kaizeniuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalować, czymkolwiek, lub nie malować ! Nie ma to żadnego wpływu na nic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS Nie dziaduj, kup nowy kosz, a najlepiej nową zmywarkę ! Chcesz rodzinę truć ? Co to jest 200zł ? Bułka z masłem. Nawet dobrego obiadu dla 2 osób za to nie kupisz. Przy zarobkach ~10k zł to chyba naprawdę, nie problem      :facepalm:

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kosz nie przerdzewieje tak szybko, by nie dotrwał do końca żywota zmywarki.

 

 

Myślę, że na palcach jednej ręki można policzyć, ile cykli jeszcze przeżyje.

 

post-134597-0-05495800-1476085389_thumb.jpg

 

W 3 innych miejscach pojawiło się coś takiego:

post-134597-0-08238800-1476085399_thumb.jpg

 

Więc to nie jest kwestia uszkodzenia mechanicznego powłoki (zresztą o największe ognisko trudno uszkodzić, bo jest od spodu i  niedaleko kółka, które je ochrania.

 

Niewiele ponad 4 lata. Ile wytrzyma jeszcze reszta - to loteryjka. Ale nie chcę wymieniać całej zmywarki z tego powodu, a wydawać ze 2,5 stówy za kosz do zmywarki, która pociągnie może rok, może pół, może pięć trochę mi szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął mi rdzewieć kosz w zmywarce. Nowy kosz to ponad 200zł. Przy zgrzewie/spawie i nasunąć się żadnej osłonki nie da.

 

Jak to zabezpieczyć, żeby wytrzymało i nie truło?

 

Tu są tańsze:

 

https://www.olx.pl/oferty/q-kosz-zmywarki/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model?

 

Amica ZIM 429 (45 cm). Rdzewieje kosz dolny.

 

 

 

 

Sprawdzałem. Nie ma do mojego modelu ani nawet podobnego. Na Allegro znalazłem z podobnego modelu (powinna pasować), ale używka za więcej niż 50% ceny nówki...

Poczekam, może się pojawi coś w rozsądniejszej cenie a na razie zaklajstruję jakimś klejem epoksydowym.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amica ZIM 429 (45 cm). Rdzewieje kosz dolny.

Może zgłoś się do producenta niech pomyślą nad bezpłatną wymianą? Oczywiście przydatne będzie zgłoszenie przez oficjalną stronę lub FB (zły marketing może zdziałać cuda, a kosz nie powinien tak wyglądać po 4 latach użytkowania) tylko wcześniej dowiedz się w serwisie czy nie mają akcji bezpłatnej wymiany tak uszkodzonego kosza :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amica ZIM 429 (45 cm). Rdzewieje kosz dolny.

 

 

 

 

Sprawdzałem. Nie ma do mojego modelu ani nawet podobnego. Na Allegro znalazłem z podobnego modelu (powinna pasować), ale używka za więcej niż 50% ceny nówki...

Poczekam, może się pojawi coś w rozsądniejszej cenie a na razie zaklajstruję jakimś klejem epoksydowym.

 

Daj coś reaktywnego a na to żywicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w beko po 3,5 roku to samo. Zrobiłem zdjęcia wysłałem do serwisu i czekam na nowe bo gwarancja 5 lat :)

 

 

Mi Amica wypięła się w czasie gwarancji na rdzę wewnątrz piekarnika i stwierdziła:

"Uprzejmie informuję, że korozja nie podlega gwarancji. Możemy zaproponować wizytę serwisu poza gwarancją (płatnie). "

 

Ze 4,5 roku temu wyposażyłem kuchnię w wyższe modele Amica. Piekarnik padł dwa razy z błędem Error SD card (raz na gwarancji) + rdza, zmywarka jak wyżej a wcześniej wywalała błąd i serwis nie wiedział, co on znaczy. Okazało się długo po wizycie serwisu, że zapchane było sitko w przyłączu wody i ciśnienie było za małe (wg dokumentacji powinien być inny błąd). No i rozpadła się uszczelka górnego kosza i się głowiłem, czemu nie domywa.

W płycie gazowej na jednym palniku zaczęła szwankować iskra.

Nigdy więcej Amica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na palcach jednej ręki można policzyć, ile cykli jeszcze przeżyje.

 

attachicon.gifrdza2.jpg

 

W 3 innych miejscach pojawiło się coś takiego:

attachicon.gifrdza3.jpg

 

Więc to nie jest kwestia uszkodzenia mechanicznego powłoki (zresztą o największe ognisko trudno uszkodzić, bo jest od spodu i  niedaleko kółka, które je ochrania.

 

Niewiele ponad 4 lata. Ile wytrzyma jeszcze reszta - to loteryjka. Ale nie chcę wymieniać całej zmywarki z tego powodu, a wydawać ze 2,5 stówy za kosz do zmywarki, która pociągnie może rok, może pół, może pięć trochę mi szkoda.

 

To wystrugaj sobie sam, jak dziadujesz na nowy. Wytnij zardzewiały drut, wspawaj nowy, wyszlifuj, pomaluj. Nie wiem, czy pierprzenie się z tym przez parę dni jest warte 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wystrugaj sobie sam, jak dziadujesz na nowy. Wytnij zardzewiały drut, wspawaj nowy, wyszlifuj, pomaluj. Nie wiem, czy pierprzenie się z tym przez parę dni jest warte 250 zł.

2 minuty z papierem ściernym i 2X2 minuty z klejem epoksydowym i już z 6 cykli wytrzymało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.