Skocz do zawartości

[KzAK] Interkom? :)


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje cos dla siebie do odbierania telefonu (niestety) w czasie porannego smigania w korkach w integralu z mozliwoscia pozniejszego przelozenia do szczeki (jak juz sobie w koncu kupie)... budzet powiedzmy max 800pln za jeden, lub 1kpln za dwa moduly (chociaz drugi bylby sporadycznie uzywany przez syna wiec napinki nie ma)

 

poogladalem i ostatecznie pasuja mi 3 typy:

- Cardo Q1

- Sena SMH5

- jakis chinczyk z alliexpress (linka teraz nie dam, bo niby zdjecia te same, ale majfriendy w mailach pisza calkiem rozbiezne konfiguracje - szczegolnie jesli chodzi o typy mikrofonow dolaczane do zestawu)

 

przy czym Q1 i SMH5 kosztuja podobne pieniadze a roznia sie podobno szczegolami ;) - pytanie czy wart oszczedzic ze 200pln i sciagac cos z chin z 'teoretyczna' gwarancja ze sie nadaje do czegokolwiek i ze nie popsuje sie po pierwszym wilgornym poranku albo deszczowym popoludniu ;)

 

 

 

wymagania jakie sobie ustawilem to

- najchetniej bez zewnetrznych/wyciaganych/podnoszonych antenek itp,

- radio FM tez zbedne,

- multiparing musi byc - sporadycznie woze dwa telefony :( i wtedy jeden chcialbym odbierac a drugi musze i wolalbym nie rekonfigurowac zestawu za kazdym razem w zaleznosci z ktorego chce pogadac. P

- slucham muzy ze spotify z telefonu wiec generalnie zeby glosniki cos dawaly rade bez pierdzenia zbytniego ;) oczywiscie audiofilskich doznan sie nie spodziewam, ale mimo wszystko ;)

 

 

Raczej chcialbym sie skupic na wyborze miedzy Q1 i SMH5 ale jesli ktos ma sprawdzone osobiscie zestawy od chinczyka z mikrofonem na kablu i na palaku (oba typy w paczce) to poprosze o linka

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki, przeczytalem juz wczesniej ;) teraz chcialem uslyszec cos od uzytkownikow Q1 i/lub SMH5 co do chinczyka nadal nie mam po prostu przekonania.

 

 

btw.  kolega zwrocil mi uwage ze do Q1/Q3 mozna podlaczyc inne sluchawki bo jest gniazdo jack 3.5mm - on dzieki temu w latwy sposob przerobil sobie zestaw motocyklowy do uzytku na rower i narty wykorzystujac wybebeszone sluchawki komputerowe. Musial tylko przerobic troszke wtyczke do mikrofonu bo nie pasowala idealnie :) W SMH5 jest jakies udziwnione zlacze i trzeba kombinowac znacznie bardziej .Z drugiej strony na forach pisza ze jogdial Sena lepiej sie sprawdza niz przyciski w Scali... niestety nie znam nikogo kto porownywal na zywo te dwa interkomy, a nawet nikogo kto uzywal SMH5. Co wiecej z jakiegos powodu SCALA wydaja sie byc popularniejsza, ale moi znajomi maja raczej wysokie modele poza moim budzetem, a przede wszystkim potrzebami ;) a w takie nie widze sensu sie pakowac nawet jesli sa podobno o niebo lepsze od porownywalnych cenowo Sena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze znajomi maja Scale to raczej celowal bym w tego producenta. Zawsze będziecie mogli się sparowac ;). Scala-Sena Tak różowo nie będzie.

Co do Q1 to nie pomoge, używałem przez 3 sezony G9x

 

Q1 sie slabo laczy miedzy motocyklami i wlasciwie tego nie potrzebuje... Q3 troche juz drogi vs sensowny chinczyk z alliexpres dlatego mam dylemat. 

 

 

narazie zaryzykuje z jednym Q1 jak bedzie dobrze to dokupie Q3 dla siebie a synowi oddam tego Q1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Nie ;) prawie kupiłem q1 ale sklep dał ciała a potem mnie się priorytety zmieniły i narazie ciagle bez zestawu śmigam ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomirek napisał:

Mialem Midlanda, ale w sumie to porazka... Teraz do PackTalka od Scali sie przymierzam

 

macałem midlanda u kolegi i jakos zupelnie mi nie spasowal interfejs. Tak jak pisalem - prawie kupilem Q1 z mysla ze jak bedzie ok, to za jakis czas przeloze do syna a sobie wezme Q3 ale nie udalo mi sie znalezc wspolnej plaszczyzny z wroclawskim 4rider.pl (w skrocie w internecie mieli dobra cene 569pln, zadzwonilem do sklepu, zamowili mi, ale przy odbiorze okazalo sie ze cena 250pln wyzsza i ze to ewidetny blad itp i poczulem sie jakbym probowal ich oszukac kupujac w jakiejs absurdalnie niskiej cenie... w sklepie internetowym cena nagle skoczyla  do 704 (mialem ciagle q1 w koszyku) zeby po chwili spasc do 650pln... Zajrzalem do ceneo i bez problemu znalazlem Q1 w cenie okolo 570pln ;) - zirytowali mnie :ogien:  . Do tego ostatnio zmienilem okulary i sie okazalo ze super wypasione sportowe oprawki maja miekkie zauszniki i sa slabo kompatybilne z moim kaskiem... no to zaczalem dumac nad zmiana kasku ;)  , potem zona sobie przypomniala ze ma kat.A ale nie ma motocykla (oczywiscie jak to moja zona ... budzet 10-15kpln a po wizytach w komisach i salonach skonczylo sie na wizji nowej Yamahy MT07... wiec teraz dumam jak dozbierac brakujace 15kpln ;)    ) i jakos tak zestaw zszedl na drugi plan ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od połowy ubiegłego roku korzystam z najtańszego badziewia, czyli:

http://allegro.pl/interkom-motocyklowy-intercom-bluetooth-radio-fm-i6690505857.html (aukcja przykładowa)

 

Zalety:

- bateria trzyma bardzo długo

- radio działa bdb

- funkcja interkomu (sprawdzona w kilku trasach) działa bdb

- mp3 z telefonu przez bluetooth działa bdb

 

Wady:

- powyżej 90 km/h słabo słychać (słabo słyszę ja - mnie słuchać dobrze) - nie pogadasz przez tel czy interkom (trochę winy też pewnie po stronie mojego badziewnego kasku)

 

Dla mnie to był strzał w 10. Na co dzień słucham muzyczki z mp3 na mieście - extra. Na trasie mam z kumplem włączony interkom - bajka. Realny zasięg to nawet 500 metrów (jeśli nie ma fizycznych przeszkód), jeśli są przeszkody to ~300 metrów (wystarcza).

Przeżyłem też kilka ulew - bez szwanku. 

 

Ale uwaga - egzemplarz kumpla nie przetrwał ulewy (jechaliśmy razem). Sprzedawca wymienił na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam w obu kaskach rajdowych SCALę SMH5 i działa świetnie. Teraz kupuję tylko zestawy montażowe i będę mógł jej używać latająć na moto z młodym, używając normalnego  (zamkniętego) kasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.