Skocz do zawartości

Zimowe żarówki


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie zima, koła zmieniłem i przypomniałem sobie, że kiedyś kupiłem żarówki, które mają dawać 30% światła więcej. Zamontowałem i będę testował - mam nadzieję, że poprawi się widoczność przed autem. Zwykłe H4 słabiutko świecą.

BTW przypominam, że lewą żarówkę łatwo się wymienia, gdy wyjmiemy wlew płynu do spryskiwaczy :ok:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągam dwa śledzie i lampa na kolanach :skromny:

W Lacetti trzeba było wyciągać lampy.

W Cruze nie ma takiej potrzeby, jest dobry dostęp do żarówek, ale jeszcze łatwiejszy po wyjęciu króćca ze zbiornika płynu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lacetti hatchback nie trzeba wyjmować lamp  :skromny:

A co do żarówek z dodatkowymi procentami to tylko takich używam - naprawdę jest różnica. Aktualnie mam Philips +30% kupione na stacji BP i świecą już 2 lata w przeciwieństwie do poprzednich Tungsramów +90% które świeciły pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lacetti hatchback nie trzeba wyjmować lamp  :skromny:

A co do żarówek z dodatkowymi procentami to tylko takich używam - naprawdę jest różnica. Aktualnie mam Philips +30% kupione na stacji BP i świecą już 2 lata w przeciwieństwie do poprzednich Tungsramów +90% które świeciły pół roku...

Właśnie takie Philipsy zamontowałem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też te Philipsy +30 kupowałem, ale powiem szczerze nie widzę różnicy w porównaniu do 'zwykłej' Narvy czy tych Lidlowych (H7). Ostatnio włożyłem jakieś Philipsy niby longlife i też tak samo świecą moim zdaniem.

Bo zwykłe H7 bardzo dobrze świecą.

W Cruze są H4 i po wsadzeniu +30% widać wyraźnie różnicę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak sie zwykla nowa zalozy po zwyklej starej to widac taka sama roznice. Przypominam ze +xx% nie dotyczy mocy swiatla, tylko albo nieco wieksza powierzchnie oswietla gdzies tam na poboczu w rowie albo na 28m przed autem na 3m kwadratowych zauwazono xx% wiecej swiatla. Prawdziwe niezalezne testy wykazaly ze niejednokrotnie firmowa dobra standardowa zarowka za 15zl swieci lepiej albo tak samo jak ta za 40zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje nie były drogie - 16 zł za sztukę w Polmozbycie :)

Właśnie mi padła lewa.

Na ORLENIE mieli zwykłe H4 OSRAM po 29 zł. Faktycznie wymiana obu na nowe wyraźnie poprawiła oświetlenie.

Ciekawe czy poświecą następne 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warto pamiętać, że przy zakupie żarówek można sprawdzić czy zastosowano filtr UV, który skutecznie zapobiega matowieniu odbłyśnika i szkła reflektora.

Należy wybierać takie źródła światła,które posiadają homologację. Też jestem po wymianie świateł na zimowe i zainwestowałem w Philipsa tym razem. Żarówki udało mi się zamówić przez stronę internetową: basic.com.pl w promocyjnej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że przy zakupie żarówek można sprawdzić czy zastosowano filtr UV, który skutecznie zapobiega matowieniu odbłyśnika i szkła reflektora.

Należy wybierać takie źródła światła,które posiadają homologację. Też jestem po wymianie świateł na zimowe i zainwestowałem w Philipsa tym razem. Żarówki udało mi się zamówić przez stronę internetową: w promocyjnej cenie.

Jakieś rabaty dla AK? :]

Widzę, że sporo linków masz w swoich postach. Jaki jest cel Twojej obecności na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.