Skocz do zawartości

Ciepły montaż okien PCV


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień będę zamawiał okna PCV - 11 sztuk i zaproponowano mi do okien ciepły montaż SWS w takiej postaci:

 

"zastosowanie pianki montażowej firmy Soudal oraz taśm paroizolacyjnych, które zabezpieczą warstwę piany przed zawilgoceniem (może to wpłynąć na pogorszenie jej właściwości izolacyjnych). Po wewnętrznej stronie ościeżnicy zostaje przyklejona taśma paroszczelna, zaś po stronie zewnętrznej – paroprzepuszczalna"

 

Warto wydać dodatkowo 3 tys zł na ten ciepły montaż czy to pic na wodę :hmm:

 

Dziękuje za odpowiedzi :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej te okna wymienisz niż 3k się zwrócą. 3k to powiedzmy sezon grzewczy a nie wierzę że na ciepłym montażu zyskasz 1% oszczędności ciepła. Kolejny sposób na strzyżenie baranów aczkolwiek mogę się mylić  ;]  

 

no właśnie czy jest to tylko naciąganie na $ :hmm: czy faktycznie jest to coś warte :hmm: niby też ta taśma zabezpiecza samą piankę przed starzeniem, rozpadaniem i itd. ;] 

Edytowane przez Slawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankę i tak otynkujesz od wewnątrz i zewnątrz.

Pare stówek można by dopłacić, ale nie 2900 ;]

 

Tynk nie jest paroszczelny. Więc będzie się skraplała woda w piance i ta ulegnie degradacji.

 

Bawienie się z taśmą zabiera sporo czasu - czas montażu można policzyć x2. Więc dużo jest robocizny, bo sama taśma szczególnie droga nie jest. Ale pół dniówki czy dniówka ekipy swoje kosztuje.

 

25m taśmy paroizolacyjnej kosztuje ok 100zł. Ja kazałem sobie to wkleić montażystom, pianki dali standardową. Jakiś fajerwerków z powodu tej taśmy nie zauważyłem, ale nie mam kamery termo

 

Fajerwerków nie zauważysz. Bo różnice rosną z czasem. Niby poprawia szczelność od nowości (ale to trzeba dużą różnicę ciśnień, wtedy w czasie testów kamera termowizyjna coś pokaże). Ale przede wszystkim poprawia żywotność pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerków nie zauważysz. Bo różnice rosną z czasem. Niby poprawia szczelność od nowości (ale to trzeba dużą różnicę ciśnień, wtedy w czasie testów kamera termowizyjna coś pokaże). Ale przede wszystkim poprawia żywotność pianki.

 

tylko o ile zwiększy żywotność pianki i czy to jest warte tych 2900 zł :nie_wiem:

Bo jak sama pianka wytrzyma 20 lat, a z taśmami 25 lat to chyba gra nie warta świeczki :hmm:

Jedni mówią bierz pan :ok: będzie pan zadowolony, a inni nie bądź frajer bo to ściema :no:

Sprzedawca okien mówi, że tyłka ten ciepły montaż nie urywa ale dla siebie by kupił :ok:

Edytowane przez Slawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerków nie zauważysz. Bo różnice rosną z czasem. Niby poprawia szczelność od nowości (ale to trzeba dużą różnicę ciśnień, wtedy w czasie testów kamera termowizyjna coś pokaże). Ale przede wszystkim poprawia żywotność pianki.

no to wrócimy do tematu za 15 lat, bo okna od 1,5 osadzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wrócimy do tematu za 15 lat, bo okna od 1,5 osadzone ;)

 

Ja mam jeszcze wyłożone wnęki okien od wewnątrz styropianem 2 cm.

Naprawdę sporo daje, nie ma dużego spadku temperatury na ścianie przy oknie.

Nie zauważyłem też żadnych negatywnych skutków typu wykraplanie wody, pękanie tynku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i mamy piankę po 23 latach :ok:  dzięki za odpowiedz  :piwko:

u mnie po ca. 15 latach, pianka jakoś tam wyglądała, ale we wnękach okien pojawiał się czarny nalot.

 

Ja mam jeszcze wyłożone wnęki okien od wewnątrz styropianem 2 cm.

 

chyba byłoby zbyt szczelnie, trochę przewiewu musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o ile zwiększy żywotność pianki i czy to jest warte tych 2900 zł :nie_wiem:

Bo jak sama pianka wytrzyma 20 lat, a z taśmami 25 lat to chyba gra nie warta świeczki :hmm:

 

Bez taśm pianka z roku na rok będzie traciła właściwości. Z taśmami - przeżyje do wymiany okien bez znacznego pogorszenia parametrów.

Ale czy się opłaca, to trudne pytanie. W necie same artykuły sponsorowane przez montażystów albo pisane przez fanatyków i wierzących. Chyba jedyny w miarę operujący liczbami, jaki znalazłem:

 

http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-czy-to-sie-oplaca

 

Ale też w wielu miejscach naginane założenia na korzyść ciepłego montażu. Ale z drugiej strony nie uwzględniają pogarszających się parametrów pianki, w której skrapla się para i zamarza.

 

Wątpię, by 3K zł się zwróciło w kosztach ogrzewania przy 11 oknach. Ale to moja wiara, a nie wyliczenia. Pozostają jeszcze kwestie funkcjonalne. Ja bym negocjował - z 1,5K bym pewnie dopłacił. Więcej raczej nie. Ale to jeszcze kwestia czym bym ogrzewał - przy PC pewnie nawet 1000 zł by mi się nigdy nie zwrócił.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, by 3K zł się zwróciło w kosztach ogrzewania przy 11 oknach. Ale to moja wiara, a nie wyliczenia. Pozostają jeszcze kwestie funkcjonalne. Ja bym negocjował - z 1,5K bym pewnie dopłacił. Więcej raczej nie.

 

niestety cena nie będzie niższa ze względu, że mam spore te okna i trochę tej taśmy pójdzie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety cena nie będzie niższa ze względu, że mam spore te okna i trochę tej taśmy pójdzie :ok:

 

Nawet, jak masz 110m obwodu okien x2 rodzaje taśmy to wyjdzie z 600, no, niech 800 zł n taśmę. Większość to robocizna.

A, tylko upewnij się, czy oby na pewno mają na myśli taśmy paroprzepuszczalną i paroizolacyjną - a nie montaż na taśmie rozprężnej czy w warstwie ocieplenia. Bo wtedy cena robi się rozsądna (ale czy się zwróci, to osobna kwestia).

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o ile zwiększy żywotność pianki i czy to jest warte tych 2900 zł :nie_wiem:

Bo jak sama pianka wytrzyma 20 lat, a z taśmami 25 lat to chyba gra nie warta świeczki :hmm:

Jedni mówią bierz pan :ok: będzie pan zadowolony, a inni nie bądź frajer bo to ściema :no:

Sprzedawca okien mówi, że tyłka ten ciepły montaż nie urywa ale dla siebie by kupił :ok:

 

Z ciekawości - skąd okna? Ja mam od roku okna z ciepłym montażem i "ciepłymi parapetami"  - nic nie wieje, bardzo porządnie zamontowali, tynkarze chwalili, gość od elewacji stwierdził, że dawno nie widział tak zamontowanych okien ;)

 

Jakbyś chciał zobaczyć, to zapraszam do Knurowa - od zewnątrz jeszcze nie zalepione.

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jak masz 110m obwodu okien x2 rodzaje taśmy to wyjdzie z 600, no, niech 800 zł n taśmę. Większość to robocizna.

A, tylko upewnij się, czy oby na pewno mają na myśli taśmy paroprzepuszczalną i paroizolacyjną - a nie montaż na taśmie rozprężnej czy w warstwie ocieplenia. Bo wtedy cena robi się rozsądna (ale czy się zwróci, to osobna kwestia).

 

1 szt. - 1770 x 580

1 szt. - 1470 x 580

1 szt. - 1770 x 1290

1 szt. - 870 x 2360

2 szt. - 1770 x 2360

1 szt. - 3360 x 2360

2 szt. - 870 x 2280

2 szt. - 870 x 2280

 

:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem okna na ciepłym montażu + ciepłe parapety- dopłaty za to wszystko było ok 1200 pln ( 11 okien w tym 5 dużych do podłogi) Warunek- otwory musza być idealnie obrobione zarówno "w środku" jak i na zewnątrz.  Na razie ( minęły prawie 2 lata) jest ok :) DO tego styropian na elewacje 20 cm grafit, okna 7 komorowe (część fixów) + wentylacja mechaniczna i 30/40 cm wełny lambda 0.33 w poddaszu i jest ciepło :)

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Montowałem okna na ciepłym montażu + ciepłe parapety- dopłaty za to wszystko było ok 1200 pln ( 11 okien w tym 5 dużych do podłogi) Warunek- otwory musza być idealnie obrobione zarówno "w środku" jak i na zewnątrz.  Na razie ( minęły prawie 2 lata) jest ok :) DO tego styropian na elewacje 20 cm grafit, okna 7 komorowe (część fixów) + wentylacja mechaniczna i 30/40 cm wełny lambda 0.33 w poddaszu i jest ciepło :)

 

No to grubo :) Rozumiem, że do ogrzewania używasz zapalniczki, bo więcej chyba nie potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To chyba, że teraz robią "specjalnie ulepszone" pianki, bo te sprzed 20-25 lat za nic pod tynkiem nie znikają ;]

 

bo IMHO tak dokładnie jest.

Mam blaszaka, którym cały dół jest opiankowany wew/zew żeby się woda w zakamarkach nie zbierała i tak;

- pianka stara po ca 5-8latach była w lepszym stanie niż obecna po 2 latach.

 

Stara nadal była szklista i sztywna, nawet lekkie uderzenia nic jej nie robiły. Nowa już sprawia wrażenie zmurszałej. Obie to były jakieś zwykłe marketowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba, że teraz robią "specjalnie ulepszone" pianki, bo te sprzed 20-25 lat za nic pod tynkiem nie znikają ;]

Popieram.

Też czasami demontuje okna i drzwi po wielu latach od pierwszego montażu i nie zauważyłem żeby straciła jakieś właściwości. Jeśli okno od razu było obrobione z obu stron a pianka nie była narażona na promienie słoneczne to jest z nią wszystko ok. Spełnia wszystkie swoje właściwości.

Idąc tokiem myślenia tych którzy twierdzą że pianka po latach traci swoje właściwości, to co z tymi co pianką ocieplają np. dach. Po paru latach będą marznąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czy jest to tylko naciąganie na $ :hmm: czy faktycznie jest to coś warte :hmm: niby też ta taśma zabezpiecza samą piankę przed starzeniem, rozpadaniem i itd. ;] 

 

IMO na pewno nie jest warte 3tyś ;)

a dodatkowe folie na pewno zamaskują błędy montażystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem myślenia tych którzy twierdzą że pianka po latach traci swoje właściwości, to co z tymi co pianką ocieplają np. dach. Po paru latach będą marznąć?

 

Producenci PUR otwartokomórkowej zalecają montaż folii paroizolacyjnej od wewnątrz i paroprzepuszczalnej od zewnątrz. Dokładnie tak, jak w ciepłym montażu okna. Po co to robią, podnosząc koszty swojego rozwiązania a nie będąc nawet producentem folii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.