Jump to content
AxiT

Montaż anteny CB z tyłu na klapie i rozkręcenie podstawy

Recommended Posts

Jak w temacie panowie po pierwsze czy taką jak w linku podstawę http://www.cb-radio.info.pl/sklep/podstawy_magnesowe_do_anten/podstawa-magnesowa-slim-dv-120-alu-,,rid,585.html

da się rozmontować tak żeby przykręcić w otworze "krótko mówiąc " zrobić z niej "nie magnesówkę"

A dwa czy montaż anteny na tylnej kalpie w Hondzie CRV jest dobrym pomysłem. AHA chce wywiercić otwór i przykręcić wyżej wspomniany uchwyt w miejscu (element wykonany z PLASTIKU) na tylnej klapie pomiędzy napisem CRV a numer rejestracyjnym - jak na foto poniżej. AHA antenę planuje uziemić do drzwi.

aktualnie CB podłączone do magnesówki na wspomnianej podstawie. Co i dlaczego chce zrobić nie magnes to już dłuższa opowieść. druga magnesówke mam.

2001-2005-2.1200.jpg

ale po co rozmontowywać podstawę skoro można kupić zwyczajnie stopkę DV  http://www.konektor5000.pl/index.php?p1073,glowka-stopka-dv-oryginalna-lemm-z-kablem-5m-rg58-satec

Te podstawy są dość marne, rozłożyć to młotkiem dasz radę, ale to nie będzie to samo co gotowa stopka DV, więc po co wyważać otwarte drzwi?

Ja bym na twoim miejscu zamontował w otwór po antenie radiowej. Radiową możesz zastąpić taką naklejaną na szybę (działa, chociaż gorzej niż fabryczna). Dlaczego:

- na klapie auto zasłania zasięg do przodu - będziesz słabo słyszał nadajniki przed sobą

- nie wiercisz dodatkowych dziur - nie ma problemów z korozją i łatwiej sprzedać.

- krótsza antena na dachu da ci lepszy zasięg niż dłuższa na klapie.

Polecam, bo sam tak zrobiłem w 3 swoich i jednym żony aucie.

No to, jak w miejsce radiowej to Triflexa.

Opędzi tym i CB i radio.

Dyskretnie, nikła szansa na kradzież, wszędzie się wjedzie bez demontażu anteny.

Edited by ochkarol

Podobno triflex to tak średnio odbiera ale rozwiązanie rzeczywiście estetycznie najlepsze.

No to, jak w miejsce radiowej to Triflexa.

Opędzi tym i CB i radio.

Jest jeszcze Sirio Twin Car

Podobno triflex to tak średnio odbiera ale rozwiązanie rzeczywiście estetycznie najlepsze.

Doprecyzuj to "średnio"?

Nie narzekałem.

Swego czasu miałem i bardzo chwaliłem, nawet dało się pogadać na tym seryjnym krótkim bacie.

Też miałem Twin Car na Scenicu i było OK. Jako antena CB była Indiana.  :ok:

Tylko widzę  ze tam jest gwin a ja mam na "oczko"

Tylko widzę  ze tam jest gwin a ja mam na "oczko"

jest też model z "oczkiem"

post-146081-0-44364300-1476352225_thumb.jpg

Edited by 51cent

Dokładnie na takim z oczkiem miałem Indianę.

Auto2-21.jpg

Rozumiem, że w Lublinie czy Sopocie mogłeś spokojnie podłączyć się do trakcji trolejbusowej? ;)

Edited by ochkarol

Ja? Nieeee, jeszcze trochę brakowało... :) A na serio - Indiana nie jest jakąś strasznie długą anteną. No i nie ma cewki, jest czarna (dodatkowo uczerniłem jej początek koszulką termokurczliwą co widać na zdjęciu), więc nie rzuca się tak mocno w oczy jak inne anteny CB.

Ja? Nieeee, jeszcze trochę brakowało... :) A na serio - Indiana nie jest jakąś strasznie długą anteną. No i nie ma cewki, jest czarna (dodatkowo uczerniłem jej początek koszulką termokurczliwą co widać na zdjęciu), więc nie rzuca się tak mocno w oczy jak inne anteny CB.

Tylko ze ta moja ma 145 lub 150 cm dlatego poniekąd chce ją zdjąć z dachu

Jak w temacie panowie po pierwsze czy taką jak w linku podstawę http://www.cb-radio.info.pl/sklep/podstawy_magnesowe_do_anten/podstawa-magnesowa-slim-dv-120-alu-,,rid,585.html

da się rozmontować tak żeby przykręcić w otworze "krótko mówiąc " zrobić z niej "nie magnesówkę"

A dwa czy montaż anteny na tylnej kalpie w Hondzie CRV jest dobrym pomysłem. AHA chce wywiercić otwór i przykręcić wyżej wspomniany uchwyt w miejscu (element wykonany z PLASTIKU) na tylnej klapie pomiędzy napisem CRV a numer rejestracyjnym - jak na foto poniżej. AHA antenę planuje uziemić do drzwi.

aktualnie CB podłączone do magnesówki na wspomnianej podstawie. Co i dlaczego chce zrobić nie magnes to już dłuższa opowieść. druga magnesówke mam.

2001-2005-2.1200.jpg

ja kiedyś w CrV I zrobiłem dziurę w dachu tam gdzie masz FM j RD1 miała radiową w przednim słupku .

ale zanim zrobiłem dziurę przeglądałem rózne rozwiązania dla CRV i parę widziałem gdy stopkę DV mieli montowaną do stopki koła zapasowego i długa antena jakieś sirio turbo wychodziło między klapą a kołem .

Edited by eryko

tu masz fajne porównanie dlaczego nie warto na klapie umieszczać anteny

ja kiedyś w CrV I zrobiłem dziurę w dachu tam gdzie masz FM j RD1 miała radiową w przednim słupku .

ale zanim zrobiłem dziurę przeglądałem rózne rozwiązania dla CRV i parę widziałem gdy stopkę DV mieli montowaną do stopki koła zapasowego i długa antena jakieś sirio turbo wychodziło między klapą a kołem .

Własnie szukałem takiego rozwiązania, tylko niewiem jak to wyprowadzić. Po za tym zawsze przy otwarciu szyby utrącałbym antene.

Własnie szukałem takiego rozwiązania, tylko niewiem jak to wyprowadzić. Po za tym zawsze przy otwarciu szyby utrącałbym antene.

a otwierasz szybę ?

a otwierasz szybę ?

Zdarza sie jak pod sklepem ktoś mi blisko podjedzie i drzwi sie nie da otworzyć to trzeba ładować zakupy przez okno.

Coraz bardziej zaczynam się jednak przekonywać do montażu na masce - bo jakikolwiek montaż na tylnej klapie spowoduje ewentualne "urwanie" w momencie ak otworze tylne drzwi a zapomne o antenie.