Skocz do zawartości

Pielęgnacja deski rozdzielczej i reszty plastików


r1sender

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dobry odkurzam z użyciem końcówki "z włosem". Potem myję. Do mycia używam APC + dodatkowo trochę IPA dodaję ( osobiście korzystałem z różnych APC ale ostatnimi czasy jest to STOCKMEIER KT22  -imo dobry stosunek jakość/cena 10 litrów z przesyłką 140 zł, do prania tapicerek też używam), mikrofiby, miękka szczoteczka, pędzelki ( 1 okrągły i 1 płaski). Brud zbieram na mikrofibę, którą płucze w czystej wodzie, potem wycieram do sucha kolejna mikrofibą. A teraz wisienka na torcie. Dzisiaj w łapy wpadł mi taki środek ( jako gartis do większych zakupów jeden ze sklepów dołączył)

meguiar-s-natural-shine-protectant.jpg

 

Środek aplikuje się łatwo, ma konsystencję gęstszą niż woda, nie jest przeźroczysty, barwa płynu biała. Nie polecam psikania na elementy tylko na mikrofibę czy inny aplikator i nanoszenie na element. Atomizer - być może mój ma taki feler ale pryszcze zamiast mgiełkę robić. Rozcieramy po całym elemencie i przecieramy suchą mikrofibą. 

Efekt?

Auto ma 11 lat i widać po plastikach, że najlepsze lata mają za sobą, a po myciu zrobiła się po prostu nijaka. Po aplikacji środka ( nakładane 2 krotnie w odstępie 1 godziny) deska rozdzielcza odżyła- mogłem być nieobiektywny i ulegać subiektywnym odczuciom ale postronni widzowie byli pod wrażeniem efektu.

Zdjęcia dupne, bo telefonem robione.

post-149005-0-94123900-1476538783_thumb.

post-149005-0-27127200-1476538793_thumb.

post-149005-0-57866500-1476539571_thumb.

 

Wykończenie- nie jest błyszczące ani matowe. Imo bardziej satynowe. Na niektórych plastikach takich jak osłony progów, czy nadkoli są rysy. Owszem nie likwiduje  ich to ale już tak w oko się nie rzucają ;)  :ok: Ładnie też odświeżył uszczelki i ramki drzwi. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten STOCKMEIER KT22 to taki prespray? Musze wypróbować bo tapicerkę mam trochę słabą, tylko juz zimno i boję się że nie wyschnie. Super robota, robię dokładnie tak samo, tylko ja do wykończenia używam POORBOY'S NATURAL LOOK, lubię jego zapach i efekt na długo. Może masz coś sprawdzonego do plastików na zewnątrz? Kupiłam sobie Koch Chemie Nano Magic Plast, niby ładnie wodę odpycha ale szybko łapie bród (niby łatwo się później czyści ale są też zacieki po deszczu) do opon też słaby.

Napaćkane Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ancka

 

nie używam do prania tapicerki presoray-i, zawsze rozrabiam APC (Stockmeier to typowe APC) spryskuję fotel  czy wykładzinę z atomizera ( na tyle żeby nie przemoczyć) i miękką szczotką czyszczę, potem odkurzaczem piorącym też z roztworem APC piorę, a na koniec samą wodą odkurzaczem brud wypłukuje. Nawet "mocne" plamy schodzą ;)  :ok:  Na zewnątrz fajny jest poorboy's world trim restorer tylko trochę drogi ale faktycznie w miarę długo się trzyma :( Kiedyś zapomniałem  go zabrać i ratowałem się tym co w najbliższym sklepie motoryzacyjnym było czyli czernidło z K2 i muszę stwierdzić, że nawet daje radę :ok: Zderzak i podszybie po nim przez ponad 3 miesiące był ciemne i miał jednolity odcień.

Imo co do aury, możesz poczekać na lepsza aurę, możesz też w ogrzewanym pomieszczeniu robić ewentualnie ciepłym nawiewem się wspomóc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w takim razie już wiem co kupię do kompletu :) Z tapicerką pewnie poczekam ale plastiki mnie drażnią i spróbuje poorboy's, tym bardziej że lubię ten do wewnątrz. Chciałam coś innego spróbować i nie bardzo trafiłam. Ten Koch leży dwa tygodnie i jest słabo, różne odcienie robi. Odnośnie przygód, kiedyś też zabrakło mi czegoś do opon i w Lidlu była pianka, super efekt taki satynowy po niej był ale już nie mogłam na nią później trafić. Czasem można przez przypadek czymś w efekcie fajnym się uratować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
Dnia 20.03.2017 o 20:59, bez napisał:

a co proponujesz na "zdechły" wygląd dermowej tapicerki?

 

cos do plastików, tylko nie plak, bo dupa będzie jeździć w te i we wte:hehe:

Najpierw dobrze umyłbym .np. szarym mydłem Co do środka ciężko mi coś Tobie konkretnego doradzić. Widziałem środki do pielęgnacji eco skór za prawie 2 stówki:pukpuk: Na sprzedaż dobrze umyłem skajowego mietka w burgundzie po dryndzie i tapicerka kolor odzyskała, poprawiłem tym co miałem pod łapa czyli tym z wątku i było ładnie,na jak długo to nie mam pojęcia:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, r1sender napisał:

cos do plastików, tylko nie plak, bo dupa będzie jeździć w te i we wte:hehe:

Najpierw dobrze umyłbym .np. szarym mydłem Co do środka ciężko mi coś Tobie konkretnego doradzić. Widziałem środki do pielęgnacji eco skór za prawie 2 stówki:pukpuk: Na sprzedaż dobrze umyłem skajowego mietka w burgundzie po dryndzie i tapicerka kolor odzyskała, poprawiłem tym co miałem pod łapa czyli tym z wątku i było ładnie,na jak długo to nie mam pojęcia:hehe:

mi chodzi o tapicerkę kanapy moto bo jakaś taka zdechło-wypsiała i matowa się zrobiła. Mycie niczego nowego nie wniosło ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bez napisał:

mi chodzi o tapicerkę kanapy moto bo jakaś taka zdechło-wypsiała i matowa się zrobiła. Mycie niczego nowego nie wniosło ;]

 

to pozostaje pewnie jakaś farba, bo podejrzewam, że od słońca wypłowiała:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, r1sender napisał:

to pozostaje pewnie jakaś farba, bo podejrzewam, że od słońca wypłowiała:hmm:

eee... to mu się pupka ;] ubrudzi. Oleje to a jak będę miał gest to sobie skórę zapodam kiedyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bez napisał:

eee... to mu się pupka ;] ubrudzi. Oleje to a jak będę miał gest to sobie skórę zapodam kiedyś 

no właśnie trzeba taką znaleźć co plastikową krowę farbuje, a nie ciuchy i bezową dupke:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, r1sender napisał:

no właśnie trzeba taką znaleźć co plastikową krowę farbuje, a nie ciuchy i bezową dupke:hehe:

są takie?

do skór to wiem, że są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bez napisał:

mi chodzi o tapicerkę kanapy moto bo jakaś taka zdechło-wypsiała i matowa się zrobiła. Mycie niczego nowego nie wniosło ;]

 

Jest specjalny środek. Sprawdza sie doskonale.

https://sklep.intercars.com.pl/produkty/409102-srodek-do-czyszczenia-siedziska-motul-perfect-seat-e4-250-ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bullitt napisał:

o! widzisz dobry człowieku!!!

trzeba będzie wypróbować :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plastików polecę też Unique Hestia, ładnie pachnie i nie nabłyszcza plastików, pozostawia ładny satynowy kolor. 

Nie polecę natomiast 303 Aerospace Protectant, u mnie ciągnął mocno kurz, może to też kwestia samego plastiku.

 

W obu przypadkach plastiki przecierane APC podobnie jak u @r1sender:ok:

 

303 poszedł za to do komory silnika, gdzie sprawdza się całkiem dobrze, a szkoda mi go było wyrzucać. Tutaj demontuję plastiki, które mogę, myję, pędzelkuję APC i na to po osuszeniu 303 :ok:

 

Jak będzie już fajna pogoda to plastiki z komory silnika i podszybie zdemontuję, do tego osłony progów i na to na bogato poleci Tac System Quartz, bo nie wiem co z nim zrobić :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.