Skocz do zawartości

Jazda na LPG a zużycie benzyny


karmen84

Rekomendowane odpowiedzi

Na obecnej instalacji przejechałem już 25 000 km, więc postanowiłem zerknąć trochę w koszta.

 

Zużycie LPG na dystansie 21 450 km = 1400 litrów

Zużycie noPB 95 na dystansie 21 450 km = 135 litrów

 

Jak widać, benzyna stanowi około 10% zużycia całego paliwa, przy czym sporadycznie pojeździłem na benzynie, jak LPG skończyło się w butli.

 

Uważacie że jest to wynik normalny, czy jednak trochę za dużo tej benzyny jest zużywane?

 

Instalacja Tartarini, dealerska, montowana w Fiacie Punto 1.4 77 KM - rok prod 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jak długie odcinki pokonujesz

Jeżdżąc po 5km szło mi pół na pół

ale jak robisz odcinki po 1000km to noPB idą śladowe ilości

 

To prawda... Dojazdy do pracy codziennie po ok 18 km w jedną stronę.

Zazwyczaj krótszych tras nie robię, ale fakt częstego jeżdżenia na pewno przekłada się na większe zużycie.

Tak czy inaczej, myślę że tragedii dużej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem ladne srednie spalanie LPG Ci wyszlo, z tych danych wychodzi 6.53L/100km :oki:

 

U mnie wyglada to nastepujaco, dystans 28 349km = 3211 litrow LPG i 104 litry noPb

 

Dzięki ;) Duża zasługa w tym przypadku wakacyjnej trasy - 6000 km, co znacząco zaniżyło spalanie ;)

Pewnie też ma znaczenie że auto nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uważacie że jest to wynik normalny, czy jednak trochę za dużo tej benzyny jest zużywane?

 

całkowicie w normie, daje Ci to jakieś 0,6l/100km, jeżeli czasami dojeżdżasz na noPb to jest to wręcz dobry wynik, albo mało tych km wtedy robisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej instalacji przejechałem już 25 000 km, więc postanowiłem zerknąć trochę w koszta.

Zużycie LPG na dystansie 21 450 km = 1400 litrów

Zużycie noPB 95 na dystansie 21 450 km = 135 litrów

Jak widać, benzyna stanowi około 10% zużycia całego paliwa, przy czym sporadycznie pojeździłem na benzynie, jak LPG skończyło się w butli.

Uważacie że jest to wynik normalny, czy jednak trochę za dużo tej benzyny jest zużywane?

Instalacja Tartarini, dealerska, montowana w Fiacie Punto 1.4 77 KM - rok prod 2015

U mnie 22700 km i spalone 1800 litrów gazu i 70 litrów benzyny. Instaalacja BRC sekwencja, Astra G z silnikiem 1.4 Twinport 90kKM. Przy czym rano zawsze wyjezdzam z garazu więc nim zamknę brame to już się przełącza na LPG. Dojeżdżam ok. 45 km jednym ciągiem więc tej benzyny idą naprawde śladowe ilosci. Ostatnio tankowałem w sierpniu, wcześniej w kwietniu, zawsze około 10-12 litrów żeby sie paliwo nie zestarzało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej instalacji przejechałem już 25 000 km, więc postanowiłem zerknąć trochę w koszta.

 

Zużycie LPG na dystansie 21 450 km = 1400 litrów

Zużycie noPB 95 na dystansie 21 450 km = 135 litrów

 

Jak widać, benzyna stanowi około 10% zużycia całego paliwa, przy czym sporadycznie pojeździłem na benzynie, jak LPG skończyło się w butli.

 

Uważacie że jest to wynik normalny, czy jednak trochę za dużo tej benzyny jest zużywane?

 

Instalacja Tartarini, dealerska, montowana w Fiacie Punto 1.4 77 KM - rok prod 2015

Dziwne małe spalanie LPG jak na ten silnik..  6,5l średnei splanie LPG? Tyle to ciężko w trasie uzyskać, a co dopiero w trybie mieszanym.

A co do spalania PB jest w normie jeśli chodzi o tryb mieszany/miejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.