Skocz do zawartości

Fiesta RS ?


michalek85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z sąsiedniego kącika z zapytaniem:

A mianowicie ostatnio miałem okazję być wyprzedzonym przez forda Fiestę z emblematami RS ( nie była to ST, ani Redl line ani ST 200 ). Pierwszy raz widziałem taką fiestę , 2 grube rury po bokach z tyłu, gustowny spojler i taka napuchnięta ( poszerzone nadkola). W każdym bądź razie samochód widać było nowy i mega mocny. Ze świateł wystrzelił jak z procy ( moje służbowe 180 km jakby zostało w miejscu ) . Dodatkowo przy zmianie biegów wydawał strzały niczym WRC :) 

Coż to było? bo zainspirował mnie strasznie a nic sensowngo nie można na ten temat znaleźć poza kilkoma zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z sąsiedniego kącika z zapytaniem:

A mianowicie ostatnio miałem okazję być wyprzedzonym przez forda Fiestę z emblematami RS ( nie była to ST, ani Redl line ani ST 200 ). Pierwszy raz widziałem taką fiestę , 2 grube rury po bokach z tyłu, gustowny spojler i taka napuchnięta ( poszerzone nadkola). W każdym bądź razie samochód widać było nowy i mega mocny. Ze świateł wystrzelił jak z procy ( moje służbowe 180 km jakby zostało w miejscu ) . Dodatkowo przy zmianie biegów wydawał strzały niczym WRC :)

Coż to było? bo zainspirował mnie strasznie a nic sensowngo nie można na ten temat znaleźć poza kilkoma zdjęciami.

może taka:

ford-fiesta-proto-by-ste-f582cbb,910,500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego ja poniżej, no szczegółów nie zdążyłem zauważyć bo zapierdzielała strasznie, Co zauważyłem to właśnie 2 duże rury, dobry zawias ( szybko w zakręcie i bez przechyłów ) no  samochód nowy w kolorze białym. AA i z Focusem nie pomyliłem :)

 

 

post-152457-0-43104300-1476770828_thumb.jpg

post-152457-0-34671600-1476770838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne ST absolutnie nie przechyla się w zakrętach. Jak na seryjny samochód jest bardzo sztywne.

 

To co widziałeś to jakaś wydumka. Na AK jest nowe białe ST, dobrze podkręcone - chyba marcinekkk ?  :hmm:

No może być, w każdym bądź razie widziałem białą fiestę ( nową ) z oznaczeniami RS i mega szybką :D a wszystko rozgrywało się w Mikołowie ( blach nie pamiętam ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to trakcyjnie wyglada? Bo za przeproszeniem w kile to kola podskakuja, Kczy donosi, ze w nowym pugu 308 tez. A jak w fiescie podczas ostrego przyspieszania? Strasznie ciekaw jestem.

 

Co do fiesty przeciez w Polsce jest Msport to moze byla jakas wyscigowa wyscigowka do WRC czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to trakcyjnie wyglada? Bo za przeproszeniem w kile to kola podskakuja, Kczy donosi, ze w nowym pugu 308 tez. A jak w fiescie podczas ostrego przyspieszania? Strasznie ciekaw jestem.

 

Co do fiesty przeciez w Polsce jest Msport to moze byla jakas wyscigowa wyscigowka do WRC czy cos.

to ja też się podepnę do pytania, jest tam jakaś szpera?

mondeo 2.5T mieli oponami do 4go biegu podczas przyspieszania, jak jest u Ciebie przy większej mocy i sporo mniejszej masie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to trakcyjnie wyglada? Bo za przeproszeniem w kile to kola podskakuja, Kczy donosi, ze w nowym pugu 308 tez. A jak w fiescie podczas ostrego przyspieszania? Strasznie ciekaw jestem.

 

Co do fiesty przeciez w Polsce jest Msport to moze byla jakas wyscigowa wyscigowka do WRC czy cos.

 

 

M-Sport ma jedną drogę na której "testują" bardzo blisko siedziby ;) nie latają rajdówkami po ulicach za dużo - info z samego M-Sportu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to trakcyjnie wyglada? Bo za przeproszeniem w kile to kola podskakuja, Kczy donosi, ze w nowym pugu 308 tez. A jak w fiescie podczas ostrego przyspieszania? Strasznie ciekaw jestem.

 

Co do fiesty przeciez w Polsce jest Msport to moze byla jakas wyscigowa wyscigowka do WRC czy cos.

 

Nic nie skacze, na codzien jezdze na semi sliku wiec nie mam problemu z buksowaniem

fabrycznie fiescina ma jakas oszukana elektroniczna szpere , moja ma normalna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gadałem z kumplem i twierdził że Stec ma biała fieste dość mocno pomodzoną. Może to to.?

tam z fiesty to jest tylko buda:

http://autokult.pl/24598,ford-fiesta-proto-by-stec-motorsport-prawdziwy-wilk-w-owczej-skorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobilem taka cichociemna :D, ale zmian tez jest troche

 

Perun Hybrid Turbo
Wagner Tuning intercooler
Large Bore Turbo Intake Elbow
R-Sport Alloy Cross Over Pipe
R-Sport Large Bore Hot Side Pipe Kit
Turbosmart Actuator
Turbosmart Bov
AS Performance Boost Hose
Pipercross Air Filter
Ram Air BIG MOUTH
Rm Motors 3 inch catless exhaust
AS Performance Short Shift Kit
As Performance billet torque mount 
Eibach pro kit
Mintex M1144 Front Pads
Team Dynamics Pro Race 1.2
Federal RS-R 215/40/17
Unitronic Poland Chiptuning Stage 3+

 

post-129904-0-22750500-1477728874_thumb.png

post-129904-0-25297700-1477728881_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.05.2017 o 04:26, Marcinekkk napisał:

Oto i ona , nasza najnowsza turbina do 1,5 i 1,6 eco boost   nazwa kodowa Dzik 4 :D

wydajnosc do ok 330km .

Za 2h montujemy :furious:

 

W 1.5 EB jest inna turbina...

 

Wystroiłeś już to turbo czy silnik zrobił kaboom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
ale nasi rodacy to nie magicy ;|)
wszyscy robia na gotowcach ;]

Nie ma fizycznej możliwości aby program się nie powtórzył o w zasadzie o każdym dobrze zrobionym sofcie można powiedzieć, że jest gotowcem.
Nasi rodacy mają uczulenie na słowo gotowiec. Wystarczy powiedzieć, że mapa robiona jest indywidualnie pod auto, posiedziec trochę na forum udając, że edytujemy wsad i później są owacje na stojąco za custom remap. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za nazwa costum leci cena  ;]

Tez nie...

Bo każdy Polak chciałby jak najtaniej

Dzwoni typ ble ble ble dpf egr stage 1, tyle i tyle z rolkami... Okej okej spoko Później się dowiadujesz, że zrobił u jakiegoś domowego tunera za 1/2 ceny bez rolek ale uwaga : nie gotowca tylko custom )

W dłuższym okresie czasu trzeba zjechać z ceną i jakością aby nie umrzeć z głodu przez osoby, które kupią na ebayu jakiś sprzęt z Chin albo jada na slejwie.. Echhh

 

 

Patrz, taki Heko, przerobil już pewnie koło tysiąca mondeo/fok hdi/tdci. Załóżmy, że jest 20 wersji softu. Czy mapa, która zrobi dla Ciebie tak samo jak wcześniejsze (wszędzie podciaga tak samo, zakładając że silnik jest top top) jest gotówcem czy custom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to mozecie mi wytlumaczyc jakbym mial 7 lat. Swojego czasu widzialem, ze nasi tunerzy biora soft np z UK i wgrwaja do u nas. Ale wracajac do tematu. Dajmy na to ford mozna wgrac pewnie na pale do 1.6T program z mocniejszej wersji do slabszej i git. Czy ktos rzeczywiscie siedzi i pisze kod od nowa? Przecie to robi sztab ludzi w fabryce. Rozumiem podciagnac turbo dolac paliwa auto wtedy dajmy na to nie spelnia euro 6 ale jest szybsze. W czym te kody sa pisane? W sensie jakim jezykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie od zlamania strerownika, pozniej taki progs leci w swiat

tuner kupuje, zmienia paliwo/powietrze i  jazda

to tak w skrocie

od nowa nikt nie pisze   a nazwa costum jest po to zebys wiecej zaplacil 

 

mam 4 angielskie mapy, pozdejmowali wszytskie zabezpieczenia   pliwo na maxa  odcina na 7400   i zajarani ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinekkk napisał:

zaczyna sie od zlamania strerownika, pozniej taki progs leci w swiat

tuner kupuje, zmienia paliwo/powietrze i  jazda

to tak w skrocie

od nowa nikt nie pisze   a nazwa costum jest po to zebys wiecej zaplacil 

 

mam 4 angielskie mapy, pozdejmowali wszytskie zabezpieczenia   pliwo na maxa  odcina na 7400   i zajarani ;]

 

Czyli w duzym skrocie jak juz swetry shakuja to pozostaje tylko pobawienie sie odcinka przez zmiane 0 na 1 etc. Ewentualnie wylaczanie egr i innych. Kiedys widzialem jak jakies siwatla doswietlanie zakretow robili to zmieniali w kompie 0 na 1. Ok a takie volvo T3 to bede mogl sobie wgrac soft od T4 i bedzie prawie 190KM ? Automat to zniesie? Drugie pytanie kupuje nowa fieste 1.0T 100KM z automatem i wrywam mape od 140KM pojedzie czy kleknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.