Skocz do zawartości

Jeep Renegade - ostre hamowanie


Azbest

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się z takim problemem w jakimkolwiek samochodzie? 

Przy ostrym hamowaniu samochód staje dęba na przednich kołach - aż jestem zdziwiony że jest to w ogóle możliwe.

 

 

 

LPG w tym przypadku to raczej zbawienie :D

Edytowane przez Azbest
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz byla kiedy jakas beyka ze trzeba bylo z workiem ziemniakow/cementu jezdzic w bagazniku.... chyba nawet ze stajni tego samego producenta...

 

Był taki samochód, Skoda 105. Tam trzeba było dociążyć bagażnik, żeby auto było stabilniejsze.... no ale to było 30 lat temu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z takim problemem w jakimkolwiek samochodzie? 

Przy ostrym hamowaniu samochód staje dęba na przednich kołach - aż jestem zdziwiony że jest to w ogóle możliwe.

 

 

LPG w tym przypadku to raczej zbawienie :D

Ciekawe jak zrobi test łosia na dwóch kołach      ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprawne amortyzatory

Przecież to nowe auta, zresztą nawet bez amortyzatorów w innych autach tyłu nie podniesie :hehe: 

 

Był taki samochód, Skoda 105. Tam trzeba było dociążyć bagażnik, żeby auto było stabilniejsze.... no ale to było 30 lat temu

Tylko, że tam się obciążało przód i raczej tyłu w żadnym przypadku nie podnosiło, a co do samego dociążania tyłu to w 125p warto było wrzucić coś cięższego do bagażnika zimą dla lepszej trakcji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z takim problemem w jakimkolwiek samochodzie?

 

 

Przecież to jest technologia znana od lat: nie widziałeś nigdy naczepy 3 osiowej z uniesionymi kołami ostatniej osi, gdy jedzie na pusto?

Tu jest podobnie - to w celu zmniejszenia zużycia bieżnika, przecież wiadomo, że całą akcję hamowania przejmuje oś przednia, no to tylne koła można unieść   :hehe::lol:

Wystarczy wpisać: suzuki carry stoppie, lub van stoppie i jest co oglądać   :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z takim problemem w jakimkolwiek samochodzie? 

Przy ostrym hamowaniu samochód staje dęba na przednich kołach - aż jestem zdziwiony że jest to w ogóle możliwe.

 

 

 

LPG w tym przypadku to raczej zbawienie :D

ciekawe  jak  to  sie  zachowa  przy  awaryjnym  w  zakręcie 0.o 

 

 

a  pewnie  poprawia wsadzajac mniejsze tarcze/klocki/ zaciski   

 

;l ;l ;l 

 

pytanie  czy  500x tez  robi stoopie  ? ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z takim problemem w jakimkolwiek samochodzie? 

Przy ostrym hamowaniu samochód staje dęba na przednich kołach - aż jestem zdziwiony że jest to w ogóle możliwe.

 

LPG w tym przypadku to raczej zbawienie :D

 

Wersja do popisów pod remizą, już stoppie na motocyklu nie robi najwyraźniej na dziuniach wrażenia...

Edytowane przez RSSSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Renegatem przez kilka dni i fajne pudełko ale zachowanie na drodze zgoła zaskakujące. Dupy nie zadzierałem ale układ kierowniczy wyjątkowo beznadziejny, kierownica sobie, samochód sobie a nie daj się na winklach z wyrypem.  :(

 

Ostatnio myślałem o takim renegacie do miasta .. 4x2 z 1.4T. Ale już mi chyba przeszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest technologia znana od lat: nie widziałeś nigdy naczepy 3 osiowej z uniesionymi kołami ostatniej osi, gdy jedzie na pusto?

Tu jest podobnie - to w celu zmniejszenia zużycia bieżnika, przecież wiadomo, że całą akcję hamowania przejmuje oś przednia, no to tylne koła można unieść   :hehe::lol:

Wystarczy wpisać: suzuki carry stoppie, lub van stoppie i jest co oglądać   :phi:

Ostatnia os w gorze jest bardzo ale to bardzo rzadkim widokiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia os w gorze jest bardzo ale to bardzo rzadkim widokiem ;)

 

Ale się zdarza. Głównie jednak podniesiona jest pierwsza. W ciągnikach z dwiema osiami tylnymi też jest różnie. Dziś widziałem taki co pierwszą (toczną, jednooponową) miał podniesioną, druga była na ziemi (napędowa, dwuoponowa). A są też takie co mają na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Peugeot też dosc ostro nurkował w hamowaniu, oczywiście kół nie podnosił z tyłu ale czuć było że nos mocno idzie w dół. Po wymianie amortyzatorów na nowe Bilsteiny jest masakryczna różnica na plus, idzie bardziej płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nowe auta, zresztą nawet bez amortyzatorów w innych autach tyłu nie podniesie :hehe:

Tylko, że tam się obciążało przód i raczej tyłu w żadnym przypadku nie podnosiło, a co do samego dociążania tyłu to w 125p warto było wrzucić coś cięższego do bagażnika zimą dla lepszej trakcji ;]

Wlasnie o 125 mowilem:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie powiedzieli tylko, że do tego testu trafił przedseryjny egzemplarz w dodatku z wadą układu hamulcowego, co wyszło podczas kontroli - może się zdarzyć na tym etapie. Na jutubie można znaleźć film z jazdy renegade po torze, gdzie idzie jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bambi napisał:

Nie powiedzieli tylko, że do tego testu trafił przedseryjny egzemplarz w dodatku z wadą układu hamulcowego, co wyszło podczas kontroli - może się zdarzyć na tym etapie. Na jutubie można znaleźć film z jazdy renegade po torze, gdzie idzie jak burza.

 

Błąd się udało zreplikować na innych egzemplarzach. Nie tak drastycznie ale jednak.

https://www.motor1.com/news/101328/jeep-renegade-stoppie-malfunctioning-brakes/

 

swoją drogą. 

comment_VNvxnStYm5TrLuCcTZdt6EyhlGLuArTi

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Błąd się udało zreplikować na innych egzemplarzach. Nie tak drastycznie ale jednak.

https://www.motor1.com/news/101328/jeep-renegade-stoppie-malfunctioning-brakes/

 

swoją drogą. 

comment_VNvxnStYm5TrLuCcTZdt6EyhlGLuArTi

Bzdura totalna. Wszystkie problemy dotyczą pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Tak jeździ Renegade z 2018: 

ostre hamowanie ok. 5.35s. Jak łatwo zauważyć jeździ toto jak wyścigówka. Zresztą jest też film, gdzie na torze zjada Minicoopera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bambi napisał:

Bzdura totalna. Wszystkie problemy dotyczą pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Tak jeździ Renegade z 2018: 

ostre hamowanie ok. 5.35s. Jak łatwo zauważyć jeździ toto jak wyścigówka. Zresztą jest też film, gdzie na torze zjada Minicoopera.

 

 

Rozumiem, ze posiadasz albo pracujesz dla FCA :) bo strasznie emocjonalnie podchodzisz do tematu

 

Filmik, ktory wrzucales jest zdaje sie z wersja benzynowa (chyba, ze diesel kręci do 7 tys obrotów).

Problemy z hamowaniem w artykule, który wrzuciłem była mowa o problemach z dieslami 1.6 i 2.0.

 

I oczywiscie mozliwe, ze model 2018 ma cos poprawione :) 

 

O wyscigowce i zjadaniu minicoopera przemilcze :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bambi napisał:

Bzdura totalna. Wszystkie problemy dotyczą pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Tak jeździ Renegade z 2018: 

ostre hamowanie ok. 5.35s. Jak łatwo zauważyć jeździ toto jak wyścigówka. Zresztą jest też film, gdzie na torze zjada Minicoopera.

 

Osobiscie uwazam, ze Fiat jest najlepszy i tak samo Jeep. W koncu jest spokrewniony z Ferrarri a tam sa prawdziwe wyscigowki. Czy to nie klon kolego @krowka 

 

Teraz jest model po FL moze cos poprawili ale mam zasadnicze pytanie czy Mini wiedzialo, ze sie sciga?

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

ale mam zasadnicze pytanie czy Mini wiedzialo, ze sie sciga?

Pytanie powinno brzmieć: "Czy kierujący Mini wiedział, że kierujący Jeepkiem/Renkiem się z nim ściga?"


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.