Skocz do zawartości

Wtryski Common Rail - regeneracja w praktyce


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiadomo, że auta nam się starzeją, w związku z czym silnik jak i osprzęt ulegają eksploatacyjnemu zużyciu. Jednym szybciej, innym później. Zatem do rzeczy. Zmierzone korekty wtrysków mojego silnika zaczynają powoli odstawać od ideału. Póki co, nie ma problemów z odpalaniem, wydech nie kopci. ALE... zwiększyło się spalanie. Doładowanie jest, przepływomierz nie zgłasza usterki i na logach krzywe wykresów oczekiwane/zmierzone w miarę się pokrywają, podobnie jak inne parametry. Niepokoi dodatnia korekta jednego z wtrysków podczas przyspieszania. Oscyluje ona wokół 2,5 mm3/w. I teraz mam dylemat, bo znawcy na forach twierdzą, że korekty służą jedynie do stabilizacji biegu jałowego i podczas przyspieszania nie mają one znaczenia. W takim razie dlaczego komputer pokazuje tak dużą odchyłkę podczas obciążenia? No i kolejna kwestia, czyli wartości korekt. Korekta na + oznacza, że sterownik podlewa paliwem. Powody są dwa, przytarty wtryskiwacz, albo kiepska kompresja obsługiwanego przez ten wtrysk cylindra. Zatem pytanie - skoro sterownik i tak dąży do 0 i kompensuje sobie dodatnią korektę odejmując na pozostałych tak, żeby sumarycznie wyszło 0, to czy auto będzie więcej palić?

Jeśli regenerowaliście wtryski mające dodatnie korekty, jakie efekty osiągnęliście? Mniejsze spalanie? Wyrównanie korekt? Większa moc, lepsza dynamika i odejście? A może poprawa kultury pracy silnika? Proszę o wszelkie informację, które naświetlą nieco temat diagnostyki oraz regeneracji wtryskiwaczy common rail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze odmawiać 3 zdrowaśki przed każdym odpaleniem. :ksiadz:

 

 

Na zajechane wtryski żaden olej nie pomoże. Jak zaworek "wyklepany" to trzeba naprawić.

Każdy, kto przeszedł prawdziwą regenerację ( a nie tylko kąpiel w ultradzwiękach) zeznaje, że poprawiła się praca, zapalanie, zmniejszyło dymienie i spalanie-często znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 Proszę o wszelkie informację, które naświetlą nieco temat diagnostyki oraz regeneracji wtryskiwaczy common rail.

 

Skoro masz taką korektę nie oznacza to że jest problem w tym miejscu.

Przeważnie korekta na wtryskiwaczu np. nr 4 oznacza problemy w 3 cylindrze.

 

Po pierwsze proponuję zrobić test przelewowy i kompresji silnika.

Oczywiście najlepiej jest jak suma korekt wynosi 0. Korekta 2.5 to już dużo...

 

Jaki przebieg ma pacjent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy przebieg nieznany. Do wymiany kwalfikuje się sprzęgło i być może dwumas, więc można przyjąć że minimum 170 tys. km. Co do korekt podczas przyspieszania - suma korekt zawsze wynosi u mnie 0. Podobnie zresztą jak na biegu jałowym. Sam przebieg korekt na biegu jałowym wygląda następująco: zimny silnik - korektę +2,5mm3/w zgłasza wtryskiwacz I cyl. Po kilku minutach i kilku przygazówkach korekta się wyrównuje i mieści się w 1mm3/w. Silnik rozgrzany to korekty mieszczące się w +/-1mm3/w. Gorzej podczas przyspieszania o czym wspomniałem wcześniej.

Co do pomiaru kompresji, jak to wygląda w przypadku diesla? Każdy warsztat się tego podejmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy przebieg nieznany. Do wymiany kwalfikuje się sprzęgło i być może dwumas, więc można przyjąć że minimum 170 tys. km. Co do korekt podczas przyspieszania - suma korekt zawsze wynosi u mnie 0. Podobnie zresztą jak na biegu jałowym. Sam przebieg korekt na biegu jałowym wygląda następująco: zimny silnik - korektę +2,5mm3/w zgłasza wtryskiwacz I cyl. Po kilku minutach i kilku przygazówkach korekta się wyrównuje i mieści się w 1mm3/w. Silnik rozgrzany to korekty mieszczące się w +/-1mm3/w. Gorzej podczas przyspieszania o czym wspomniałem wcześniej.

Co do pomiaru kompresji, jak to wygląda w przypadku diesla? Każdy warsztat się tego podejmie?

 

Dwumasa może być uszkodzona z powodu nie prawidłowo działających wtryskiwaczy...

 

Sprawdzenia kompresji podejmie się każdy średnio rozgarnięty warsztat, przyrząd kosztuje od circa 150 złotych, najlepiej jakbyś miał z wyrysowaniem na skali.

Koniecznie zrób testy przelewowe, korekta może oznaczać że sąsiad leje :)

 

Jak przelewowy wyjdzie rozjechany daj wtryski na stół i będziemy więcej coś wiedzieć.

 

To że krzywe pokrywają się o niczym nie świadczy, gdyby się nie pokrywały byłby już dużo większy problem, na obecną chwilę z tego co opisujesz masz po prostu pierwsze znaki naturalnego zużycia silnika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


korekta może oznaczać że sąsiad leje

Jak to rozumieć? Jakaś podpowiedź? Najchętniej od razu oddałbym wtryski do sprawdzenia na maszynę, ale w okolicy nie mam żadnego polecanego serwisu. Wszystkie łupią i partaczą. Znalazłem właśnie firmę w promieniu 100 km. Robią drogo ale solidnie. Wysłałem zapytanie odnośnie kosztów demontażu/montażu i sprawdzenia wtrysków. Będę chciał sprawdzić kpl dla świętego spokoju. Tu u mnie za samo sprawdzenie biorą 80 zł. Z tego co czytam, nowe końcówki wtryskiwaczy w serwisie Bosch do najtańszych nie należą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć? Jakaś podpowiedź? Najchętniej od razu oddałbym wtryski do sprawdzenia na maszynę, ale w okolicy nie mam żadnego polecanego serwisu. Wszystkie łupią i partaczą. Znalazłem właśnie firmę w promieniu 100 km. Robią drogo ale solidnie. Wysłałem zapytanie odnośnie kosztów demontażu/montażu i sprawdzenia wtrysków. Będę chciał sprawdzić kpl dla świętego spokoju. Tu u mnie za samo sprawdzenie biorą 80 zł. Z tego co czytam, nowe końcówki wtryskiwaczy w serwisie Bosch do najtańszych nie należą...

 

Korekta oznacza kompensatę niedomagań sąsiada, gdy coś się dzieje nie tak - kolega obok bierze na siebie więcej wysiłku.

Zapytaj na jakim sprzęcie sprawdzają, ew. regenerują wtryski. Tzn. dopytaj o markę i model stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci tutaj na miejscu do sprawdzenia wtrysków używają niewielkiego testera Magneti Marelli CRU2. Ci do których się będę chciał wybrać posiadają urządzenie EPS wielkości szafy gdańskiej. 

 

CRU2 nadaje się praktycznie tylko do prostego testu wtryskiwacza.

Jeśli warsztat gdzie masz zamiar oddać ma dużego EPSa warto dać do sprawdzenia komplet i zastanowić się co jest do zrobienia.

 

Jednakże wcześniej tak jak mówiłem, test przelewowy i kompresja.

 

Łącznie nie powinno to kosztować więcej niż 200 zł a da spore pojęcie o stanie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komprechę oraz przelewy postaram się ogarnąć lokalnie. Wtryski raczej zamiejscowo, po ustaleniu kosztów naprawy. Powiedz mi jeszcze na ile temat jest poważny? Pytam ponieważ nie mam żadnych problemów z odpalaniem silnika, nie widzę dymienia podczas odpalania i przyspieszania. Silnik pracuje w miarę równo, chociaż dają się zauważyć typowe dla JTD'ków wibracje. Jedyne co mnie zaniepokoiło to wzrost spalania. Do tej pory podczas weekendowych wycieczek w ulubione miejsce auto paliło średnio 4,8L/100. Teraz pali ok. 0,5L więcej. Sterownik silnika nie zgłasza żadnych błędów. Logi nie wskazują na problemy z przepływką oraz doładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komprechę oraz przelewy postaram się ogarnąć lokalnie. Wtryski raczej zamiejscowo, po ustaleniu kosztów naprawy. Powiedz mi jeszcze na ile temat jest poważny? Pytam ponieważ nie mam żadnych problemów z odpalaniem silnika, nie widzę dymienia podczas odpalania i przyspieszania. Silnik pracuje w miarę równo, chociaż dają się zauważyć typowe dla JTD'ków wibracje. Jedyne co mnie zaniepokoiło to wzrost spalania. Do tej pory podczas weekendowych wycieczek w ulubione miejsce auto paliło średnio 4,8L/100. Teraz pali ok. 0,5L więcej. Sterownik silnika nie zgłasza żadnych błędów. Logi nie wskazują na problemy z przepływką oraz doładowaniem.

 

Wg. mnie po prostu zużycie silnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedyne co mnie zaniepokoiło to wzrost spalania. Do tej pory podczas weekendowych wycieczek w ulubione miejsce auto paliło średnio 4,8L/100. Teraz pali ok. 0,5L więcej. Sterownik silnika nie zgłasza żadnych błędów. Logi nie wskazują na problemy z przepływką oraz doładowaniem.

 

Gościu! Tankuj i ciesz się jazdą! Nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma. Moim zdaniem szkoda kasy.

 

ps. pół litra różnicy w spalaniu ma być powodem grzebania w silniku? Może jechałeś pod wiatr z troszkę niższym ciśnieniem w oponach... A tak z przymrużeniem oka, to 4,8 było odchyleniem od normy, która wynosi 5,3 l/100km. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wtryskow bym nie lekceważyl... ostatnio wymieniłem silnik rok temu jak wtrysk zaczął lać i przetopil mi tłok na autostradzie. Lepiej sprawdzic wtryski choć tak jak koledzy mówią korekcja daje tylko sygnal ze coś nie tak, ale to nie musi być wtrysk tylko np kompresja itp itd..

Wysłane z mojego SM-J510FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Odgrzebię temat bo się nieco wyjaśniło ze zwiększonym spalaniem. Winowajcą były zaciski hamulcowe na tylnej osi - dość popularna usterka w Stilo. Objawy - pisk podczas jazdy oraz grzejące się felgi. Po wymianie kompletu, spalanie wróciło do normy. Weekendowa trasa i spalanie przy włączonej klimie to 4,6L/100 (przy prędkościach 70-120km/h). Oczywiście pozostaje do wyjaśnienia kwestia korekt, o których wspominałem na początku tematu. Jestem właśnie po tankowaniu z olejem 2T, wkrótce sprawdzę jaki miało to wpływ na korekty pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16 październik 2016 o 23:11, bochumil napisał:

 paliło średnio 4,8L/100. Teraz pali ok. 0,5L więcej. Sterownik silnika nie zgłasza żadnych błędów. Logi nie wskazują na problemy z przepływką oraz doładowaniem.

A moze klimka wciaga te pol litra?

Moze wiatr w twarz wieje?

pol litra bym zbagatelizowal, gdyby bylo 6 w trasie to juz niemala roznica, zachowujac podobne warunki jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bochumil napisał:

Jaki efekt? :-)

Zart taki, ze nie dolewasz do kazdego tankowania :)))) i kara taka:))

Mam chyba taki sam silnik jak Twoj tyle ze w cromie, dolewam na pelny bak ok 200ml 2T orlen czerwony + 50 ml MillersaEcoMax.

Jedni mowia ze to bez sensu mieszac te dwa srodki bo kazdy podobnie ponoc dziala, ale jaka prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda powinna być widoczna w programie diagnostycznym w korektach wtrysków ;) Przyczyna wyższego spalania o czym pisałem wcześniej się wyjaśniła. Powodem były zaciski hamulcowe na tylnej osi. Po wymianie spalanie wróciło do normy. Korekty na jałowym mam w miarę ok czyli +/-1mm max. Po przygazowaniu maleją. Nieco gorzej jest podczas jazdy. Przy pedale gazu wciśniętym w 1/3 skoku korekta na 4 wtrysku rośnie do 3mm3/w. Dziwne jest to, że auto pali od strzała nawet w mrozy, za autem nie kopci, rozgrzany silnik pracuje równo, nie gaśnie i nie szarpie. Spalanie jak pisałem - w trasie z włączoną klimą 4,7L/100 przy spokojnej jeździe. Jedyne co może niepokoić to nierówna praca na zimnym i lekki spadek mocy. Umówiłem się już wstępnie w serwisie diesla na sprawdzenie kompresji i wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

Zart taki, ze nie dolewasz do kazdego tankowania :)))) i kara taka:))

Mam chyba taki sam silnik jak Twoj tyle ze w cromie, dolewam na pelny bak ok 200ml 2T orlen czerwony + 50 ml MillersaEcoMax.

Jedni mowia ze to bez sensu mieszac te dwa srodki bo kazdy podobnie ponoc dziala, ale jaka prawda?

Zrobiłem ponad 450 kkm samochodem z CR do baku leję tylko i wyłącznie ON. Jedyną zasadą jaką stosuję jest nie tankowanie paliwa  na stacji krzak i spółka w Pierdziszewie Małym lub w podobnych miejscach. Pompa wysokiego ciśnienia jest fabryczna, wtryski również fabryczne. Więc nie bardzo rozumiem potrzebę dolewania czegokolwiek do paliwa. Na dodatek silnik jest po programie, który został wgrany jak auto skończyło 3 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rudobrody napisał:

Zrobiłem ponad 450 kkm samochodem z CR do baku leję tylko i wyłącznie ON. Jedyną zasadą jaką stosuję jest nie tankowanie paliwa  na stacji krzak i spółka w Pierdziszewie Małym lub w podobnych miejscach. Pompa wysokiego ciśnienia jest fabryczna, wtryski również fabryczne. Więc nie bardzo rozumiem potrzebę dolewania czegokolwiek do paliwa. Na dodatek silnik jest po programie, który został wgrany jak auto skończyło 3 kkm.

Tankuje na Shell, BP, czasem Orlen, a od wielkiego swieta LUKOIL ale max 5-10 l na szybko jak musze.

Dolewam bo  glosza, iz ON jest suchy a dolewki poprawiaja smarnosc listwy,pompy,wtryskow czy co tam jeszcze.

Mam 213 tys nakulane realnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Saturday, October 15, 2016 o 22:28, DominikZ napisał:

Proponuję do paliwa dodawać oleju 2T. Dużo na ten temat już napisano i wiele silników już w ten sposób zostało uratowanych, przed wymiana pomp i wtrysków.

A jak się ma olej 2T do silnika z DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, electrofinger napisał:

A jak się ma olej 2T do silnika z DPF?

 

Nie przeszkadza, jeśli o to pytasz. A wręcz przeciwnie. Ludziom z PKP, powydłużały się interwały między załączaniem przez ecu wypalania FAP. I to dość znacznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electrofinger napisał:

A jak się ma olej 2T do silnika z DPF?

Ciężko powiedzieć. Skoro olej 2T poprawia (ponoć) korekcje wtryskiwaczy w sposób zauważalny, to teoretycznie silnik powinien generować mniej sadzy. Jednak z drugiej strony popioły powstałe w wyniku spalania oleju 2T mogą filtr DPF skutecznie zapychać. Należałoby zatem szukać takiego oleju, który w specyfikacji ma najmniejszą wartość popiołów siarczanowych - wg forów poniżej 0,1%. W specyfikacji najbardziej wypromowanego na wszelakich forach oleju 2T nie widzę tej wartości...

 

http://www.liqui-moly.pl/files/1052k.pdf

 

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

Ciężko powiedzieć. Skoro olej 2T poprawia (ponoć) korekcje wtryskiwaczy w sposób zauważalny, to teoretycznie silnik powinien generować mniej sadzy. Jednak z drugiej strony popioły powstałe w wyniku spalania oleju 2T mogą filtr DPF skutecznie zapychać. Należałoby zatem szukać takiego oleju, który w specyfikacji ma najmniejszą wartość popiołów siarczanowych - wg forów poniżej 0,1%. W specyfikacji najbardziej wypromowanego na wszelakich forach oleju 2T nie widzę tej wartości...

 

http://www.liqui-moly.pl/files/1052k.pdf

 

 

Pytam bo mam wtryski poezoelektryczne których się nie regeneruje a 1 kosztuje coś 1100 zł. Wolę na sobie nie testować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ZUBERTO napisał:

Mało co zostało jako nowe to 1, 2 zaraz znów zacznie się wojna o zasięg i minuty na stacji paliw.

 

Zawsze też można LPG nie lubić, albo mieć miejsca na parkingach, na które z LPG wjeżdżać nie wolno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pixel napisał:

masz w podpisie 2 astry z LPG

Mój wybór. Nikomu go nie narzucam.

Jednak wiele z wymienionych problemów z LPG mnie nie dotyczy.

Dziennie przeważnie nie robię więcej niż 500km na co pozwala mi 1 tankowanie.

Parkingów z zakazem u nas prawie nie ma, mam swój garaż i podwórko, zakazu se nie powiesiłem.

Nie przeszkadza mi strata 5 min. na stacji, rekompensuje mi to niższa cena.

Przez 18 lat na gazie zaoszczedzilem pewnie na nowy samochód, albo i więcej. Na LPG miesięcznie wydajemy z żoną ok 1000zl, więc różnice w portfelu widać.

Pogodziłem się z pewnymi utrudnieniami i tyle.

Żałuję, że lipa w wyborze nowych aut z LPG jest (należy dodać ekonomiczna lipa, bo gazować można wiele).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 15.10.2016 o 22:36, bochumil napisał:

Zalewam co drugie tankowanie zalecany olej 2T f-my Liqui Moly ;) 

ja do kazdego:)

 

Dnia 15.10.2016 o 20:36, bochumil napisał:

Witam

 

Wiadomo, że auta nam się starzeją, w związku z czym silnik jak i osprzęt ulegają eksploatacyjnemu zużyciu. Jednym szybciej, innym później. Zatem do rzeczy. Zmierzone korekty wtrysków mojego silnika zaczynają powoli odstawać od ideału.

Moje korekty sa takie. silnik 240kkm oryginalne, 1,9 120KM MJTD  Dolewam 2T i/lub ECOMAX na kazde tankowanie do pelna.

wieksze korekty to  bieg jalowy silnik nagrzany, mniejsze ok 2000prm na postoju

IMG_20190319_170557.jpg

IMG_20190319_170721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 15:34, ZUBERTO napisał:

Mało co zostało jako nowe to 1, 2 zaraz znów zacznie się wojna o zasięg i minuty na stacji paliw.

Mi minuty na stacji zrekompensowala oszczednosc ok 50-55000zl przez 16 lat posiadania auta z lpg. A ostatnie 6 lat to malo co jezdzilem bo mialem dizla, Na lpg zrobilem ok 240000km

I wlasciwie bezobslugowo i bezkosztowo specjalnie, wiec wyssany z palca finansowy dramat w swiecach, kablach i co tam jeszcze pomijam (swiece 5 kpl po 40zl, 3 x kable po 70, serwis LPG co rok 70zl, raz padl LPG komp 350zl) :) a mialem zbiornik 32 L wiec zasieg w trasie ok 330-370km co oznacza ze co 5 h warto zrobic kilkuminutowy postoj.

Osobiscie wolalbym crome w LPG niz w dizlu bo na osiagach mi  srednio zalezy a krece glownie w miescie 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie paliw nie ma sensu, podobnie jak hejtowanie któregokolwiek z nich, niech ten wątek pozostanie wątkiem o korektach wtryskiwaczy. Bardzo jestem ciekaw, czy Bochumil przeprowadził diagnostykę wtrysów, bo mam identyczny problem - niskie korekty na postoju, a przy dużym obciążeniu (jazda pod górkę, dynamiczne przyspieszanie) jeden z wtryskiwaczy dostaje ponad +3. Nie czuję przy tym jakichś problemów z autem, ale patrząc na wykresy zastanawiam się, czy to sprawdzać czy "jeździć obserwować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cesarz napisał:

Ja nie mam nic przeciwko LPG ale trzeba kupić auto z silnikiem się którydo tego nadaje, zlecić instalacje w dobrym warsztacie (nie kupiłbym auta z ogłoszenia które już ma lpg). Wtedy można jeździć.

Dlaczego byś nie kupił używanego z LPG?... nawet jeśli to silnik który się nadaje do LPG, montaż był przeprowadzony w dobrym warsztacie, a instalacja była serwisowana zgodnie z zaleceniami? 

Czy tylko instalacje zlecone do założenia przez ciebie gwarantują bezproblemową jazdę? ;)

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beyor napisał:

Porównywanie paliw nie ma sensu, podobnie jak hejtowanie któregokolwiek z nich, niech ten wątek pozostanie wątkiem o korektach wtryskiwaczy. Bardzo jestem ciekaw, czy Bochumil przeprowadził diagnostykę wtrysów, bo mam identyczny problem - niskie korekty na postoju, a przy dużym obciążeniu (jazda pod górkę, dynamiczne przyspieszanie) jeden z wtryskiwaczy dostaje ponad +3. Nie czuję przy tym jakichś problemów z autem, ale patrząc na wykresy zastanawiam się, czy to sprawdzać czy "jeździć obserwować".

 

Co drugi diagnosta Ci powie, że korekty w trakcie jazdy można sobie... wsadzić, ponieważ służą wyłącznie do wyrównywania obrotów biegu jałowego. I bądź tu teraz mądry... Ciężko również znaleźć rzetelne informacje dotyczące dopuszczalnych korekt dla układów wtryskowych Bosch stosowanych w Multijetach na sterowniku EDC16C39. To jest wiedza zarezerwowana dla "uprzywilejowanych", którzy trzepią na tym hajs i to nie mały. Oddaj auto do serwisu diesla to wyjedziesz biedniejszy o około 2 tys. zł, bo tyle może kosztować regeneracja wtryskiwaczy. I nie wiesz tak naprawdę, czy faktycznie była to pełna regeneracja, czy wtryski wylądowały jedynie w myjce ultradźwiękowej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie wypatrzyłem już taki, który ma bardzo dobre opinie i jest dosyć blisko.
Zastanawiam się, czy sam poradzę sobie z wykręceniem wtryskiwaczy. Orientujecie się, czy po takiej operacji (demontaż wtryskiwaczy) trzeba jakoś odpowietrzać układ paliwowy? Zdaje się, czy przy wymianie filtra paliwa nie ma takiej konieczności (wystarczy kilka razy przekręcić kluczyk w stacyjce i układ sam się odpowietrzy), ale przy demontażu wtrysków powietrze może być w innym miejscu układu, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.