Skocz do zawartości

Mój "klasyk"


Rekomendowane odpowiedzi

Auto ma w 3/4 nowe blachy, nowy większy slnik, skrzynie, zawieszenie z pełna regulacją, nowe wnętrze i zewnętrze. Jako ciekawostkę dodam że przewiezienie auta na lawecie z Kielc do okolic Edynburga kosztuje mniej niż laweta z Londynu do Edynburga :-)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu na PL blachach? Nie czepiają się już o to? Dobrze wygląda, jaki silnik?

 

 

Jest na chodzie ze 2 tygodnie to i blachy jeszcze nie zaczęły nikogo kłuć w oczy jeszcze. Potrzymam go na nich do wiosny gdy skonczy się polskie ubezpieczenie a potem przerejestruję. Silnik oryginalnie 998 zmieniony na 1275 z mg metro (wyremontowany).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto ma w 3/4 nowe blachy, nowy większy slnik, skrzynie, zawieszenie z pełna regulacją, nowe wnętrze i zewnętrze. Jako ciekawostkę dodam że przewiezienie auta na lawecie z Kielc do okolic Edynburga kosztuje mniej niż laweta z Londynu do Edynburga :-)

ile mniej więcej to kosztowało bo ja bym potrzebował w drugą stronę Londyn - Białystok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mniej więcej to kosztowało bo ja bym potrzebował w drugą stronę Londyn - Białystok

 

zamawialem przez clicktrans.pl - tam wystawiasz trase i termin i przewoźnicy składają oferty, na "mojej trasie" najpierw mialem oferte 1800pln, ale miałem obsuwe z terminem i potem najtansza była 2200pln, co i tak było atrakcyjne

 

z Londynu bedziesz miał sporo taniej

Edytowane przez _Majkel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawialem przez clicktrans.pl - tam wystawiasz trase i termin i przewoźnicy składają oferty, na "mojej trasie" najpierw mialem oferte 1800pln, ale miałem obsuwe z terminem i potem najtansza była 2200pln, co i tak było atrakcyjne

 

z Londynu bedziesz miał sporo taniej

dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu mój "klasyk" wrócił na drogę:

Foto po zakupi

 

i zrobione kilka dni temu (auto kompletne w 95%)

zawsze mialem slabosc do Mini. pamietam jak na studiach "prawie" kupiłem miniaka (byloby to moje drugie auto), bylem juz po jazdach próbnych i rozpoznaniu tematu. wystarczyło zadzwonic i się zdecydować, ale ojciec wtedy zadzwonil i powiedzial ze jest GOlf II 1.6TD od klienta wieloletniego do wziecia - i poszedłem w VAGa... a tak blisko było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super... 2 tysie cię kosztował a ile w niego włożyłeś ?

 

??? wspomniane wcześniej 2 tys. to tylko przewiezienie go   ;]  ale za wydane na Mianiaka pieniądze mógłbym z pewnością kupić X5 w Radomiu "w młodym roczniku"     :hehe:

Edytowane przez _Majkel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 13.11.2016 o 13:17, Majkel777 napisał:

 

Jak nie masz co z pieniędzmi robić to mogę polecić ci conajmniej dwóch specjalistów w Polsce, którzy zbudują ci mini "lepsze niż nowe"

 

Jestem na etapie budowy jednego samochodu i obawiam sie, ze psychicznie mam juz dosc. 

Zapytam tylko z ciekawosci - w jakim sensie "lepsze"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maagog napisał:

 

Jestem na etapie budowy jednego samochodu i obawiam sie, ze psychicznie mam juz dosc. 

Zapytam tylko z ciekawosci - w jakim sensie "lepsze"? 

 

po prostu technologia poszła do przodu, lepsze materiały: zamiast ciężkiego żeliwnego odlewu nowa część zrobiona z aluminium, regulowane elementy zawieszenia zamiast sztywnych, ale podejście do tego zależy czy odbudowujesz ortodoksyjnie klasyka, czy robisz custom żeby się nim cieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 07/02/2017 o 14:04, Qulek napisał:

???

 

Fajny projekt :) 

 

Marek Kwinta-spec na forum Mini, ma taki warsztat garażowy, nie widziałem człowieka, tylko rozmowy telefoniczne i maile. Wysłałem mu auto w kawałkach na lawecie a po jego pracach (swap silnika i duperele małe i duże) inna laweta je odebrała. Po oststecznym złożeniu do kupy działa do dziś. Ogólnie pozytywnie, troche obsuwy z terminami, trochę innych aut robił w "moim czasie", no i standard przy "cenach umownych": zgrzyt przy końcowym rozliczeniu :)

Edytowane przez Majkel777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
21 godzin temu, bielaPL napisał:

uuu blachy się zmieniły

skonczyło się ubezpieczenie i przegląd i czas było przerejestrować-wypełniasz formularz z danymi osobistymi, podstawowe dane auta i wysyłasz w kopercie razem z polskimi dokumentami i opłatą 55 funtów i za 2 tygodnie dostajesz listem papiery UK;] z tym idziesz do sklepu motoryzacyjnego który wyrabia tablice i za dodatkowe 20 funtów masz tablice (za mam co prawda ciut droższe, tłoczone z alu blachy zamiast zwykłych plastikowych):ok: Easy ;] Lubię te uproszczone procedury na życie w UK:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 13:18, bielaPL napisał:

uuu blachy się zmieniły

 

Jak oglądałem to zdjęcie, to autentycznie miałem kłopot z ustaleniem po której stronie właściwie mam kierownicę w aucie. Niby wydawało mi się, że po tej co w tym Mini, ale przecież oni jest na brytyjskich numerach, więc powinna byc po drugiej stronie ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28/10/2017 o 18:36, kravitz napisał:

 

Jak oglądałem to zdjęcie, to autentycznie miałem kłopot z ustaleniem po której stronie właściwie mam kierownicę w aucie. Niby wydawało mi się, że po tej co w tym Mini, ale przecież oni jest na brytyjskich numerach, więc powinna byc po drugiej stronie ;l

taka zmyłka:hehe: - najczęściej jestem jedynym autem lhd na spotach i różne śmieszne sytuacje wychodzą przy tym. Są też niedogodności - np. w drive thru;]

 

w moim przypadku dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia po której stronie jest kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.11.2017 o 19:58, kenickie napisał:

No bez przesady, to nie Lincoln. ;)

 

 

Ale opłata za autostrade już by była problemem, bo te okienka są z reguły raczej na wysokości okna dostawczaka, a nie niskiej osobówki.

W UK w ogóle są płatne autostrady, takie z okienkiem do płacenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _Majkel_ napisał:

 

Chciałem jedynie wiedzieć, czy występuje trudność w obsłudze pani z okienka, a nie poznawać zasady funkcjonowania w Zjednoczonym Królestwie.

 

Odpowiem zatem "whatever" :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał:

 

Chciałem jedynie wiedzieć, czy występuje trudność w obsłudze pani z okienka, a nie poznawać zasady funkcjonowania w Zjednoczonym Królestwie.

 

Odpowiem zatem "whatever" :phi:

u mnie na północy kilka lat temu znieśli budki opłaty za przejazd przez mosty i teraz nie płacisz nigdzie w moim regionie. Raz miałem okazję płacić na południu UK za przejazd przez most (nr 2. na mapce z linka) po przysłaniu upomnienia przyslanego przez zarządce mostu (z fotką na której widać auto ) i bez opłat dodatkowych jeśli zapłacę myto w przeciągu iluś tam dni

Edytowane przez _Majkel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.