Skocz do zawartości

Piła łańcuchowa elektryczna


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie co kopić ? Do użytku na działce wokół domu.

Najważniejsze ma być stacjonarny serwis w Warszawie i okolicach. 

Mam jakiegoś starego enihella i to jest katastrofa. Popsuły mi się pokrętła do naciągania łańcucha i blokowania. Zamawianie części przez internet na podstawie ich dokumentacji w pdf to jakiś horror. Zamówiłem coś, przyszło po miesiącu coś innego      ;]   mam już dość.

No dobra co kupić, jakiś bosch, makita może coś innego dobrego w dobrej cenie.

No i ma być nie za drogie        ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co kopić ? Do użytku na działce wokół domu.

Najważniejsze ma być stacjonarny serwis w Warszawie i okolicach. 

Mam jakiegoś starego enihella i to jest katastrofa. Popsuły mi się pokrętła do naciągania łańcucha i blokowania. Zamawianie części przez internet na podstawie ich dokumentacji w pdf to jakiś horror. Zamówiłem coś, przyszło po miesiącu coś innego      ;]   mam już dość.

No dobra co kupić, jakiś bosch, makita może coś innego dobrego w dobrej cenie.

No i ma być nie za drogie        ;]

 

Kup coś do czego części są i będą Makita, Bosch będą dobrym rozwiązaniem, jak nie za drogie to jakieś popularne chińczyki typu NAC, części też pełno tylko jakość słabsza i co raz parę złotych trzeba dołożyć, tu odnoszę się do spalinowych akurat , które mam (wykaszarka, piła), natomiast działają od 4-5 lat więc już się zamortyzowały. Czasami mnie nachodzą przemyślenia na spalinową Makitę za 1,5 tys, ale chyba i tak lepiej wychodzi 4x NAC kupić i przez 8 lat mieć gwarancję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Macalistera elektrycznego z Castoramy i poza niedogodnościami wynikającymi z ciągnącego się kabla to w porównaniu do podstawowego spalinowego Stihla same plusy:

- tańsza

- mocniejsza

- dużo cichsza

- nie zabraknie benzyny

- nie ma problemów z odpaleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec od kilku lat ma taką Makitę http://allegro.pl/pila-lancuchowa-elektryczna-makita-2000w-uc3050a-i6108621060.html (link przykładowy)

Fajna, poręczna, silnik nie wystaje na bok. Działa bez zarzutu.

 

Z rzeczy istotnych to można spojrzeć na mocowanie prowadnicy, tutaj w tej Makicie jest ok, 2 śruby, a są wynalazki na jedną i niekoniecznie dobrze to się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Macalistera elektrycznego z Castoramy i poza niedogodnościami wynikającymi z ciągnącego się kabla to w porównaniu do podstawowego spalinowego Stihla same plusy:

- tańsza

- mocniejsza

- dużo cichsza

- nie zabraknie benzyny

- nie ma problemów z odpaleniem

 

Mogę się podpisać. Może nie tnę ilości jak zawodowy pilarz, powiedzmy kubik opału na rok + jakieś podcięcie deski itp jak coś majsterkuję, Do takich zastosowań elektryczna wydaje mi się idealna, a ten McAlister sprawia wrażenie solidnego sprzętu - wyjmuję, tnę chowam.

Aha, ostatnio kupowałem jakieś dwa elektronarzędzia z McAlistera i była przedłużona gwarancja do 3 lat - myślę że warto rozważyć, choć nie wiem jak z częściami jak już się gwarancja skończy.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektrycznych mam stihla ms140 starszy sprzęt ciąłem nim różne drewno i nie chce się poddać. Raz stanęła przy grubszych pniakach myślałem że trzeba kupić nową ale okazało się że poprostu zabezpieczenie przegrzania zadziałało. Piła była wyczyszczona dostała nowy łańcuch i tnie dalej:-)

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już kilka lat makitę za 400zł z haczykiem, więc z tych najtańszych modeli

IMO do drobnych robót idealna :)

a lekko nie miała, prace w ogrodzie, dwie więźby, stare okna itd 

ale do cięcia drewna na opał lepsza jednak spalinowa - kabel się nie plącze ;)

(używałem też spalinowej solo)

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.